Skocz do zawartości

Wybór lonży


Śnieżka

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz mi jeszcze czy przy tej różnicy cenowej ,te karabinki w droższej wersji to coś specjalnego ?? Ogólnie warto brać ta droższą ?

https://allegro.pl/oferta/petzl-scorpio-eashook-l060ba00-lonza-via-ferrata-7583246351

https://allegro.pl/oferta/petzl-scorpio-vertigo-lonza-via-ferrata-nowy-model-7400442814

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wiem, że temat już był, ale ja też planuje kupić lożę... 

Zastanawiam się między

- Petzl Scorpio Vertigo,

- Salewa Premium Attack,

- CT Top Shell Slider w/Twisting.

Przejrzałem różne strony, fora itp... chyba namieszalem sobie tym bardziej niż przypuszczałem... doradzicie coś proszę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Loki napisał:

Wiem, że temat już był, ale ja też planuje kupić lożę... 

Zastanawiam się między

- Petzl Scorpio Vertigo,

- Salewa Premium Attack,

- CT Top Shell Slider w/Twisting.

Przejrzałem różne strony, fora itp... chyba namieszalem sobie tym bardziej niż przypuszczałem... doradzicie coś proszę? 

Zdecydowanie Petzl!

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja polecam tą:

https://www.outdoorzy.pl/26523-rock-empire-lonza-dynatwist.html
 

- Ma krętlik, co ułatwia przepinanie. Nie musisz uważać na kolejność przepinania karabinków i mimo to odpada problem z plątaniem/skręcaniem.

- ma dodatkowe oko do wpięcia „na sztywno”. Opcja przydatna przy długich ferratach, na których nie ma miejsc do odpoczynku. Wtedy możesz wpiąć w lonżę pętlę lub kawałek liny, za pomocą dodatkowego karabinka podpiąć się na sztywno do systemu asekuracji ferraty i bezpiecznie odpocząć (rozciągliwe ramiona lonży się do tego nie nadają, bo nie dają takiego oparcia i stabilizacji).

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, mam nadzieję że mieszczę się w tym temacie.

Jaki prześwit/rozmiar karabinka jest odpowiedni na tatrzańskie łańcuchy?

Skąd pytanie? A no są lonże na via ferraty ale często mam wrażenie że te karabinki są dość małe i będą się ciężko przesuwały po łańcuchu. Prześwit 21mm wydaje się dość mały na łańcuch. Widziałem w Tatrach ludzi którzy złożyli sami lonże kupując osobno absorber, liny i karabinki. Widziałem ludzi z karabinkami wielkości buta i tak się zastanawiałem po co im taki rozmiar - teraz chyba ich rozumiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2021 o 08:58, NEMES napisał:

Jaki prześwit/rozmiar karabinka jest odpowiedni na tatrzańskie łańcuchy?

Na tatrzańskie łańcuchy odpowiednie są silne i sprawne ręce. Reszta ciała też się przyda. 

Nie wiem czy zauważyłeś, ale wystarczy kilku przepinających się na łańcuchach, żeby skutecznie zablokować cały szlak. 

Nie umiesz, nie czujesz się pewnie, to nie idziesz na OP, Rysy itp. miejsca. 

Lubisz używać lonży itp. sprzętów - to ferrat w Europie jest mnóstwo. 

 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...