Skocz do zawartości

Które buty lepsze?? Scarpa czy Salewa


Matii

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Matii napisał:

Cześć 

Chcialem prosić o poradę dotyczącą butów, które będą lepsze w Tatry. 

Salewa MTM GTX  czy Scarpa ZG Trek GTX 

 

Wybierz wygodniejsze (lepiej pasujące do nogi) resztą sie nie przejmuj......... (ja bym wybrał Scarpy bo sie nie zawiodłem jeszcze).

Ale bez względu na to co wybierzesz nie spodziewaj sie cudów.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zdecydowanie Scarpa. Są o niebo wygodniejsze i - jak słusznie zauważył @Q'bot- mają lepszą podeszwę, bardziej przyczepną. Salewa ma niezły marketing, ale od kilku lat nie idzie on, niestety, w parze z jakością. Choć przyznaję, że buty Salewy ładne są. I pewnie dlatego takie popularne na szlakach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Matii,

Polecam firme ktora jest specjalista w butach. SCARPA to znaczy buty. 

Ja latem uzywam SCARPA Ribelle Tech. Swietne obuwie zprojektowane do wielu zadan. Trekking - wspinaczka - Raki polaltomatyczne.

Super na wiosna - lato - jesien. Zreszta cala rodzina Ribelle polecam.

 

Mariusz

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Matii napisał:

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi (podpowiedzi) ?

A tak z ciekawość zapytam jakie buty trzeba by było kupić żeby "cudy" były? Ma ktoś jakieś swoje naj? 

Mam na myśli treking po Tatrach w sezonie letnim. 

W tej kwestii  liczę na Ciebie,  że uda Ci się wybrać  najlepsze buty na świecie i nas wszystkich do nich przekonasz ?

Spotkałam niedawno na Małej Babiej turystę  w klapkach.  Myślałam,  że to żart,  że przyniósł w plecaku i będzie sobie zdjęcia  robił jak inni że szpilkami.  Ale nie. Patrzyłam za nim  jak sobie poradzi gdy będzie schodził  a on śmigał po kamieniach jakby miał na nogach najwygodniejsze buty na świecie.  I myślę, że w swoim przekonaniu takie właśnie mial.  ?

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wjesna napisał:

Spotkałam niedawno na Małej Babiej turystę  w klapkach

Zejście z Wołowca, parę lat temu - wyprzedził mnie gość w "kapciach trekkingowych".

Ale za czas jakiś  spotkałem go już poniżej przełęczy, gdyż wpadł w poślizg i przywalił dużym palcem w jakiś kamień. Chyba bolało, ale nie pytałem, nie był sam, pomocy nie wzywał. 

Czyli da się i w kapciach, ale trzeba uważać przy zejściu ?

 

 

IMG_5895.JPG

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Q'bot napisał:

Hoka One One Sky Kaha ;]

Gdy je ubierzesz, to będzie unoszenie się nad granią Tatr, a nie zwykły trekking ?

To może i ja kupię ?

@Jędrekniezle zdjęcie  do galerii osobliwości. 

@ZośkaZosiu, może go obtarly i dwojga  złego  wolał boso?  Albo chciał być jak Cejrowski ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wjesna napisał:

To może i ja kupię ?

@Jędrekniezle zdjęcie  do galerii osobliwości. 

@ZośkaZosiu, może go obtarly i dwojga  złego  wolał boso?  Albo chciał być jak Cejrowski ?

Potwierdzam: jeśli chodzi o wygodę, to Hoki wymiatają ? Żeby zobrazować; wyobraźcie sobie chodzenie po piankach marshmallow ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem Wam że lepszych butów od moich wysłużonych Salew(ów ???) jeszcze nie znalazłam. Mam już nowe ale starych nie wyrzucam bo jeszcze w Beskidy czy Sudety mogą być a są tak wygodne że po całym dniu chodzenia nie mam zmęczonych stóp. 

Myślę że jak się znajdzie odpowiednią markę trekkingów to warto się jej trzymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Zośka said:

Myślę że jak się znajdzie odpowiednią markę trekkingów to warto się jej trzymać. 

Ja mam zupełnie odwrotną opinię - gdy znajdzie się odpowiednią markę trekkingów, to warto szukać lepszej ^^

A już na pewno warto mieć pogląd na rynek, co konkurencja wypuszcza i czy przypadkiem nie dodaje +10% do prędkości na zakrętach

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Q'bot napisał:

Ja mam zupełnie odwrotną opinię - gdy znajdzie się odpowiednią markę trekkingów, to warto szukać lepszej ^^

Podobno lepsze jest wrogiem dobrego?

Ja tam jak się do czegoś przekonam to nie lubię zmian. Ta sama (fajna) praca, ten sam (fajny)mąż, ta sama (fajna) marka samochodów itd....?

 

Edytowane przez Zośka
  • Lubię to ! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2022 o 18:17, Mnich Moderator napisał:

Potwierdzam: jeśli chodzi o wygodę, to Hoki wymiatają ? 

Ja mam Hoka Speedgoat 4, co prawda do kostki, ale muszę przyznać, że wygodniejszych butów nie miałem. Amortyzacja mega. czasem faktycznie czuję, jakbym płynął po skałach ? Przyczepność też bardzo w porządku. Biegam w nich po asfalcie, chodzę po górach, i niżej i dużo wyżej, także w zimie zakładam na nie raczki, nogi się nie męczą w żadnych warunkach. A moje nogi są dość wymagające bo nie do końca normalne, takie trochę krzywe ? 

Mam jeszcze Salewa Wildfire, też niskie (jakoś tych wysokich nie uznaję), może i spoko, ale trochę za twarde, chociaż nie zrobiłem w nich nie wiadomo ile km, dam im jeszcze szansę, chociaż ciężko z tą Hoką się rozstać ? 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...