Skocz do zawartości

Tatrzański kwietnik


vatra

Rekomendowane odpowiedzi

@jaaga76  jest pod ochroną, ale np. w  Beskidach, gdzie ludzie coraz rzadziej prowadzą gospodarstwa rolne, jest ich już na łąkach bardzo dużo. 

Najpierw był tojad mocny czyli roślinka na sporządzanie trucizny, teraz dziewięćsił, z którego wytwarzano ponoć skuteczne antidotum....... ciekawe dokąd  ten wątek  zmierza. ?

   

Edytowane przez Artur S
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Artur S napisał:

To jeszcze roślinka, której identyfikacja zabrała mi ładnych parę godzin ( a na dodatek przez nią nie dałem się komuś skupić na pracy). Myślałem,  że to kwiatek,   a okazało się, że  to owoc sasanki alpejskiej ?

b2c679dc901cd75eaf0e46e0e794d6e4.0.thumb.jpg.f67e8a7b70a6395e712013fc34536b01.jpg

Czy moje kwiatki to ten sam gatunek, który Artur zwie owocem sasanki alpejskiej? 

Moje widziane w okolicach Osterwy

DSC_0169.JPG

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Artur S napisał:

@jaaga76  jest pod ochroną, ale np. w  Beskidach, gdzie ludzie coraz rzadziej prowadzą gospodarstwa rolne, jest ich już na łąkach bardzo dużo. 

Najpierw był tojad mocny czyli roślinka na sporządzanie trucizny, teraz dziewięćsił, z którego wytwarzano ponoć skuteczne antidotum....... ciekawe dokąd  ten wątek  zmierza. ?

   

Tak ciekawe gdzie ten wątek zmierza...ale Ty Arturze chyba zostaniesz naszym tatrzańskim-forumowym zielarzem ?.

Gratuluję tak rozległej wiedzy???

  • Lubię to ! 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...