Skocz do zawartości

Pośredni Szczyt


Gość Tatromen

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
Dnia 27.02.2020 o 14:34, Mateusz Z napisał:

Pośrednia Grań w centrum zdjęcia. Podobno najtrudniejszy szczyt w WKT. 

IMG_20190907_113628.jpg

Nie byłem jeszcze na Durnym ale dotychczas Pośrednia była najtrudniejsza i zarazem najpiękniejsza.

Najlepsza wyprawa na jakiej byłem(z vodcą i w ogóle w swoim życiu). Dużo wrażeń, ekspozycja i nieschematyczna trasa(np. Ławką Dubkego doszliśmy do połowy tylko i weszliśmy w ścianę), w zejściu 2 zjazdy. ? Do tego piękna pogoda była i super widoki.

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 godzin temu, sickboy777 napisał:

Mój cel na przyszły rok.

@peter1 Wchodziłeś wariantem 1? Chodzi mi głównie o odcinek od przełączki pod Żółtą Ścianą do Ławki Dubkego. Z tego co widziałem, to przypomina trochę lodowego konia. Jak oceniasz trudności techniczne tego odcinka? Asekuracja wskazana?

 

Wchodziłem łączonym wariantem 1-3-4. Odcinek o którym mówisz jest trudniejszy od Konia bo na Koniu możesz siąść okrakiem i jakoś przejdziesz. Tutaj nie da rady. Asekuracja jak najbardziej. Bez vodcy sam bym nie szedł z tej strony, drogą zejściową już szybciej bym się odważył. No ale byłem z przewodnikiem więc luz.:) Do Przełączki pod Żółtą też lekko nie było(pion i ekspozycja), a przynajmniej tak nas prowadził więc może da się łatwiej.

A ty z kolei byłeś chyba na Durnym(mój plan na next year). Jak oceniasz? Koniecznie z przewodnikiem? Mówię o trasie do Durnego tylko i powrót tak samo, resztę planuję i tak kiedyś z vodcą zrobić(od Durnego Jordanówką do Łomnicy).

Takie fotki znalazłem tego fragmentu:

IMG_1129.thumb.JPG.1aa825843c9b8a4c473e3d8c100bdf7a.JPG39067690_10215882412748929_8557152386529886208_n.jpg.7de0f1ffcdf6032552c696140794ec2e.jpg

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, J@n napisał:

a którędy schodziłeś ?

 

Oficjalnie przewodnicy z grupami schodzą na drugą stronę góry i wychodzi się na Wielkich Ogrodach w Dol. Małej Zimnej Wody.

Ja mijałem kilku Słowaków wchodzących tamtędy. Trasa jest piękna ale bardzo stroma i na dobrą pogodę(niebezpieczne trawki). Są 2 skaliste progi które łatwiej pokonać w górę niż w dół(to są miejsca zjazdów ekip schodzących).

Na fotce jest to trasa nr 3 Żlebem Stilla na Ciemniasty Przechód.PosredniaGran_E_topo_min.jpg.a21b571b7f7859d6fb6ff6ad4b2454e4.jpg

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...