Skocz do zawartości

Dolina Gąsienicowa


staroń

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem takiego tematu, szukałem i nie znalazłem. A uważam, ze tej pięknej dolinie należy się osobny wątek. Mimo, ze nie przepadam za tłumami, na które można tam często natrafić, to miejsce to i tak kocham niezmiernie (zawsze można uciec nad Zielony Staw, tam dotychczas nie spotkałem przesadnej ilości ludzi) ? po części dlatego, że darzę je ogromnym sentymentem, jedna z moich pierwszych świadomych górskich wycieczek zawiodła mnie właśnie tam. Wtedy zajęło to cały dzień, dziś jestem pod wrażeniem samego siebie, jak szybko czasem potrafię tam dotrzeć ? i z reguły tam nie kończy się wycieczka, bo przecież punktów docelowych wiodących przez Gąsienicową jest trochę ? 

 

01.JPG

02.jpg

03.jpg

04.JPG

05.jpg

06.JPG

11.jpg

12.JPG

21.jpg

23.jpg

24.jpg

25.JPG

31.JPG

32.JPG

34.jpg

  • Lubię to ! 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsienicowa jest piękna, acz przeludniona. Chwilę spokoju można jedynie zaznać przy stawkach od strony Świnickiej przełęczy, ale i to niekoniecznie. Tłumy ruszające na Orlą, Kościelec i Świnicę przechodzące przez halę mnie przerażają. Poniżej kilka zdjęć tego pięknego miejsca. 

IMG_20190630_074910.thumb.jpg.72f43f1377cf7c1c132abd89999fe4a4.jpg

IMG_20191026_094145.thumb.jpg.6aa67ddb786300b9c79f677772b3551a.jpg

IMG_20190630_112752.thumb.jpg.4f602fbf24298c54072e3fa221b53ed3.jpg

IMG_20191026_143247_1.jpg

 

@starońSuper zdjęcia! Trzecie od góry bajka! :) 

Edytowane przez Mateusz Z
  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Anuś napisał:

W zimie tam nie byłam ? A z tego co widzę jest pięknie.  Postaram się to nadrobić ✌

 

Nadrób, nadrób, ja dopiero w tym roku postanowiłem się wybrać w góry w zimie, Gąsienicowa jest świetna na początek. Też dorzucę trochę, sprzed tygodnia ?
 

 

DSC07384.JPG

DSC07405.JPG

DSC07426.JPG

DSC07436.JPG

DSC07441.JPG

DSC07476.JPG

DSC07515.JPG

DSC07559.JPG

DSC07572.JPG

  • Lubię to ! 5
  • Dziękuję 1
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hala Gąsienicowa to chyba najczęściej uczęszczane przeze mnie miejsce w Tatrach ? Jaworzynką czy przez Boczań, nieważne- zawsze efekt jest ten sam. Mija się ławeczki na Przełęczy między Kopami i już za zakrętem wyłaniają się te groźne szczyty ze swym strażnikiem- Kościelcem ? Uwielbiam ten moment i nienawidzę zarazem, kiedy muszę wracać i wiem już, że kończąc fragment ze schodkami trzeba skręcić w lewo i trzeba się z nimi pożegnać. Hala jest takim miejscem, gdzie można przyjść, posiedzieć (ewentualnie poleżeć) cały dzień, po czym wrócić i człowiek będzie zadowolony. Zawsze można poszerzyć wycieczkę o Czarny Staw, bądź Zielone Stawki, można też zrobić pętlę przez Karb, pognać na Kasprowy lub też zagalopować się na bardziej ambitne i groźne szczyty. W Hali Gąsienicowej lubię też to, że widok stamtąd jest bardzo zróżnicowany- na lewo las, na wprost Tatry Wysokie ze swoją Królową Orlą, a na prawo początek Tatr Zachodnich, czyli widok jeszcze odmienny. Uroku dodają też te cudne chatki i różowe kwiaty pokrywające dolinę latem, a które jesienią również wyglądają niesamowicie. A dym z komina Murowańca daje oznaki, że ktoś tu żyje ? Niestety nie byłam nigdy zimą, ale bardzo chciałabym tam zawędrować pod koniec tego miesiąca ?  Za to zdarzyło mi się być w nocy i wrażenie było jeszcze większe!
 

  • Lubię to ! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Agunia napisał:

Nawet szlak prowadzący drogą jezdną jest zimą jakby lepszy, bo nie ma kamieni ?

To jest największym plusem tego szlaku zimą bo latem te kamienie strasznie zniechęcają ☹

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...