Skocz do zawartości

Wkładki do butów - jakie?


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie? Wymienić w nowych butach czy zostawić oryginalne? Jak już wymieniać zużyte to jak często? 

Zagadnienie jest o tyle ważne i ciekawe ze "niewidoczna" wkładka potrafi równie dobrze zepsuć jak i poprawić komfort chodzenia.

Oczywiście najwygodniejsze będą wkładki personalizowane ale są bardzo drogie więc chyba większość turystów ma w butach "gotowce".

Ciekawią mnie wasze opinie i doświadczenia ... wydajecie pieniądze na Superfeet albo  Currex czy wystarczają Wam kilka razy tańsze wkładki wytwarzane przez producentów obuwia? A może nie ma to dla Was znaczenia?

Jednym słowem pochwalcie sie co macie w butach pod stopami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm temat dość skomplikowany bo to kwestia indywidualnych odczuć .Jak to jest u nas , zarówno ja jak i moje szczęście używamy butów Hanzel i używamy firmowych wkładek,które dostaliśmy razem z butami. Problemów z komfortem brak.Ja raz , całkiem niedawno, chciałem sobie polepszyć i wsadziłem wkładkę z tych co to gotują , sprzątają itd. no super hiper. Od razu pojawiły się problemy z palcami podczas zejść , które wcześniej nie występowały. Po zmianie na oryginalne problem zniknął. Oczywiście daleki jestem od uogólnień ,że Hanzlowa wkładka , która jest prosta jak budowa cepa jest lepsza od tej super hiper, ale to że mnie w tym konkretnym bucie nie przypasowała to fakt.

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, barbie609 napisał:

Hmmm temat dość skomplikowany bo to kwestia indywidualnych odczuć

Może warto "przegadać " nieco temat bo ważny jest i skomplikowany...

... w dodatku nie każda wkładka będzie współpracowac z każdym obuwiem - ale za to za pomocą wkładki możemy nieco zmienić twardość buta (na przykład- do siateczkowego niskiego Marella włożyłem sztywna skórzaną wkładkę Sidas i od biedy mogę w tym chodzić po kamieniach nie czując ich pod stopą aż tak bardzo jak z wkładką oryginalną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jędrek napisał:

Aktualnie w butach Aku używam wkładek które zostały mi po Salewach MTN - tam parę lat temu dawali taki rozbudowany zestaw. 

Z firmowymi Aku jakoś bardziej mi się noga pociła. 

 

Wszystkie chwyty dozwolone....moja żona w Hanwagach (takich pancernych..zimowych) ma włożone wkładki Currex a te z Hanwagów ma włożone od niedawna w letnie CMP bo oryginalna wkładka w CMP sie błyskawicznie niszczy ..jest kiepska po prostu (bo i but niskobudżetowy). W moich Zenitach Plus fabryczna wkładka jest dobra ale już w zwykłych Zenitach (bez gtx) dali taką cieniutką "piankę" którą wymieniłem natychmiast ....a przecież podeszwa identyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej padło wszystko zależy od użytkownika. Co mogę odradzić to wkładki żelowe (w całości)- słabiej oddychają i stopa niestety potrafi w nich się przesuwać, konstrukcje hybrydowe mogą poprawić komfort lub zmniejszyć - wkładka grubsza + stopa but bardziej wypełniony i ciasny. Używałem oryginalnych wkładek w Aku (performance) i Arcteryxach - mega wygodne mimo że cienki to dobrze wyprofilowane. W butach z BD na lato które mam wkładka to żart - cienka pianka która po tygodniu wygląda jak kartka papieru, zero amortyzacji czy wzmocnienia trzymania stopy - za to bóle achillesow i palców.

Sidas czy inne termoformowalne wynalazki z pianki najlepiej się sprawdzą bo dopasują się do stopy użytkownika.

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, J@n napisał:

We wszystkich butach górskich używam indywidualne dopasowanych Sidas

W narciarskich butach takie mam ale do trekkingowych to nie wiem czy u nas robią - zapytam - no chyba że to takie same ale myślę że nie bo przecież zadania inne.

Marcin Szafrański pała miłością do Superfeet wiec u niego w Bielsku zapewne będzie można wydrukować wkładki (3D) jakby ktoś reflektował.. - ale przypuszczam ze tanio nie będzie :)....zresztą Sidas też tani nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...