Skocz do zawartości

Buty na lato


Bieszczadzki_tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po długiej przerwie z Tatrami chciałbym ruszyć latem na nieco ambitniejsze szlaki. Wstępny wybór obuwia padł na SALEWY MTN TRAINER LITE  GTX. 

Salewa mtn trainer LITE

Chwilę miałem go na nodze, czułem się w nich świetnie.

Obawiam się podeszwy. "Pomoca w wersji lite", nie wiem co to jest. Miał ktoś do czynienia z tą podeszwą?

Jestem na początku "zakupowej drogi" a to jeden z pierwszych wyborów. Za sugestie i podpowiedzi będę wdzięczny .

Edytowane przez gubic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zośka napisał:

A ja miałam dwie pary Trainerów i jestem zadowolona? 

Oczywiście, wybór obuwia to kwestia bardzo indywidualna. Nie należy się z wyborem i kupować na rympał. Przymierz tez kilka innych modeli, coś ze Scarpy, La Sportivy, Meindla. Będziesz miał porównanie. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2020 o 22:28, gubic napisał:

Witam, po długiej przerwie z Tatrami chciałbym ruszyć latem na nieco ambitniejsze szlaki. Wstępny wybór obuwia padł na SALEWY MTN TRAINER LITE  GTX. 

Salewa mtn trainer LITE

Chwilę miałem go na nodze, czułem się w nich świetnie.

Obawiam się podeszwy. "Pomoca w wersji lite", nie wiem co to jest. Miał ktoś do czynienia z tą podeszwą?

Jestem na początku "zakupowej drogi" a to jeden z pierwszych wyborów. Za sugestie i podpowiedzi będę wdzięczny .

podeszwy najlepsze jakie miałem to były z żółtym logo Vibram

a w tym sklepie co dałeś linka to bym nie kupował bo kumpel coś tam zamówił i były problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, J@n napisał:

 

a w tym sklepie co dałeś linka to bym nie kupował bo kumpel coś tam zamówił i były problemy

@J@n stanę w obronie sklepu. Często u nich kupuję online i stacjonarnie. Zawsze frontem do klienta. Nigdy nie było problemu z wymianą czy reklamacją.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2020 o 06:54, Mnich Moderator napisał:

Oczywiście, wybór obuwia to kwestia bardzo indywidualna. Nie należy się z wyborem i kupować na rympał. Przymierz tez kilka innych modeli, coś ze Scarpy, La Sportivy, Meindla. Będziesz miał porównanie. 

No dzięki wam zainteresowałem się mocno La Sportiva TX4 MID GTX, tylko że w Gdyni ,ogólnie w 3citi sklepów gdzie można coś przymierzyć jest jak na lekarstwo.

A wracając do w/w salew - co myślisz o tej podeszwie-patrząc na zdjęcie? Wydaj wyrok ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2020 o 23:04, gubic napisał:

No dzięki wam zainteresowałem się mocno La Sportiva TX4 MID GTX, tylko że w Gdyni ,ogólnie w 3citi sklepów gdzie można coś przymierzyć jest jak na lekarstwo.

A wracając do w/w salew - co myślisz o tej podeszwie-patrząc na zdjęcie? Wydaj wyrok ? 

Miałem kilka par Salew i z żadnych nie byłem zadowolony tak do końca. Szybko je sprzedałem na giełdzie. Zbyt mało amortyzowane, zbyt mało przyczepna podeszwa. To nie wyrok, tylko moja opinia. Znam zadowolonych użytkowników Salewek, np. @Zośka ?

42 minuty temu, sickboy777 napisał:

A tu byłeś? Gdynia, ul. Starowiejska.

https://www.polarsport.pl/

Posłuchaj Sickiego, mądrze prawi. Polar Sport ma spory wybór i pracujący tam znają się na rzeczy. Jest tylko jeden mankament - to dość drogi sklep. Ale pójdź, poprzemierzaj, wybierz coś i kup w necie ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłe w tym sklepie,nie był dużego wyboru. Były trainery lite,ale za mała rozmiarówka-mimo to amortyzacja i wygoda super. Z lasportivia były boulder x (489zł) -przymierzyłem bo podeszwa chyba ta sama co w tx4,  jednak nie były tak wygodne, miałem wrażenie że przednią częścią stopy będę czuł każdy kamyk-bardzo tam cieniutko jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 14.09.2020 o 19:02, Mnich Moderator napisał:

Scarpy Mescalito polecam i to bardzo. Sam jestem ich szczęśliwym posiadaczem. Bardzo wygodne, amortyzowane, świetna przyczepność. Jeśli szukasz podejściowek na sezon letni, to na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad wersją bez membrany GTX.

Poszukuje obecnie butów na wędrówki po górach(90% Beskidy / 10% Tatry)w sezonach...pozna wiosna/lato/wczesna jesień. Zależy mi na butach niskich, dobrze oddychających. Czy Scarpa Mescalito to może być odpowiedni wybór? Przyznam, że już je mierzyłem i jak dla mnie to  bardzo wygodne. Dodam też, że jestem ‚weekendowym’ podróżnikiem.

Edytowane przez Cijax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2020 o 09:18, Daerkopolo napisał:

La Sportiva Tx4 bez bez membrany polecane wyżej  kupiłem i byłem w nich kilka razy jeszcze w sprzyjającej aurze i powiem Ci najwygodniejsze buty jakie mialem.

Również zakupiłem wersję mid. Niestety jak dla mnie za miękka i cienka podeszwa, czuję każdy większy kamyk, a po bokach przedniej części stopy to już naprawdę dramat. Zero amortyzacji i ochrony. Naprawdę duży zawód ? Jako laik jestem wręcz w szoku skąd tyle dobrych opini i ceny po 800zl.

 

Może tx5 będą miały twardszą lub lepiej amortyzowaną podeszwę. 

Edytowane przez gubic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2020 o 20:24, Cijax napisał:

Poszukuje obecnie butów na wędrówki po górach(90% Beskidy / 10% Tatry)w sezonach...pozna wiosna/lato/wczesna jesień. Zależy mi na butach niskich, dobrze oddychających. Czy Scarpa Mescalito to może być odpowiedni wybór? Przyznam, że już je mierzyłem i jak dla mnie to  bardzo wygodne. Dodam też, że jestem ‚weekendowym’ podróżnikiem.

Scarpa Mescalito to wg mnie najwygodniejsze obecnie podejściówki na rynku. Z czystym sercem mogę również polecić La Sportiva Spore, są bardzo amortyzowane. Jedyny minus (czasem plus) - są na membranie, więc gorzej oddychają. A TX4 to klasyka gatunku. Możesz też luknąć na Hoki, model Speedgoat. @Q'bot na pewno potwierdzi, że jeśli chodzi o wygodę, to buty te wymiatają.

Dla mnie wygoda i przyczepność to rzecz najważniejsza. Dlatego preferuję miękkie obuwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Mnich Moderator said:

Dla mnie wygoda i przyczepność to rzecz najważniejsza. Dlatego preferuję miękkie obuwie. 

Ale oferta miękkich i amortyzujących podejściówek w przyrodzie nie występuje ?

Może ja się nie znam, ale w naszych górach taki klasyczny but podejściowy nie ma racji bytu - w jakichś Dolomitach czy Pirenejach, może... ale w Tatry najbardziej komfortowe są dla mnie buty trailowe/speed hikingowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 9.12.2020 o 14:12, wjesna napisał:

Ja koniec końców- bo tez sama nie wiedziałam co chcę- kupiłam scarpa zodiac. Wysokie, bo  nie lubię niskich. Podeszwę mają twardą i taką lubię. Nie wiem jak się sprawdzają na śliskiej skale, ale po błotnistych szlakach idzie się w nich dobrze, nie zjeżdżają.

Zodiac to klasyk. Na trudniejszych odcinkach spisze się znakomicie. O przyczepność się nie martw. Dla mnie to zdecydowanie za twarde buty, ale ja jestem zwolennikiem miękkiego obuwia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej poszukuję butów... Chyba mam dosyć wysokie podbicie oraz szeroką stopę i dobrać coś jest trudno. 

TX5 - zbyt ciasne dopasowanie- ciśnie cholewka na wierzchu stopy przy zginaniu. 

Salewa - mierzyłem chyba z 5 rodzajów i wszystkie uciskają w tym samym miejscu, tuż za dużym palcem, przy zginaniu. Wszytskie salewy mają w tym miejscu wyczuwalne od środka zgrubienia i przetłocznia.  Model Alp Trainer najwygodniejszy, ale też uciskał. 

AKU trekker - strasznie klocowaty, ciężki, twardy, niewygodny. 

Meindl litepeak - najwygidniejszy jaki mierzyłem, twardość podeszwy i amortyza idealna jak dla mnie. Nie wiem co w nich jest ale jakby odbijały tylną nogę, uczucie jakby chciały pomóc w chodzeniu, trudno to opisać, ale rewelacja, nie miałem nigdy nic równie wygodnego na stopie. Właściwie to jest poziom wyżej niż wygoda. Niestety czuję lekki ucisk, lewa stopa w okolicach haluksa(chociaż go nie mam), robi się tam ciasno, but jest dla mnie minimalnie za wąski. Mimo wszystko rozważam zakup, może się rozejdzie jakoś. 

AKU slope Micro - jeden z nielicznych gdzie nic nie uciska, nie obciera. Lekki i przyjemny, wygodny, fajnie prowadzi stopę. Nie ma dobrego trzymania pięty, ale to pierdoła, bardziej martwi mnie podeszwa, troszkę miękka i przede wszystkim bardzo dziwny i nietypowy bieżnik,nie wiem jak to się zachowuje w terenie. 

Jeżeli nic innego nie znajdę to pewnie wezmę aku slope. 

Generalnie nie mam problemów z butami "na codzień", sportowymi, czy wyjściowymi. Nie wiem co w tych wszystkich super hiper trekingowo-hikkingowo-podejesciowych buciorach z milionami odlotowych systemów jest, że niemal każdy gdzieś uciska, uwiera, albo jest po prostu klocem. Nie wiem. 

Pozdrawiam Świątecznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...