Skocz do zawartości

Beskid żywiecki z namiotem


Lodołamacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję latem taką trasę po Beskidzie Żywieckim i chciałbym się dowiedzieć od kogoś bardziej doświadczonego jak rozplanować to na dwa dni z namiotem. Mile widziane wskazówki lub modyfikacja trasy, gdyż nie mam pojęcia jak to wygląda w rzeczywistości. Co zabrać w plecak i na co się przygotować.  Dzięki z góry ?

https://mapa-turystyczna.pl/route/o26s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Co do trasy to ja bym ją zmodyfikował tak, żeby kółeczko zrobić (sporo możliwości w tym rejonie)

Bazy namiotowej w zasadzie w tej okolicy niema - poza bazą na Hali Górowej pod Pilskiem, ale ciężko tak zaplanować dwudniową trasę, żeby baza wypadła około połowy dystansu.  Pozostaje opcja spania "na dziko" na jakiejś hali w okolicach Rysianki.

Samemu wybierając podobną opcję zawsze rozbijam namiot pod sam wieczór, gdzieś za drzewkami na skraju polany, a zwijam się jak tylko świta.

Na dwudniową wyprawę poszedłbym maksymalnie na lekko tzn. lekki namiot lub płachta do rozwieszania na kijkach trekkingowych, lekka mata samopompująca, mały letni śpiwór.

Z ubrań: spodnie długie na sobie i krótkie do plecaka, jedna podkoszulka z wełny merino, cienki polar do plecaka, cienka lekka kurtka wiatrówka/przeciwdeszczowa, skarpetki + 1 para zapasowa do plecaka, lekkie buty trekkingowe.

Dodatkowo jak zawsze: czołówka; mała apteczka; mapa; ręcznik szybkoschnący.

Z jedzenia chyba tylko zapas wysokokalorycznych batonów i innych przysmaków, bo konkretne posiłki zjadłbym w schroniskach, których masz po drodze kilka. Oczywiście ok 2 litry izotoników (do uzupełnienia po drodze)

Powinno się wszystko zmieścić w plecaku 45l.

 

 

 

 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Nu81 napisał:

Cześć,

Co do trasy to ja bym ją zmodyfikował tak, żeby kółeczko zrobić (sporo możliwości w tym rejonie)

Bazy namiotowej w zasadzie w tej okolicy niema - poza bazą na Hali Górowej pod Pilskiem, ale ciężko tak zaplanować dwudniową trasę, żeby baza wypadła około połowy dystansu.  Pozostaje opcja spania "na dziko" na jakiejś hali w okolicach Rysianki.

Samemu wybierając podobną opcję zawsze rozbijam namiot pod sam wieczór, gdzieś za drzewkami na skraju polany, a zwijam się jak tylko świta.

Na dwudniową wyprawę poszedłbym maksymalnie na lekko tzn. lekki namiot lub płachta do rozwieszania na kijkach trekkingowych, lekka mata samopompująca, mały letni śpiwór.

Z ubrań: spodnie długie na sobie i krótkie do plecaka, jedna podkoszulka z wełny merino, cienki polar do plecaka, cienka lekka kurtka wiatrówka/przeciwdeszczowa, skarpetki + 1 para zapasowa do plecaka, lekkie buty trekkingowe.

Dodatkowo jak zawsze: czołówka; mała apteczka; mapa; ręcznik szybkoschnący.

Z jedzenia chyba tylko zapas wysokokalorycznych batonów i innych przysmaków, bo konkretne posiłki zjadłbym w schroniskach, których masz po drodze kilka. Oczywiście ok 2 litry izotoników (do uzupełnienia po drodze)

Powinno się wszystko zmieścić w plecaku 45l.

 

 

 

 

Serdeczne dzięki za odpowiedź ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bieszdzadzki_tatromaniak napisał:

wrzuć sobie też do plecaka racje z podgrzewaczem chemicznym, super sie sprawdzaja a sam podgrzewacz tez trzyma cieplo dosc długo po podgrzaniu ze mozna wlozyc go pod kurtke zeby sie nieco zagrzac.

Wycieczka planowana na początek lata, bądź początek jesieni i zamysł jest trafić w słoneczną pogodę, ale dziękuje za wskazówkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W parkach krajobrazowych ( w tym wypadku w Żywieckim Parku Krajobrazowym) nie wolno niestety biwakować legalnie poza polami namiotowymi.

Ile można dostać mandatu tego nie wiem, ale trzeba się z tym liczyć.

Parę razy zdarzało mi się spać pod płachtą biwakową w parku, ale tak jak napisałem TYLKO SPAĆ ( tzn idę do wieczora o zmierzchu szybkie rozbicie, o świcie szybkie zwijanie i ruszam dalej ). Trzeba wybrać odpowiednie miejsce i oczywiście dokładnie wszystko sprzątnąć.

Nigdy nie miałem okazji mieć nieprzyjemności związanych z tego typu noclegiem, niemniej jednak jak mam na trasie zaplanowanej schroniska to wolę kimać w nich. Nie trzeba taszczyć 1 -2 kg dodatkowego ciężaru zadaszenia ?

 

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...