Skocz do zawartości

Korona Gór Polski


Konrad

Rekomendowane odpowiedzi

Od zawsze było tak, że gdy chciałem jechać w góry to kierunek wyprawy był tylko jeden - Tatry.  Te góry nigdy mi się nie znudzą, jednak jako że jestem osobą, która lubi odkrywać nowe miejsca pojawił się pomysł - odwiedzić inne pasma górskie w Polsce.

Aby zrealizować swoje postanowienie w tym roku zapisałem się do Klubu Zdobywców Korony Gór Polski - jest to fantastyczna motywacja, aby zobaczyć te inne pasma górskie znajdujące się w Polsce. Celem członka Klubu jest zdobycie najwyższego szczytu każdego z 28 pasm górskich - przed przystąpieniem do Klubu byłem na zaledwie 7 szczytach. To uświadomiło mi ile jeszcze nie widziałem i tylko zmotywowało mnie dwukrotnie. Obecnie na swoim koncie posiadam 10 szczytów. 

Kocham Tatry i zawsze będą u mnie na pierwszym miejscu, jednak naprawdę warto odwiedzić inne nasze polskie pasma górskie, polecam!  ?

 

 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się w tamtym roku zrobić 27 z 28. Niestety na Rysach we wrześniu spadł śnieg, ale w tym roku nadrobiłem. Samą przygodę polecam także tym którzy jeszcze nie zaczęli przygody z Tarami. Większość szczytów to właściwie Beskidzkie i Sudeckie pagórki. Ambitniejsze górki to Śnieżka, Śnieżnik, Babia Góra i oczywiście niezastąpione Rysy.

Samo zdobycie wszystkich gór to właściwie podróż przez całą południową Polskę i poznanie mnóstwa ciekawych regionów i pasm. Naprawdę warte polecenia. Jest jeszcze Diadem ale to już 80 gór chociaż przypadkowo ponad połowę już mam. ?

Edytowane przez MonteLaguna
Interpunkcja
  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Czasem mi znajomy coś tam przebąkuje o Koronie, ale dla mnie koroną gór Polski lub po prostu Koroną Polski są... Tatry i nic poza tym. 

Spośród szczytów wchodzących w skład oficjalnej korony byłem na Rysach, Babiej, Śnieżce i Wysokiej w Pieninach, zaliczyłem jeszcze Skrzyczne i pewnie kilka innych szczytów jeszcze odwiedzę, ale jakoś mnie nie ciągnie podróżować po parę godzin, żeby potem wejść spacerkiem na jakiś 600 metrowy pagórek. Tak więc na zaliczenie całości się nie nastawiam.

Edytowane przez Gieferg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 20.08.2019 o 22:36, MonteLaguna napisał:

Mi udało się w tamtym roku zrobić 27 z 28.

 

Brawo Ty ? Ja też kiedyś myślałam o koronie ale czasu jakoś zawsze starcza tylko na Tatry. Mam chyba tylko 10 szczytów z korony ale może kiedyś....!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...