Skocz do zawartości

Wycieczka w Tatry, pytania.


COgirl

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, mam pytanie. Nie mieszkam w Polsce od dłuższego czasu ale w tym roku planujemy wycieszke w Tatry. Ja, maz i 1.5 roczne dziecko. Wlasciwie to nie wiem od czego zaczac. Macie do polecenia jakies air b&b w Zakopanem? A moze warto inne miasto wybrac? I jakie szlaki polecacie? Poziom zaawansowany z super widokami ale gdzie nie bedzie potrzeba lin, bo nie bedziemy wszystkiego transportować do Polski.  Mieszkam w gorach, wiec dostosowana jestem do poziomu powietrza na wysokosciach. Dziecko pewnie zostanie pod opieka babci wiec nie bedziemy go wszedzie ciągnąć. Myślimy o wrzesniu. Jestem troche zakręcona tym calym planowaniem, bo ostatni raz bylam w polskich gorach za dzieciaka i to wlasciwie w szklarskiej porebie ?

Pytam o wskazowki, gdzie warto uderzać, a co omijac, bo gra nie warta swieczki. 

Dziekuje z góry za poświęcony czas.

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o nocleg to mogę dać namiar na miejsce gdzie zawsze nocuję od kilku lat i jestem bardzo zadowolony i pod względem ceny i jakości. Jeżeli chdzi o szlaki to bardzo polecam czerwone wierchy piękna panorama a i w zalezności od kondycji mogą dać też troche popalić  osobiście bardzo mi się podobała wyprawa na Małołączniak przez Przysłop Miętusi, a następnie zejście do doliny Kościeliskiej. Na rozgrzewkę można też się wybrać z Doliny chochołowskiej na Grzesia Rakoń i Wołowiec, choć chochołowska wydaje się być monotonna ale to fajne miejsce żeby też sobie zrobić lekkie rozbieganie. Unikałbym Morskiego oka, choć panorama jest piękna to jednak mnie osobiście odstraszają tłumy ludzi, ale można też potraktowac jako baze wypadową na Rysy choć z takimi planami na początek bym się nie rozpędzał zdecydowanie. 

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje serdeczne. Wolałabym miejsca bez wielkich tłumów, choc zdaje sobie sprawe, ze inni tez gory kochają, wiec nie moge miec ich tylko i wyłącznie dla siebie. Chyba postaramy sie zatrzymac na tydzien wiec troche czasu bedzie. Bede studiować forum dalej i cos sie wymysli. A namiary na nocleg chętne  przyjmę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, COgirl napisał:

Dziekuje serdeczne. Wolałabym miejsca bez wielkich tłumów, choc zdaje sobie sprawe, ze inni tez gory kochają, wiec nie moge miec ich tylko i wyłącznie dla siebie. Chyba postaramy sie zatrzymac na tydzien wiec troche czasu bedzie. Bede studiować forum dalej i cos sie wymysli. A namiary na nocleg chętne  przyjmę ?

to Giewont bym ominał jak ma byc bez tłumów ? bo śą dwie kolejki, droga na szczyt i do zejścia, jak chcecie popatrzeć na Giewont z bliska to z Kuznic tym samym szlakiem można  przez kalatówki do schroniska na hali konradowej tam się rozwidlają drogi, jedna na Giewont druga na kope Konradzką i z tego szlaku sa też piękne krajobrazy i ładny widok na Giewont własnie a ludzi zazwyczaj dużo mniej i to tez fajna opcja na pierwsze 2 tysiące w Tatrach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, COgirl said:

2 lub 3 tygodnie w kraju nas nie zabije (mam nadzieje?)

W Polsce nie zginiecie, ale w takich Niderlandach można szybko kopnąć w kalendarz...

https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2019-12-13/polska-najbardziej-skazona-w-europie-nowa-mapa-smogowa-ujawnia-ze-to-kompletna-bzdura/

 

A co do lokalizacji, w której warto zamieszkać to polecałbym np. Zdziar na bazę wypadową (jeśli wynajmiecie własny środek transportu), a zakładając korzystanie z transportu publicznego to coś na trasie elektriczki Łomnica - Štrbské pleso

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ktoś pisze o tej mapie smogowej, bo ciągle te głupie media każą nam się bić w piersi (notabene, wg. Eurostatu Polska też jest jednym z trzech krajów w UE, gdzie produkuje się najmniej śmieci na mieszkańca). W Zakopanem, Nowym Sączu i Krakowie to faktycznie nie jest najlepiej, ale Polska nie ma poważnego problemu z jakością powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...