Skocz do zawartości

NETFLIX BROAD PEAK


wojtisek1

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 16.09.2022 o 19:20, J@n napisał:

Mnie się film podoba, już  3 razy oglądałem mimo że w kluczowej scenie Alpy zagrały Karakorum.

Normalnie to bym napisała- super, cieszę sie, że i Tobie  się podobał i- to na co idziemy  do kina? Ale nie wiem czy ryzykować,  bo jak mi Naczelny Szyderca Forum zaserwuje ciętą ripostę  to się  będę zbierać po niej do następnej niedzieli. ?

  • Lubię to ! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2022 o 17:06, Zośka napisał:

To po prostu polskie kino a ono już od dłuższego czasu jest kiepskie

Nieprawda. Film Ci się nie podoba  to trudno,  ale żeby od razu  całe polskie  kino nazywać  kiepskim? Jest dobre, robiło dobre filmy i robi dobre filmy. Nie rozumiem,  czy Kieślowski i Wajda nie robili dobrych  filmów? Czy Gajos to kiepski aktor? Czy nie widac jak rozwijają sie młodzi reżyserzy,  jak po niezbyt udanym  filmie   Miasto 44 Komasa zrobił genialne Boże Ciało? Cxy Naomi Watts  zagrała u Szumowskiej przez przypadek? Czy Włosok na ekranie nie robi różnicy? Ostatnia rodzina to nie jest dobry film? Nawet seriale potrafimy zrobić dobre, stary Glina, nowszy Rojst. Skąd ta niechęć i niedocenianie tego, co nasze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wjesna napisał:

 Skąd ta niechęć i niedocenianie tego, co nasze?

Nie, to nie tak. Nie dzielę na nasze i nienasze tylko na dobre i słabe. A niechęć do oglądania polskich produkcji wynika raczej z tego że stosunek dobrych polskich filmów do tych kiepskich to 1 do 10. Uważam też że poza świetnymi "starszymi" aktorami mamy też zdolnych młodych ale oni sami mówią że łatwiej trafić 6 w lotto niż dobry scenariusz. 

A Gajosa uwielbiam☺️

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się zawiodłam strasznie... nie mam pojecia co tworcy chcieli przekazać. jak dla mnie film jest o niczym: ani o gorach, ani o ludziach, ani o Macku Berbece, ani o wyprawie 2013... zupelna pustka albo jestem za mało wrażliwa żeby zalapać, a przekaz jest dla mnie zbyt subtelny. 

ale zaczęlam się zastanawiać czy Maciek Berbeka na pewno nie zdobył szczytu za pierwszym razem ?. Czy oni a Alkiem naparwdę tak mało wiedzieli o tej gorze i o drodze na szczyt? Czy Maciek mógł się tak bardzo zapomnieć że przedwierzchołek wyleciał mu z głowy? Czy to wysokosc tak działa, że pamięć zawodzi. I urodziły się w mojej głowie teorie spiskowe, że to jakaś zmowa...

edit: za scenę miłosną mam ogromny żal ? sprofanowali mojego bohatera. Wyciełabym.

Edytowane przez 1234abcd
  • Lubię to ! 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wjesna napisał:

Nieprawda. Film Ci się nie podoba  to trudno,  ale żeby od razu  całe polskie  kino nazywać  kiepskim? Jest dobre, robiło dobre filmy i robi dobre filmy. Nie rozumiem,  czy Kieślowski i Wajda nie robili dobrych  filmów? Czy Gajos to kiepski aktor? Czy nie widac jak rozwijają sie młodzi reżyserzy,  jak po niezbyt udanym  filmie   Miasto 44 Komasa zrobił genialne Boże Ciało? Cxy Naomi Watts  zagrała u Szumowskiej przez przypadek? Czy Włosok na ekranie nie robi różnicy? Ostatnia rodzina to nie jest dobry film? Nawet seriale potrafimy zrobić dobre, stary Glina, nowszy Rojst. Skąd ta niechęć i niedocenianie tego, co nasze?

Filmy, reżyserzy, aktorzy, których wymieniasz to niestety raczej fantastyczne wyjątki niż reguła....

A ostatni film Szumowskiej to tez niestety słaba produkcja... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jaaga76 napisał:

ostatni film Szumowskiej to tez niestety słaba produkcja... 

Słaby jest koniec.  Cały czas film trzymał w miarę poziom, ladne zdjęcia, wstawki z dziećmi poruszały, mało słów...jak dla mnie  super ....I się musieli ma końcu rozgadać. 

@jaaga76jaaga76 trudno  wypisywać wszystkich aktorów, bo by z tego  jakiś elaborat wyszedł.  Nie każdy film musi być arcydziełem,każdy ma wrażliwość własną  ipoprzez nią  odbiera świat.  Ja z reguły chodzę do kina na filmy polskie. Wyjątkiem są komedie romantyczne bo tych raczej unikam w każdym języku. Czasem mnie poziom zaskakiwał,  np jak przy filmach Kawulskiego. Facet znany z realizacji ksw ma robić film? Myslam że to żart. Na Undergroundzie byłam z synem,  smialismy się tylko z Chalidova  że chyba sobie sam dialog napisał,  a cały film oparty naa barkach  Lubosza wypadł dobrze. Prosta,nieskomikowana historia,  ale też nie każdy film musi być łamańcem psychologicznym.  A Jak zostałem gsnsterem, albo Najmro ? Zle były? To trudny gatunek, łatwo zepsuć.  A się udały. Nie wybitne, nie dające do myślenia,  ale po prostu fajne filmy. 

Niektóre produkcje nie dostają nagród, bo dostają je inne. Jak w przypadku Mandarynek. Nie dostały Oskara bo ten powędrował do Idy. A zasługiwały, tak bardzo zasługiwały.

Zosiu, Dwunastu  gniewnych ludzi noe oglądałam, znam tylko ich kolejna wersję- Dwunastu  Michałkowa.  To dobry film, ale gdy się zorientowałam,  że będę musieć wysłuchiwać  dwunastu historii  to podzieliłam oglądanie na dwa dni bo to zdecydowanie za dużo treści. Za długi,  ale dobry. 

23 godziny temu, 1234abcd napisał:

edit: za scenę miłosną mam ogromny żal ? sprofanowali mojego bohatera. Wyciełabym.

Chłop wraca szczęśliwie do domu. Do żony. To co mieli razem robić ,  książki czytać?

 

 

Edytowane przez wjesna
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2022 o 15:01, wjesna napisał:

stary Glina

Był dobry, ale został uwalony finansowo - pierwsza seria miała odpowiedni budżet, drugą tvp okroiła (nawet odcinki są nieco krótsze), trzecia nie powstała wcale, choć scenariusz był gotowy.

A nijakie Mateusze i inne Alexy tvp ciągnie po dziś dzień. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2022 o 09:27, 1234abcd napisał:

ja się zawiodłam strasznie... nie mam pojecia co tworcy chcieli przekazać. jak dla mnie film jest o niczym: ani o gorach, ani o ludziach, ani o Macku Berbece, ani o wyprawie 2013... zupelna pustka albo jestem za mało wrażliwa żeby zalapać, a przekaz jest dla mnie zbyt subtelny. 

ale zaczęlam się zastanawiać czy Maciek Berbeka na pewno nie zdobył szczytu za pierwszym razem ?. Czy oni a Alkiem naparwdę tak mało wiedzieli o tej gorze i o drodze na szczyt? Czy Maciek mógł się tak bardzo zapomnieć że przedwierzchołek wyleciał mu z głowy? Czy to wysokosc tak działa, że pamięć zawodzi. I urodziły się w mojej głowie teorie spiskowe, że to jakaś zmowa...

edit: za scenę miłosną mam ogromny żal ? sprofanowali mojego bohatera. Wyciełabym.

to koniecznie musisz zobaczyc

Poskromienie złośnicy

 

 

Edytowane przez J@n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Zośka napisał:

@wjesna 12 gniewnych ludzi z 1957 roku. To jedna historia, jedno pomieszczenie i tylko wspaniałe dialogi. Gorąco polecam?

Zosiu oglądnęłam wczoraj wieczorami Zgadzam się co do opinii, ze to  dobry film. Klasa. Jest lzejszy w odbiorze niż jego następną wersja - którą przypisalam Konczalowskiemu a to przecież Michałkowa- i lepiej się ogląda.  Ciekawe, że nikt nie nakręcił wersji z dwunastoma kobietami. A może jest?

Masz ode mnie coś zupełnie innego, film gdzie jest wielka przestrzeń i minimum dialogów  - Artyka. Oglądałaś?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jędrek napisał:

Był dobry, ale został uwalony finansowo - pierwsza seria miała odpowiedni budżet, drugą tvp okroiła (nawet odcinki są nieco krótsze), trzecia nie powstała wcale, choć scenariusz był gotowy.

A nijakie Mateusze i inne Alexy tvp ciągnie po dziś dzień. 

Wiesz, nie wiem czy żałuję, że nie ma kolejnej serii, bo niespecjalnie lubię  seriale.  Przedłużane w nieskończoność tracą na jakości. A tak, to są dobre dwa sezony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do polskiego kina(i seriali) - ostatnimi laty trzyma wysoki poziom. Nie mówię tu oczywiście o produkcjach pana Vegi czy patriotycznych filmach TVP. 

Zawsze oglądam nowe produkcje Matuszyńskiego, Holoubka, Palkowskiego, a ze starszych - Smarzowskiego, Koterskiego. O klasykach nie ma co pisać bo wiadomo jacy to byli mistrzowie. Jestem fanem klasyki polskiego kina, fajnie że jest taki kanał jak Kino Polska.

Jestem za to zupełnie rozczarowany kinem amerykańskim, które zeszło na psy. Jedyne co dobrego robią jeszcze to seriale.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, peter1 napisał:

Jestem fanem klasyki polskiego kina,

?

 

4 godziny temu, peter1 napisał:

fajnie że jest taki kanał jak Kino Polska.

Ponieważ odbieram teraz  Jedynie Słuszną Telewizję  Państwową to mam Tvp Kulturę która akurat  serwuje całkiem niezłe filmy, z tym, że raczej innej  niż nasza produkcji. 

 

4 godziny temu, Zośka napisał:

Nie, nie widziałam ale jeśli polecasz to z pewnością obejrzę ?

Noo...zobaczymy czy nie zaśniesz.... ?albo nue zmarzniesz  bo tam wieje chłodem.  Ubierz się ciepło.  

Skandynawowie robią dobre filmy, mają specyficzne poczucie humoru. Pamiętam gdy pierwszy raz oglądałam,,Jabłka Adama ",nie wiedzialam co ja wlasciwie oglądam, bo na początku wydawał mi się komedią,absurdem, a potem juz został  czystą rewelacją. I tak go sobie od czasu do czasu oglądam. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jędrek napisał:

Ale ogólnie wiesz że kochający się ludzie  (choć nie tylko oni) zwykle co jakiś czas uprawiają seks?  ?

najgorsze, że wiem że częsciej niż co jakiś czas ? Dziwacy ? 

czytałam ksiązkę o Berbekach taki wywiad z Ewą Berbeką już po śmierci męża i cała kasiązka jest o miłości o relacji o namiętnościach nie tylko cielesnych ale do gór i do sztuki. I czywiscie, że też bardzo udane efekty tej miłości są bo czterej synowie ? .. i wtedy nie miałam natretnych myśli o tym a po tym filmie żadnego widoku nie pamietam gorskiego tylko ta szarobura scena łozkowa. Nie wiem nie wiem, może to kwestia estetyki, że lubie kolorowo chocby mialobyć mniej prawdziwie ?. Muszę jeszcze raz obejrzeć film zobaczę czy zmiana nastawienia pomoże. ❤

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wjesna napisał:

Ponieważ odbieram teraz  Jedynie Słuszną Telewizję  Państwową to mam Tvp Kulturę która akurat  serwuje całkiem niezłe filmy, z tym, że raczej innej  niż nasza produkcji. 

 

 

Tvp Kultura jest niezła. A kiedyś przed zmianą władzy była rewelacyjna! Ale i tak coś tam raz na tydzień obejrzę(jakiegoś Almodovara etc.) 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, peter1 napisał:

Tvp Kultura jest niezła. A kiedyś przed zmianą władzy była rewelacyjna! Ale i tak coś tam raz na tydzień obejrzę(jakiegoś Almodovara etc.) 

W wakacje powtarzali stare spektakle teatru telewizji a dokładnie cykl "Kobra". Grała tam cała plejada genialnych polskich aktorów. Może jak już "jedyna słuszna władza" odejdzie w niebyt powróci wyższa kultura do telewizji.

Na kanale "Ale kino" można często coś dobrego obejrzeć. 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Zośka napisał:

@wjesna uwielbiam "Jabłka Adama". Nie wiem czy widziałaś inne filmy tego reżysera np. "Zieloni Rzeźnicy" ? Też świetny. 

Tak, Jablka Adama to rewelzcyjny film, cos mi sie wydaje, ze mamy podobne filmowe gusta ?. Zieloni rzeźnicy, Mężczyźni  i kurczaki( trochę przegiął) ,Błyskające swiatła( super!), Jeźdźcy sprawiedliwości.  Lubię ten humor. 

A wiesz  ze on też pisze scenariusze do poważnych filmów, np Daniel- duński. fotograf uprowadzony chyba w Syrii. 

A filmy  Vinterberga oglądasz? Bardzo go cenię. Lubię patrzeć jsk pokazuje świat. 

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...