Jump to content

Szlak w Tatrach dla początkujących

Recommended Posts

Dnia 30.08.2019 o 15:50, Anna M. napisał:

? @Natalia D @Fibi Oddzielnie szłam na Osterwę (dosyć dawno temu) i Polecałabym rozłożyć to na dwa dni, więcej zobaczy się, będzie więcej radości ?  Zresztą wszystko zależy od wieku, kondycji i możliwości czasu ?

Zdjęcie ze szlaku na Osterwę sprzed kilku lat ?

PICT0085.JPG

Właśnie jestem po wycieczce, i trochę jednak żałuję, że nie rozłożyliśmy na 2 różne trasy. Ledwo zipie? Cóż, chyba nie mam kondycji, nie mam też 20 lat. No i był to pierwszy dzień w Tatrach, a ten nigdy nie jest dla mnie najłatwiejszy. Szlak na Osterwe w warunkach letnich bardzo by mi się podobał, ale dziś rano kamienie na dole były oszronione (a tego w ogóle nie widać!!!) więc dorobiłam się ogromnego siniaka na piszczeli? Mąż sobie tyłek obił? Trochę wyżej niektóre kamienie z lodem, ale do przejścia choć było to stresujące. Magistrala nie taka lajtowa jak sobie wyobrażałam- mnóstwo małych podejść i zejść

O ile do Batyzowskiego Plesa jakoś szłam, tak do Śląskiego Domu lazlam już na oparach i bardzo wolno. Tylko kofola trzymała przy życiu? Na koniec masakrujace stopy zejście asfaltem i finito. Oczywiście wyprawa trwała o wiele dłużej niż mapa przewiduje. Jutro miał być Sławkowski,ale na pewno nie damy rady. Trzeba coś krótkiego wymyślić, bo szkoda by się pogoda zmarnowała.

• Like ! 2