Skocz do zawartości

MOKO-hokej


Jethro68

Rekomendowane odpowiedzi

Czegoś tu nie rozumiem !?

Za pośrednictwem TATROMANIAKA czyta się jak to "ostro" traktuje się osoby ,które naruszają regulamin TPN-u i chodzą sobie czy też nie raz "moczą nogi" w MOKU.
A tu wiadomość że na zmarzniętej tafli lodu tak chronionego górskiego jeziora można rozegrać mecz hokejowy  i to za przyzwoleniem Pana Prezesa TPN- wystarczy tylko być zawodnikiem jednego z podhalańskich klubów.
Nie mam nic przeciw temu ( i proszę nie odbierać tego jako hejt  _ BO TEMU MÓWIĘ NIE )
Liczę jednak na to że każdy z uczestników ( mający honor i podhalańskie korzenie ), tego hokejowego happening-u i sam Pan Prezes TPN dobrowolnie poddadzą się karze i imiennie przekażą 1% swojego podatku - od nieprzemyślanych decyzji na TOPR.
Bo gdyby taka bidula na łyżwach i to na MOKU się kontuzjowała to kto by ją RATOWAŁ?

Pozdrawiam
Piotr_ JETHRO _Katowice

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezelo tafla jest wystarczająco gruba, a TPN napewno sprawdza poziom lodu z jasnych wzgledów to mozna chodzic po MOKu nic w tym oburzającego, TOPR z reszta o ile nie jest to smiertelne zagrożenie dla ratowników nie odmawia  pomocy nikomu nie wazne, czy na szlaku, czy poza nim, czy na trasie narciarskiej. Co innego, że  się w MOKu kąpać czego nie wolno, a co innego chodzic po wystarczająco grubym lodzie to diametralna różnica 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, Jethro68 napisał:

A tu wiadomość że na zmarzniętej tafli lodu tak chronionego górskiego jeziora można rozegrać mecz hokejowy  i to za przyzwoleniem Pana Prezesa TPN- wystarczy tylko być zawodnikiem jednego z podhalańskich klubów.

Spokojnie, nie ma się co martwić! Z tego co czytałam to po pierwsze TPN nie wydał pozwolenia na organizację tej imprezy i będzie wyjaśniał sprawę ale też przyznają, że nie było zagrożenia ani dla przyrody ani dla hokeistów? bo pokrywa lodu jest wystarczająco gruba. 

Edytowane przez vatra
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tatromen

Tam się nie da bez przygotowania tafli lodu jeździć na łyżwach , zapomnijcie !? Maszyna tam nie wjedzie , ręcznie ? , kto ? Druga sprawa co w tym , było by złego ? Ile ludzi jeździ na nartach po stokach tatrzańskich ? No tak ! ,  trochę zamarzniętej wody by porysowali ! ?Narciarze ?robią więcej szkód i jeszcze karczuje się pod trasy , lasy i nie tylko . Stacje stawia , wyciągi i inne budy ! A ratowników nie trzeba , zwykła karetka na Moko dojedzie , bez paniki .....Nie rozumie dlaczego tylko zawodnicy z Podhalańskich klubów , co to prywata , kolesiostwo ? ...sam bym pograł !!!! Jak dobrze przygotują to ten procent oddam !!!!  ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tatromen
3 minuty temu, vatra napisał:

Bo tylko zawodnicy z podhalańskich klubów mają takie odlotowe pomysły!??

Wjeżdżałem na Moko (pod schron)  na rolkach . Moko oglądałem wiele razy i uwierz mi że jakby się dało , to bym tam śmigał !!!! ?? Taki pomysł miałem już wiele , wiele lat temu a im chyba lodowisko podrożało po nowym roku , to szukają teraz coś tańszego , górale , dutki  !!!! ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się to nie podoba. Dla mnie góry to świętość, pewien rodzaj mistycyzmu. Miejsca dzikie, powinny pozostać jak najbardziej dzikie. Mało mnie interesuje, że tylko lód porysowali. Szkoda, że nikt nie myśli o zwierzętach. Tutaj jazda na łyżwach, emocje, hałas. A gdzieś w okolicy w krzakach zwierzęta, które słysząc takie rzeczy zwyczajnie się boją. Człowiek zawsze był pazerny i myślał tylko o sobie. Dlatego na świecie jest jak jest. Moko to nie miejsce na hokej. Tatry to nie miejsce na hokej. Człowiek jest w nim tylko gościem i to powinno się uszanować, a nie włazić do czyjegoś domu i robić hałas zaspokajajac wlasne potrzeby i ego. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Malin napisał:

A mi się to nie podoba.

Mi też nie. Jeżeli zimą hokej to może latem zawody pływackie albo wędkarskie ? 

Sport można uprawiać w wielu miejscach a góry niech zostaną dla miłośników wędrówek po nich i zwierząt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Malin napisał:

A mi się to nie podoba.

I mnie też nie! Wobec tego może pozamykajmy wszystkie wyciągi, nartostrady zaczynając od Kasprowego?! Nie widzę tu różnicy jeśli chodzi o zakłócanie ciszy i niszczenie przyrody. Żeby było jasne, nie popieram hokeja na Morskim Oku i TPN też nie wydaje zgody na tego typu imprezy i już zapowiedział, że nie pozwoli na powtórkę tego wydarzenia. Przyrodę w parku niszczy się na wiele różnych sposobów i zimą i latem. Może taki jeden incydent, przez to że spektakularny wywołuje emocje ale proszę się nie martwić, górale górom krzywdy nie zrobią!

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągi niech sobie zostaną były tam od dawna. Nie widzę problemów w pewnych rzeczach dopóki jest umiar. Ale człowiek taki nie jest. Będzie chciał coraz więcej, głównie do swojego brzucha. Dlatego przyroda i różne gatunki na świecie przestają istnieć. Przez naszą pazerność. Wiesz we mnie to takich emocji nie wywołuje. Daleko mi od tego aby biegać nago z kartonową tablicą, blokować drogi w ramach tego, że ktoś gra w hokeja na Moku. Piszę co ja czuję i myślę. Patrzę na to trochę inaczej niż na fakt, że ktoś rysuje tafle lodu na jakimś tam jeziorze czy stawie. Fajnie, że takie rzeczy już nie będą miały bytu. Oby jak najdłużej ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Malin napisał:

Fajnie, że takie rzeczy już nie będą miały bytu. Oby jak najdłużej ?

Chodzi o to że to nie jest jakiś tam staw tylko teren Parku Narodowego i jakieś zasady w nim obowiązują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś organizowano międzynarodowe rajdy samochodowe z finałem przy Morskim Oku i zwierzęta nie narzekały, to co teraz przestraszą się hokeistów?

Ja i tak omijam tamtejsze okolice szerokim łukiem, gdyż stanową niejako przedłużenie Krupówek... I dopóki nie wypiętrzą się w naszym kraju jakieś nowe góry, dopóty ilość turystów, środków transportu i przy okazji hałasu będzie wzrastać. Dewastacja przyrody to w głównej mierze efekt przeludnienia - a trudno zabraniać komuś uprawiania sportu w miejscu, które rości sobie prawo do nazwy "Narodowy Park". Nie 'prywatny'.

Edytowane przez Q'bot
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Nobody napisał:

 

Chodzi mi właśnie o to, że to Moko i teren Parku, a nie zamarznięty staw na wiosce u babci za stodołą. Więc mi przeszkadza taka impreza z wielu powodów, o których już pisałem. 

11 minut temu, DawidBike napisał:

A mecz w hokeja będzie od teraz.

Czepiać się można wszystkich.Hokeistów narciarzy taterników bo powiercili dziury w skałach  jak i zwyklych turystow bo zostawiają zużyty papier toaletowy w kosówce  ?

Chodzi o umiar. Wszystko na swoje granice. O tym też pisałem. Dzisiaj hokej, jutro biegi, za tydzień grill i kiełbaski. Dać komuś palca to weźmie rękę. Tyle. 

Edytowane przez Malin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to dziwne to tłumaczenie TPNu.  Nie wiedzieli nie wydali zgody ale przecież takich rzeczy nie robi się tak "z marszu". Musieli przygotować taflę i jakoś się zorganizować więc nie wierzę w te tłumaczenia o niewiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest już ogarnięty lód, to można uprawiać curling ;]

A z debilnych przepisów nad terenem TPN'u jest zakaz uprawiania paralotniarstwa. Czy piloci szybowców i samolotów pasażerskich, to jakieś świnie wyższego rzędu, iż latać mogą, a na bezgłośnym kawałku materiału i linkach latać legalnie już nie można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest debilny przepis. Nie widzisz różnicy, że samoloty lecą na jakieś wysokości, nie startują z góry czy polany, nie schodzą ze szlaków, niszcząc rośliny będące pod ścisłą ochroną, nie straszą zwierząt? Dla mnie różnica jest ogromna i ten przepis jest bardzo dobry. Tutaj masz komentarz w tej sprawie. Szkoda, że nie dostał 500 zł.  200 zł to ja dostałem jak jechałem o 27 km za dużo. A tu koleś popełnił tyle wykroczeń, wszedł sobie na Rysy, zleciał i zapłacił tylko 200 zł. 

Screenshot_20200225-155415_Free Adblocker Browser.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Malin said:

Nie widzisz różnicy, że samoloty lecą na jakieś wysokości, nie startują z góry czy polany, nie schodzą ze szlaków, niszcząc rośliny będące pod ścisłą ochroną, nie straszą zwierząt?

Owszem lecą na wysokości, tak samo jak i jakąś wysokość osiąga paralotnia/lotnia, gdy dobrze zawieje. Dodatkowo każdy silnik odrzutowy hałasuje - plus dla paralotni. Nie dość, że hałasuje, to jest spalinowy - plus dla paralotni. Gdy leci na niebie to świeci na czerwono i mryga, w zdjęciach nocą przeszkadza! - plus dla paralotni. 

Trzeba przyznać, że oba latają poza szlakami - powinny się zdecydować na jakąś trasę, a nie tak bezczelnie na przełaj... 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz jak byłem na Czerwonych to koleś latał tak blisko szlaku, że mogłem z nim pione zbić. Znajdź mi zdjęcie gdzie samolot jest tak blisko szlaku. Silnik odrzutowy na takiej wysokości. Człowieku co Ty piszesz ? Porównujesz koło do kwadratu. Dla Ciebie to te same figury ale tak na prawdę są zupełnie inne. Szkoda, że tego nie widzisz. Daj taką fotke samolotu/szybowca jak ja Ci dałem swoją. Zdjęcie z Małołączniaka z października. 

20191014_150146.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, Malin said:

Daj taką fotke samolotu/szybowca jak ja Ci dałem swoją. Zdjęcie z Małołączniaka z października. 

Proszem bardzo. (zdjęcie nie moje, akurat)

69876977_2986273464781034_86162871197588

Czekam na kolejny etap uwzględniający zakaz lotów kondorem i przycinanie skrzydeł orłom przekraczającym ustawowy metr rozpiętości. 

Łabędzie też wypadałoby uwzględnić.

Edytowane przez Q'bot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...