Skocz do zawartości

Uwaga! Apeluje o rozum !


MieszkaniecPodhala

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, barbie609 napisał:

Byliśmy ostatnio na Podlasiu , odwiedziliśmy miejscowości , które najpierw oberwały lockdownami , potem stanem wyjątkowym , a teraz ludzi mało bo wojna. Ogólnie nie jest dobrze , Kruszyniany jakoś usiłują się podnieść , ale Białowieża stoi bardzo słabo. Tak bywa w rejonach gdzie głównym źródłem pieniędzy jest turystyka. Biorąc pod uwagę sytuację gospodarczą to może być ostatnia szansa na duże wpływy.

No popatrz..... a panom góralom dudki już śmierdzą jak widać -  nadmiar "sałaty" potrafi wpłynąć na zdrowie tego co pod beretem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jaaga76 napisał:

Śmieszne są takie prowokacje. Prawie 20 lat mieszkałam w nadmorskiej miejscowości. Może i mieszkańcy czasami popsioczą, ale doskonale wiedzą, że turyści to praca, życie, rozwój miasta.... Nie ma co strzępić języka na takiego frustrata....

Nie każdy miszkaniec Podhala zarabia kase na turystach.

Mogę zrozumieć że dla normalnie pracujących poza branżą turystyczną taki permanentny najazd ceprów może być bardzo uciążliwy.

Porażenie piorunem w Tatrach. Jedna osoba nie żyje - TATROMANIAK - Serwis Miłośników Tatr

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, J@n napisał:

Nie każdy miszkaniec Podhala zarabia kase na turystach.

Zapewne niebezpośrednio, ale pośrednio z ich obecności korzysta. Nie wiem, jak np. Zakopane, ale dla Kołobrzegu turystka to 90% dochodów. 

1 minutę temu, J@n napisał:

Mogę zrozumieć że dla normalnie pracujących poza branżą turystyczną taki permanentny najazd ceprów może być bardzo uciążliwy.

Ja też to rozumiem, ale nie uważam że upoważnia to do agresji słownej.

1 minutę temu, J@n napisał:

Można gadać ... i gadać... pewnie miała przejść bokiem.... I'I

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J@n napisał:

Nie każdy miszkaniec Podhala zarabia kase na turystach.

Mogę zrozumieć że dla normalnie pracujących poza branżą turystyczną taki permanentny najazd ceprów może być bardzo uciążliwy.

 

No jasne, ja też rozumie - sam kiedyś mieszkałem i to pod samą skocznią wiec wiem jaki tam tłok - ale teraz juz nie mieszkam

.....wiec teraz WON z Wawelu bo mi tłok przeszkadza ..precz z rynku...wynocha górale z Kleparza. ze swoimi "oszukanymi" oscypkami i bundzem !!!!!! 

..a coo..?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie,  jak tak wracam zakorkowaną  zakopianką to się zastanawiam jak  ludzie przy niej mieszkajacy  funkcjonują.  Jak jechać gdzieś np do rodziny w  niedzielne popołudnie  gdy z okna widzą jaki korek. 

Jak jest na Krupówkach- nie wiem,  ostatni raz byłam tam w '95 . To wtedy  było spoko. 

 

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, wjesna said:

jak ludzie przy niej mieszkajacy  funkcjonują.  Jak jechać gdzieś np do rodziny w  niedzielne popołudnie  gdy z okna widzą jaki korek. 

Pewnie lepiej niż mieszkańcy Raby, nad którymi teraz zakopianka się unosi na wiadukcie, przez co nawet na korek sobie popatrzeć nie mogą, jedynie spaliny wąchnąć.

 

A może to lokale na wynajem już są, tak jak budowle w centrum miast, też rzadko kiedy są zamieszkałem przez właścicieli? ?‍♂️

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, wjesna napisał:

Wiecie,  jak tak wracam zakorkowaną  zakopianką to się zastanawiam jak  ludzie przy niej mieszkajacy  funkcjonują.  Jak jechać gdzieś np do rodziny w  niedzielne popołudnie  gdy z okna widzą jaki korek. 

Miejscowi najczęściej wiedzą jak korek ominąć.

Omijając Krupówki nic nie tracisz, uwierz mi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Q'bot napisał:

Pewnie lepiej niż mieszkańcy Raby, nad którymi teraz zakopianka się unosi na wiadukcie, przez co nawet na korek sobie popatrzeć nie mogą, jedynie spaliny wąchnąć.

Zapytajmy ile biznesów się przez to skończyło? Zawsze jest ktoś na stracie ... I juz piszę, że czekam aż skończą budowę. Nie jestem fanką starej wersji ...

Cytat

 

A może to lokale na wynajem już są, tak jak budowle w centrum miast, też rzadko kiedy są zamieszkałem przez właścicieli? ?‍♂️

To inna sprawa. Pewne część już jest tylko na wynajem krótkoterminowy  to jest koszmar....

Edytowane przez jaaga76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2022 o 21:16, jaaga76 napisał:

Miejscowi najczęściej wiedzą jak korek ominąć.

Omijając Krupówki nic nie tracisz, uwierz mi ?

Może i wiedza ale nie powiedzą.  Dręczyłam kiedyś jednego takiego, żeby mi powiedział jak jeżdżą. Mówił,  że nie ma innej drogi, potem mówił, że to trzeba odpowiednie auto  na te drogę ( której niby nie ma) ale konkretnego  nic nie powiedział. 

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wjesna napisał:

Może i wiedza ale nie powiedzą.  Dręczyłam kiedyś jednego takiego, żeby mi powiedział jak jeżdżą. Mówił,  że nie ma innej drogi, potem mówił, że to trzeba odpowiednie auto  na te drogę ( której niby nie ma) ale konkretnego  nic nie powiedział. 

 

Bo to trzeba cichcem za nimi jechać ?

 

 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wjesna napisał:

odpowiednie auto  na te drogę

Kiedyś jechaliśmy do Kazimierza i w nawigacji ustawiłem opcję najkrótsza trasa i akceptuję odcinki nieutwardzone . No cóż przyszło nam forsować dwa brody i śmigać po szutrówkach , ale  za to jechaliśmy wspaniałymi lasami gdzie z rzadka pojawiało się inne auto. @wjesnauwzględniając Twoją znajomość Wyspowego i Gorców chyba nie masz problemu z przenikaniem na Podhale różnymi,,kanałami,,?

  • Lubię to ! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barbie609 napisał:

Kiedyś jechaliśmy do Kazimierza i w nawigacji ustawiłem opcję najkrótsza trasa i akceptuję odcinki nieutwardzone . No cóż przyszło nam forsować dwa brody i śmigać po szutrówkach , ale  za to jechaliśmy wspaniałymi lasami gdzie z rzadka pojawiało się inne auto. @wjesnauwzględniając Twoją znajomość Wyspowego i Gorców chyba nie masz problemu z przenikaniem na Podhale różnymi,,kanałami,,?

E tam nie mam. Mam, nie znam tak dobrze terenu.  I to nie ja siedzę za kierownicą  więc unikam doradzania  jedź tędy a nie tamtędy. A czasem  nawet te niby objazdy  stoją.  

  • Lubię to ! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2022 o 20:16, wjesna napisał:

Jak jest na Krupówkach- nie wiem,  ostatni raz byłam tam w '95 . To wtedy  było spoko. 

Pierwszy raz w Zakopanem byłem w sierpniu 97.

Krupówki były co najmniej tak samo zapchane jak teraz.  Kolejka na Giewont nieco jednak krótsza ? fakt faktem, że dzień akurat był dość pochmurny, ale nie padało.  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2022 o 21:16, jaaga76 napisał:

Miejscowi najczęściej wiedzą jak korek ominąć.

Omijając Krupówki nic nie tracisz, uwierz mi ?

Ja tam ostatnio nie omijałem i kupiłem sobie t-shirt z Janosikiem, w którym następnie poszedłem w góry ?

Poza tym żona i córa chcą tam chodzić, więc jak już je przeciągnę po Tatrach, to nie widzę problemu, żeby się tam z nimi przejść.

 

Edytowane przez Gieferg
  • Lubię to ! 1
  • Wow 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jaaga76 napisał:

@Gieferg @Jędrek

Sorry Chłopaki, ale jedyny moment kiedy Krupówki są strawne to jakaś 5 rano, bo wtedy jeszcze śpią ?

Poza tym czasem nie ma w nich absolutnie "uroku".... nic nie poradzę.

Ja właściwie przez Zakopane tylko na parking jadę więc za wiele nie widzę miasta  ale kompletnie mnie nieciekawi, i nie podoba mi się.  Patrzę na reklamy i mi wystarczy- nawet papugi mają.  

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2022 o 15:19, barbie609 napisał:

Byliśmy ostatnio na Podlasiu , odwiedziliśmy miejscowości , które najpierw oberwały lockdownami , potem stanem wyjątkowym , a teraz ludzi mało bo wojna. Ogólnie nie jest dobrze , Kruszyniany jakoś usiłują się podnieść , ale Białowieża stoi bardzo słabo. Tak bywa w rejonach gdzie głównym źródłem pieniędzy jest turystyka. Biorąc pod uwagę sytuację gospodarczą to może być ostatnia szansa na duże wpływy.

To ciekawe.  Kto by pomyślał, że takie miejsce jak Białowieża może  świecić pustkami.  A jak tam jest- jakie Twoje wrazenia klimat miejsca zachowany vxy wychodząc na przeciw turyście  stawiają makdonaldy, parki linowe i pamiątki mejdinczaina?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, wjesna napisał:

jakie Twoje wrazenia klimat

Naszą bazą jest Tykocin/piękny/ , mamy tam Przyjaciół,bywaliśmy wielokrotnie. Jak na  razie nie ma tam :  ciupag , łuków , dinozaurów i góralskich kapeluszy. Baza żywieniowa jest mocno ustawiona regionalnie , tereny Parków piękne ,  ruch na drogach żaden .Białowieża to świetne muzeum Parku Białowieskiego , bardzo merytoryczne i świetnie zorganizowane  np:

IMG_1019.jpg.558f2380c3b47f50294e62a1dbbd292a.jpg

jest tam co zwiedzać.  Sklepik z pamiątkami przy dyrekcji Parku -świetny. Jeśli by się ktoś wybierał możemy podrzucić parę pomysłów.

  • Lubię to ! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...