Skocz do zawartości

Uwaga! Apeluje o rozum !


MieszkaniecPodhala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako mieszkaniec Podhala i w imieniu większości jego mieszkańców chciałbym zaapelować do wszystkich turystów o rozum ! Ja rozumiem że region w którym mieszkamy bardzo Wam się podoba ale to co się dzieje przechodzi ludzkie pojęcie jest nam niezmiernie trudno mieszkać i funkcjonować tutaj gdzie się urodzilismy głównie przez Was.

Natłok turystow którym uznałbym wręcz oblężeniem  na podhale jest nie do zniesienia wszędzie są korki ludzie do pracy zamiast jechać 20 minut jadą 1.5 godziny, w weekend można zapomnieć o jakiś zakupach tak jak dzisiaj wszystko jest na tyle zakorkowane że nie da się praktycznie tutaj poruszać nie ma możliwości też wyjść w góry bo zamiast widoków wszędzie są tłumy Ceprów (Osób nie z Podhala ) taki stan rzeczy trwa już ponad 2 miesiące i jest nie do zniesienia oprócz tworzenia korków turyści nie znają również dróg i podejmują się nie raz ryzykownych i nie do końca zgodnych z prawem manewrów przez co sprawiają zagrożenie na drodze, sklepy typu biedronka itp są opustoszale ogromne kolejki do kas, stacje benzynowe również już nie wposminajac o basenach gdzie nie ma sensu się wybierać bo więcej jest tam turystów niż wody.

 

Apeluję więc o rozwagę bo utrudniacie osoba mieszkajacym tutaj codzienne życie i w imieniu większości mieszkancow mogę powiedzieć śmiało że jako turyści nie jesteście delikatnie mówiąc tutaj mile widziani zwykle słychać jedynie wyzwiska w stronę ceprow (osób z poza Podhala) i komentarze na temat waszych umiejętności prowadzenia aut czy też umiejętności myślenia jak  ktoś jest dla Was miły na Podhalu to jedynie dlatego że płacicie mu pieniądze np hotele lub jest szansa że mu je zapalcicie "oscypki, pamiatki itp" co nie zmienia faktu że po udanej transakcji spluwa na wasz widok już nie wspominając o tym że ja jako osoba z Podhala mogę kupić takiego małego oscypka świeżego za 50 groszy a was kasuja nie rzadko za 4 zł od sztuki to samo tyczy się parkingów gdzie osoby z rejestracjami KNT lub KTT parkują za pół darmo a wszystkich innych kasuja jak za zboze czy to "gorlaskie swojskie dżemy i inne przetwory " kupują dżem z lowicza przekladaja do swojego sloika i sprzedają po 30zl za sloiczek smiejac sie z was albo np oscypki nie zbyt świeże ktore powinno sie wyrzucic dostaja drugie zycie jako grilowane oscypki za ktore musicie zaplacic jeszcze wiecej tu nie chodzi tylko o hytrość na pieniadze ale i nienawisc do turystow przez waszą chorą obsesje na punkcie Tatr uprzykrzacie nam życie przez niemal cały rok bo przecież ferie to Podhale wakacje to Podhale Sylwester to też Podhale dlatego uprzejmie proszę odpie.. ekhem się od naszego rejonu i poszukać sobie na mapie innych ciekawych miejsc do zwiedzenia nie pozdrawiam, góral.

  • Lubię to ! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko kiedy piszę na forum, raczej jestem obserwatorem ale po Twoim poście nie mogłem się powstrzymać, bo czuję się wywołany to tablicy jako NIEMieszkaniec Podhala. Po 1 to wyluzuj się i przestań obrażać ludzi, bo nie można wrzucać wszystkich ludzi do jednego worka. Po 2 i tu mówię za siebie - nie poruszam się po Podhalu samochodem więc nie generuje korkow, nie wyprzedaje produktów z dużych marketów bo chodzę do malutkich sklepów jak najbliżej miejsca zakwaterowania, nie zajmuje Ci miejsca na basenie, bo przyjeżdżam chodzić po górach a nie kąpać się na termach. I po 3 i najważniejsze - mam gdzieś wasze oscypki dżemy ciupagi i inne duperele, które sprzedajecie, bo tego nie kupuje i nie zależy mi na tym czy ktoś będzie dla mnie miły czy nie, mam to w głębokim poważaniu. Przyjeżdżam do Zakopanego, bo kocham góry i kocham po nich wędrować a nie chodzić po Krupowkach. A Tatry nie należą do mieszkańców Podhala, to dobro ogólnonarodowe i każdy ma prawo tu przyjechać a Tobie chyba pomyliły się miejsca, bo akurat to forum to miejsce gdzie wypowiadają się osoby, które przyjeżdżają w Tatry w dokładnie odwrotnym celu niż ludzie których tak nienawidzisz. NIE POZDRAWIAM ?

Edytowane przez piterson777
  • Lubię to ! 4
  • Dziękuję 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja nie można wrzucać wszystkich do jednego worka ale przez to czego doświadczamy na codzień później robi się ogólny obraz turysty nie wspominając już o cyrkach jakie mają miejsce na Krupówkach itp zdaje sobie sprawe ze sa tez nieliczni jak ty ktorzy z tego co piszesz korzystaja z tych dobrodziejstwa jak nalezy ale to jest niestety niewielki odsetek i większość Polski upatrzyla sobie niestety nasze góry jako atrakcje na każdą porę roku od 2 lat poważnie myślę o przeprowadzce bo przez natłok turystów nie można tutaj normalnie funkcjonować. A co do Pana powyżej który ma się za mieszkańca Podhala mamy sobotę godzinę 14 wsiadz w auto i przejdź się z nowego targu do Zakopanego i spowrotem i wieczorem dodaj post jak było.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MieszkaniecPodhala napisał:

godzinę 14 wsiadz w auto i przejdź się z nowego targu do Zakopanego i spowrotem i wieczorem dodaj post jak było.

wystarczy pooglądać kamerki

https://ipcam.pl:8443/u19c2e9248a0c07fcd74a0b90566d3772b7678459f0a/embed.html?version=3&autoplay=true&token=kyfov9sNu4C9qhxr7DlrOjTofyViz0XPBu4ILxWwvzBx0MeykPZXuw&autoplay=0

 

jadąc w Tatry wystarczy po prostu omijać PODHALE

Edytowane przez J@n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, J@n napisał:

Żeby to wszyscy wiedzieli to świat byłby piękniejszy a tak to ja mieszkając na Podhalu nie mogę się ruszyć z domu praktycznie bo wszystko jest sparaliżowane np od nowego targu ruch stoi we wszystkich czterech kierunkach i nie zabiorę rodziny na obiad do restauracji czy na zakupy, nie zabiorę nigdzie na wycieczkę w tygodniu do pracy muszę wstawać godzinę wcześniej żeby dojechać a dlaczego ? Dlatego że jaśnie turyści jadą na wakacje i jakim prawem mieszkańcy mają przez to cierpieć? Już nie wspominając że przez okres wakacyjny już parę razy otarłem się o wypadek samochodowy bo np jakiś turysta w obszarze nie zabudowanym jedzie 70km/h nagle zauważa że prawdopodobnie przegapil zjazd hamuje gwałtownie na piskach do zera po czym wrzuca kierunkowskaz i jedzie jak gdyby nigdy nic a ja za nim mokry od potu że nie wiele na dzielilo od wypadku strach poruszać się po drodze jak nie korki to jakiś wariat spowoduje wypadek. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak to ująłem że górale są mili jeśli im płacisz albo będziesz płacić znam wiele osób którzy mają własne domki czy pensjonaty i jedyny pozytyw z turystów to są właśnie pieniądze ale też doskwiera im na codzień poruszanie się tutaj i funkcjonowanie wiadomo pieniądze są fajne ale pieniędzmi nie kupisz straconego czasu w korkach.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MieszkaniecPodhala napisał:

jedyny pozytyw z turystów to są właśnie pieniądze ale też doskwiera im na codzień poruszanie się tutaj i funkcjonowanie wiadomo pieniądze są fajne ale pieniędzmi nie kupisz straconego czasu w korkach.

Widocznie jeszcze jest za tanio - musicie podnieść ceny co najmniej o 200%.

Wierz mi że to działa, kasa będzie ta sama a turystów mniej.

Edytowane przez J@n
  • Lubię to ! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jak ktoś bardzo chce przyjechać na Podhale to przyjedzie czy to za 100zl nocleg czy za 500 niestety bardziej tym tematem chciałem też oznajmić że jest wiele innych pięknych miejsc w Polsce jeśli chodzi o miejsca górskie np mogę polecić góry stołowe zrobiły na mnie wielkie wrażenie nie trzeba się ograniczać tylko i wyłącznie do Tatr Widzę że jest tutaj sporo normalnych użytkowników na tym forum więc jak ktoś jest świadom tego jak to wygląda czy też stara się nie robić jakiegoś zamieszania na drogach itp to nie jest temat kierowany do takich osób tylko bardziej do tych zielonych jeśli chodźby jedna osoba a tym roku po tym temacie uznała że może pojedzie tym razem w jakieś inne miejsce to już bym był zadowolony zawsze to jedno auto w korku mniej a naprawdę w Polsce jest wiele miejsc które można odwiedzić nie dzieli się ona tylko na morze i Tatry  co mądrzejsi to wiedzą no ale temat powstał dla tych nieco mniej mądrych.  

  • Lubię to ! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MieszkaniecPodhala napisał:

Tatry  co mądrzejsi to wiedzą no ale temat powstał dla tych nieco mniej mądrych.  

No ale to trochę pomyliłeś adresy bo na tym forum piszą jedynie świadomi turyści kwalifikowani, którzy nie jadą w Tatry aby balować na Krupuffkach.

 

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się tu nie zgadza. Kilka dni temu czytałam artykuł w którym właściciele pensjonatów narzekali na to ze mają mniej gości niż kiedyś a restauracje i inne jadłodajnie że mają mniej klientów. Wynikało z tego ze nie są zadowoleni z mniejszego ruchu turystycznego ponieważ znacząco spadły przez to ich dochody. Więc już nie wiem.......chcą tych turystów czy nie chcą...?

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą może i tak ale może znajdą się też raz na jakiś czas w obserwujących jakieś "łosie" które będą szukać co warto zwiedzić na jednym z popularniejszych for i a nóż natkną się na mój temat.

 

A co do postu Zośki wynika to nie tyle z małego ruchu ci z tego że z roku na rok przybywa domków letniskowych itp jak chcesz założyć własną działalność na Podhalu to pierwsze co ci przychodzi ja myśl to pokoje lub domki pod wynajem i z roku na rok jest ich coraz więcej bo skoro już muszą się ludzie męczyć z turystami to też trochę grosza by od nich za to przygarneli zawsze to mniej zaboli z pieniędzmi ręku no i przez to długoletni właściciele pensjonatów itp dostają konkurencję i nie dostają rocznie aż takiego zainteresowania jak te kilka lat temu kiedy do wyboru był ich pensjonat i maksymalnie kilka innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mieszkańcu Podhala" - o co się tobie rozchodzi? 

Skoro nie chcesz "u siebie" turystów, to najpierw pogadaj z twoimi sąsiadami, niech zlikwidują swoje pensjonaty, pokoje na wynajem, itp. itd. Nie będzie bazy, nie będzie gości. Proste ?

Działaj u podstaw ??

A co do korków - w każdym większym mieście w Polsce one występują.  A ty, jeżdżąc samochodem, współtworzysz te korki dokładnie tak samo jak mieszkaniec Szczecina czy Pierdziszewa Dolnego. Trzeba się przyzwyczaić, albo przesiąść na rower tudzież kupić wygodne buty. 

Myśl pozytywnie. 

Trzecia sprawa - zawsze możesz się przenieść w inny rejon Polski, Europy, świata ... tam gdzie "wsi spokojna, wsi wesoła" (czy jakoś tak). To twoje życie, od ciebie zależy co z nim zrobisz. Nie licz na to że tysiące ludzi dostosują się do twojego "widzi misia".

 

Edytowane przez Jędrek
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jędrek napisał:

Trzecia sprawa - zawsze możesz się przenieść w inny rejon Polski, Europy, świata ... tam gdzie "wsi spokojna, wsi wesoła" (czy jakoś tak). To twoje życie, od ciebie zależy co z nim zrobisz. Nie licz na to że tysiące ludzi dostosują się do twojego "widzi misia".

W punkt..

 

4 godziny temu, barbie609 napisał:

NIE KARMIĆ TROLLA

...można karmić - ino nie z ręki..?

  • Lubię to ! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jędrek napisał:

"Mieszkańcu Podhala" - o co się tobie rozchodzi? 

Skoro nie chcesz "u siebie" turystów, to najpierw pogadaj z twoimi sąsiadami, niech zlikwidują swoje pensjonaty, pokoje na wynajem, itp. itd. Nie będzie bazy, nie będzie gości. Proste ?

Działaj u podstaw ??

A co do korków - w każdym większym mieście w Polsce one występują.  A ty, jeżdżąc samochodem, współtworzysz te korki dokładnie tak samo jak mieszkaniec Szczecina czy Pierdziszewa Dolnego. Trzeba się przyzwyczaić, albo przesiąść na rower tudzież kupić wygodne buty. 

Myśl pozytywnie. 

Trzecia sprawa - zawsze możesz się przenieść w inny rejon Polski, Europy, świata ... tam gdzie "wsi spokojna, wsi wesoła" (czy jakoś tak). To twoje życie, od ciebie zależy co z nim zrobisz. Nie licz na to że tysiące ludzi dostosują się do twojego "widzi misia".

 

Wygodnie ci się mówi ja wsiadam tutaj w auto bo tutaj mieszkam tutaj pracuje a nie jadę oglądać enty raz w życiu tą samą skałe i nie liczę że się ludzie do tego dostosuja tylko że może chociaż zaczną coś trybić że robią chcąc nie chcąc krzywdę niektórym przez swoje "widzi mi się " i wiem że wszędzie się tworzą korki ale wejdź sobie kiedyś na mape ruchu drogowego i porównaj co się dzieje w zakopanym i w nowym targu a w innych częściach Polski jak na wielkosci miast które nie da za duże to ludzi jest tam od groma ale widzę że co chwilę pojawiają się mądrzejsi więc zostaje mi się tylko modlić o kolejny piorun na Giewoncie za ostatnim razem przez chwilę był spokój i kilku ceprów mniej temat raczej do zamknięcia bo widzę że nic tutaj nie wniesie warszawiaki maja się za tubylcow bo były parę razy w Tatrach żenujące... dowidzenia nie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegonić turystów trudno, ale jeśli będziesz lata na tym pracować, może się uda zmniejszyć ruch...

Z luźnych pomysłów o poranku, które pozwoliłby zmniejszyć korki w Twojej okolicy:

- ustaw na skrzyżowaniach dookoła znaki ostrzegawcze o remoncie drogi i objeździe z mapką

- notorycznie uszkadzaj nawierzchnię i zgłaszaj do zarządcy dróg - po iluś latach może wyasfaltują od nowa - równa droga, szybszy ruch -> mniejsze korki

- uczyń swoją okolicę 'nieprzyjazną' turystom - czyli budowa jakichś spalarni kurczaków, skład odpadów organicznych, skład azbestu itp.

- introdukuj jakieś uciążliwe insekty, które uprzykrzą życie przyjezdnym - po czym nie omieszkaj przeprowadzić kampanii reklamowej w mediach, że tutejsze komary roznoszą malarię, a moskity przebijają opony gdy jedzie się poniżej 10km/h

- omiń korki, olej transport drogowy i wesprzej rodzimą firmę - np. kupując np. Jetson one - no chyba, że masz bardzo daleko do celu codziennie

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę poziom przedszkola no ale czego się spodziewać po ludziach którzy się jarają kawałkiem skały.. Po tym temacie już wiem że nie istnieje coś takiego jak mądry ceper są tylko durnie powinni wam wprowadzić wizy na Podhale żeby pierwsze lepsze bydło nie mogło się tutaj dostać ale nie zrobią tego bo na glupiutkich ceprach jest najwięcej pieniążków więc tak jak już wcześniej wspomniałem jedyne zbawienie to kolejny piorun na Giewoncie było by znowu co świętować.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MieszkaniecPodhala napisał:

Widzę poziom przedszkola no ale czego się spodziewać po ludziach którzy się jarają kawałkiem skały.. Po tym temacie już wiem że nie istnieje coś takiego jak mądry ceper są tylko durnie powinni wam wprowadzić wizy na Podhale żeby pierwsze lepsze bydło nie mogło się tutaj dostać ale nie zrobią tego bo na glupiutkich ceprach jest najwięcej pieniążków więc tak jak już wcześniej wspomniałem jedyne zbawienie to kolejny piorun na Giewoncie było by znowu co świętować.

Ban za całokształt twórczości. Tekstu o kolejnym piorunie na Giewoncie nawet nie skomentuje, bo to dno, muł i wodorosty. 

  • Lubię to ! 5
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy ostatnio na Podlasiu , odwiedziliśmy miejscowości , które najpierw oberwały lockdownami , potem stanem wyjątkowym , a teraz ludzi mało bo wojna. Ogólnie nie jest dobrze , Kruszyniany jakoś usiłują się podnieść , ale Białowieża stoi bardzo słabo. Tak bywa w rejonach gdzie głównym źródłem pieniędzy jest turystyka. Biorąc pod uwagę sytuację gospodarczą to może być ostatnia szansa na duże wpływy.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...