Jump to content
Sign in to follow this  
eire

Aleja Wulkanów

Recommended Posts

"...bo nie samymi Tatrami człowiek żyje"

W myśl powyższego cytatu, w ramach swego niepisanego "planu na życie (w górach)", odwiedziłem Aleję Wulkanów w Ekwadorze. Pod nogami znalazły się, w ramach rozgrzewki, kaldera Polulahua, Pasochoa i Pichincha. Cele główne - Cotopaxi i Chimborazo - zostały osiągnięte, by już w ramach odpoczynku, stopy stanęły jeszcze na Sierra Negra i Chico. Dla zainteresowanych - w Ekwadorze jest ponad 80 wulkanów, na które można wejść, w tym te, wciąż czynne (odwiedzone Cotopaxi czy Sierra Negra). Kilka fotek dla pokazania różnorodności krajobrazu i warunków pogodowych, a przecież to strefa równika. 

Miłego, Irek.

IMG_20200127_115031.jpg

IMG_20200128_105419.jpg

IMG_20200131_070629.jpg

Cotopaxi.jpg

IMG_20200205_071129.jpg

IMG_20200213_101902.jpg

IMG_20200213_111409.jpg

IMG_20200205_125941.jpg

Edited by eire
zmiana fotografii
  • Like ! 5
  • Wow 1

Burżujsko ?

I jak wrażenia, lepiej dreptać po granicie czy po zaschniętej lawie? 

• Like ! 2

Najlepiej po śniegu i lodzie ☺️ Cotopaxi, jak widać trafiło się na lodowo zaś wyższa górka z przepiękną pogodą i krajobrazami.

Wrażenia - bezcenne.

• Like ! 1

Guest Nobody

"Jak stwierdzono szczyt Chimborazo jest najdalszym punktem, na który można dostać się od środka Ziemi i nadal pozostawać na lądzie. Ostatnie pomiary wskazują, że jest o 2160 metrów dalej od centrum Ziemi niż szczyt Mount Everestu. Jest to możliwe tylko dlatego, że Ziemia jest w kształcie sferoidy spłaszczonej (zgniatanej) na biegunach i wybrzuszonej na równiku. Jeśli naprawdę chodzi o matematykę … to Chimborazo jest bliżej kosmosu niż Mount Everest."

Znalazłam taki opis w necie i ........naprawdę robi kolosalne wrażenie. Trochę zazdroszczę ? Jakie to wrażenie stanąć na jednym z najwyższych czynnych wulkanów ?(Cotopaxi)

Edited by Nobody

Guest Tatromen

I znowu trzeba wpisać do notatnika , kolejny cel? ......albo zapamiętam !!!!?

Guest Tatromen

Dawid , bo zwykle  i nie zwykle  to , to jest forum o Taterkach !!!! ? Reszta to dodatek do najpiękniejszych gór świata - TATR  !!!!  ????

Na drugim zdjęciu od dołu koka rośnie? Tamtejsze góry robią naprawdę wrażenie, mega. A co dopiero na żywo... PS. Gratuluję zdobycia korony Ekwadoru. 

Guest Tatromen

Piąte zdjęcie od góry to widok z Babiej Góry zimową porą na pasmo Tatr  !!!! ??? Ostatnie to deser zdjęciowy , ciastko z lukrem , przy pięknym czyściutkim niebie !!!!! ??

Edited by Tatromen

Jak wspomniałem - wrażenia bezcenne. Choć Cotopaxi, jako jeden z najwyższych czy może nawet ten naj, z czynnych wulkanów, to z uwagi na warunki, nie udało się zajrzeć do wnętrza krateru. Ale świadomość, że pod stopami coś bulgocze, była na szczycie. Chimborazo to już piękna pogoda od samego wyjścia - gwieździste niebo, pełnia księżyca, wiatr nie przeszkadzający w podejściu - i tak 9 godzin, by stanąć o wschodzie słońca tam, skąd widok w kierunku Tatr (piąte zdjęcie) :) :) :)

Coca Te na porządku dziennym, szczególnie w schroniskach. Czy koka daje kopa pod górę - nie wiem, choć piłem; osobiście miałem inne dopalacze, nie tylko węglowodanowe ? 

• Like ! 1

Wchodziłam 2x pod Cotopaxi, za każdym razem dotarłam jedynie do schroniska Jose Rivas. Widoki takie sobie: raz mgła, drugi raz koszmarny wiatr i zamieć - ni to śnieg ni to żwir. Ale w schronisku była dobra czekolada na gorąco 🙂 Mate de coca też można było wypić choć mi ta ekwadorska nie smakuje. O wiele lepszą (z naprawdę świeżych liści) można wypić w Boliwii 🙂