Skocz do zawartości

Dolina Gąsienicowa


staroń

Rekomendowane odpowiedzi

4 minutes ago, Fibi said:

Mi się właśnie jakoś dłużył. Może dlatego, że szłam nim 2 razy w ciągu tygodnia.

Możliwe. Ja np. mam tak, że gdy podczas jednego wyjazdu w góry idę drugi raz na szlak, na którym już byłam w czasie danego wyjazdu, to wtedy ten szlak mi się dłuży. Albo inaczej - traci wtedy część uroku ?

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Agunia napisał:

Są momenty bez lasu ? 

No nie wiem. Jak wchodzę do lasu na parkingu w Brzezinach to wychodzę pod samym Murowańcem.Po drodze są tylko odejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Nobody said:

No nie wiem. Jak wchodzę do lasu na parkingu w Brzezinach to wychodzę pod samym Murowańcem.Po drodze są tylko odejścia.

Może za szybko chodzisz? ? Ja chodzę wolno i pamiętam przynajmniej jedno miejsce z fioletowymi kwiatami (i owadami) oraz drugie, z nieśmiałą panoramą na góry - jak znajdę fotki to wrzucę. 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lavinka Byłam w dolinie latem, jesienią i zimą. O każdej porze roku jest piękna i za każdym razem inna. W lipcu mam zarezerwowany w Murowańcu nocleg i mam nadzieję, że uda mi się zobaczyć to rozgwieżdżone niebo nad doliną ? Lavinka, to prawda, co napisała @Agunia, nawet szlak z Brzezin jest lepszy niż latem, gdyż nie ma tych kamoli. Chociaż jest trochę nudny, większość przez las ? 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Anna M. said:

@Lavinka Byłam w dolinie latem, jesienią i zimą. O każdej porze roku jest piękna i za każdym razem inna. W lipcu mam zarezerwowany w Murowańcu nocleg i mam nadzieję, że uda mi się zobaczyć to rozgwieżdżone niebo nad doliną ? Lavinka, to prawda, co napisała @Agunia, nawet szlak z Brzezin jest lepszy niż latem, gdyż nie ma tych kamoli. Chociaż jest trochę nudny, większość przez las ? 

No nie jest to może najciekawszy szlak w Tatrach, ale widoki na Hali i szarlotka w Murowańcu rekompensują wszystko ?

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2020 o 20:45, Fibi napisał:

Mi się właśnie jakoś dłużył. Może dlatego, że szłam nim 2 razy w ciągu tygodnia.

Ja bym chciała tak narzekać " szłam nim dwa razy w ciągu tygodnia" no serio ... zazdroszcze ?

Nie wiem, ale mi się wydaje, że w zimie jakoś szybciej się przemierza te dojścia do dolin czy na szczyt.... ( nie mam jakichs super wejsc, ale w porownaniu z letnimi wejsciami to w zimie weszłam na te same szczyty szybciej....) a moze szybciej chodze na starość ???

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2020 o 22:03, Anna M. napisał:

@Lavinka Byłam w dolinie latem, jesienią i zimą. O każdej porze roku jest piękna i za każdym razem inna. W lipcu mam zarezerwowany w Murowańcu nocleg i mam nadzieję, że uda mi się zobaczyć to rozgwieżdżone niebo nad doliną ? Lavinka, to prawda, co napisała @Agunia, nawet szlak z Brzezin jest lepszy niż latem, gdyż nie ma tych kamoli. Chociaż jest trochę nudny, większość przez las ? 

@Anna M. Aniu Ty powinnaś dostać kartę stałego bywalca i darmowe noclegi w schroniskach ???

Twoje zimowe fotki śliczne ?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fibi napisał:

@Anuś nie ma co zazdrościć, ja w Tatrach jestem 2x w roku, raz latem, raz zimą. Tyle, że zawsze na minimum tydzień. Zimą to szybciej schodzę, jakoś w rakach idzie się po śniegu wygodniej niż latem po kamieniach ? szlaku z Brzezin jakoś nie mogę polubić o żadnej porze roku?

Też uważam, że w rakach schodzi się jakoś expresowo a, że  niecały miesiąc temu miałam je pierwszyraz na nogach to byłam tym faktem miło zaskoczona ?

To zazdrość w pozytywnym tego słowa znaczeniu ?

 

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anuś, supcio byłoby tak mieć za darmo noclegi w schroniskach ? ale niestety to nierealne  ? Lubię spać w schroniskach, a poza tym w ten sposób skracam sobie dojście do określonego szlaku. Na starość niestety chodzę dużo wolniej, pewnych szlaków nie zrobiłabym, gdybym nie spała w schronisku ? Poza tym nocleg w schronisku nie jest wcale droższy niż w Zakopanem. Mam jeszcze 20% zniżki, z racji przynależności do PTTK. Opłaca się należeć do PTTK, jest zniżka w schroniskach polskich i dodatkowo jeszcze ubezpieczenie. Jak rozwaliłam kolano w Tatrach, dostałam odszkodowanie. W zeszłym roku pełna składka wynosiła 50 PLN, inwalidzka 25 PLN na rok, zapisz się ? ?

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 2
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vatra, musisz dowiedzieć się, gdzie jest najbliższy Odział PTTK (znajdziesz w internecie) w Twoim mieście (lub najbliżej Twojego miejsca zamieszkania), zabierasz ze sobą zdjęcie, kasę i zapisujesz się. Jeżeli masz grupę inwalidzką, to zabierasz również legitymację inwalidzką. Renciści i emeryci też chyba mają zniżkę 50% ? Później, co rok odnawia się, tzn. na legitymacji PTTK naklejają nalepkę na następny rok (w marcu). Legitymacja zawsze ważna jest do końca marca. Powodzenia! ? ?

  • Lubię to ! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? to dobry kierunek na początek, przy pięknej pogodzie bajka...?

Jak za mną .... to w schronisku na Chochołowskiej  przed wejściem na Grzesia musisz skosztować szarlotkę z jagodami ( pycha) A po zejściu polecam grzańca ?

Fajnie by było pójść z Grzesia dalej na Wołowiec, ale musiałabyś wcześnie wyjść, bo dzień krótki ... ja startowałam o 10 czyli za późno.... dużo za późno... (wracając już było ciemno)

Powodzenia więc ?

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Anuś napisał:

Fajnie by było pójść z Grzesia dalej na Wołowiec,

Grześ - Rakoń - Wołowiec owszem ale na lato! Co prawda to zimowe chodzenie naprawdę nie jest takie trudne jak mi się wydawało, ale jeszcze nie umiem ogarnąć warunków atmosferycznych? Wczoraj na Gąsienicowej padał śnieg później jakiś deszcz, była mgła no i nie wiedziałam co jeszcze może się wydarzyć? Oczywiście na Grzesia i szarlotkę pójdę wcześniej?

  • Lubię to ! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...