Skocz do zawartości

Czerwcowy wyjazd w góry- Wasze dobre rady.


KamilaS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. ? 

09-13 czerwiec  wybieramy się z przyjaciółkami w góry,  ja mam za sobą kilka szlaków, w wysokich partiach gór. Dziewczyny  nie koniecznie, na początek chcę z dziewczynami zrobić piątkę, później w planach były czerwone wierchy ( tutaj duży  znak zapytania ze względu na dziewczyny, czy nie będą wykończone po MO i D5SP)

Zawsze w górach byłam wczesną jesienią lub zimą.

Czerwiec to taki miesiąc, gdzie na dole jest ciepło i przyjemnie zaś na górze może być niebezpiecznie, śnieg oblodzenia. 

Czy możecie udzielić nam rad z własnego doświadczenia, na co uważać, co może nam się przytrafić.  

Zrobiła moim przyjaciółką niezbędnik co muszą zabrać, którym się posiłkowałam ze swoich wypraw. 

Będę wdzięczna za podpowiedzi ?

 

 

 

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KamilaS wrzućcie do plecaka raczki. W razie jakiegoś płata śniegu raczki będą pomocne. Poza tym czerwiec to cudny miesiąc na wędrówki. Ciepło, noce krótkie ( w pierwszej wersji było długie??? z gapa ja) i jeszcze nie ma dzikich tłumów. Powodzenia ?

Edytowane przez jaaga76
  • Lubię to ! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 21.05.2022 o 08:10, jaaga76 napisał:

@KamilaS wrzućcie do plecaka raczki. W razie jakiegoś płata śniegu raczki będą pomocne. Poza tym czerwiec to cudny miesiąc na wędrówki. Ciepło, noce krótkie ( w pierwszej wersji było długie??? z gapa ja) i jeszcze nie ma dzikich tłumów. Powodzenia ?

I lekką puchówkę. Już mi się parę razy w tym miesiącu przydała. Ogólnie to w poprzednich latach bywało, że jednego dnia było lato a kolejnego zima ze śniegiem włącznie i to pod koniec czerwca.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
5 minut temu, vatra napisał:

Nie inaczej jest jesienią. W zeszłym roku we wrześniu na Ornaku chodziliśmy w rakach a w październiku na Rohaczach po suchej skale 

Zgadza się, o każdej porze roku może spaść śnieg.  Zeszły rok w ogóle był wyjątkowy jeżeli chodzi o wrzesień.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej, tym razem w planach mamy podczas czerwcowego wyjazdu wejście na Świnicę od strony Kasprowego i  Rysy od strony Słowackiej, oczywiście jeżeli warunki pogodowe na to pozwolą.  

Do tras zdobytych należą: Czerwone Wierchy, Piątka przez Świstówkę ,Grześ , Rakoń, Wołowiec, dolina Gąsienicowa pod Zmarzły Staw. 

Dałyśmy sobie pewien challange na ten rok.   Obawy są bardziej o warunki pogodowe, kondycyjnie wyglądamy dobrze. 

Z chęcią poczytam Waszych dobrych rad odnośnie wyprawy. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, KamilaS said:

wejście na Świnicę od strony Kasprowego i  Rysy od strony Słowackiej,

[...]

Z chęcią poczytam Waszych dobrych rad odnośnie wyprawy. 

Wejście od Kasprowego będzie tłoczne i gwarne, lepiej ruszyć choćby od Walentkowego Wierchu.

A na Rysy też proponowałbym coś ciekawszego, aniżeli spacer schodami... Może piargiem z Doliny Ciężkiej?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź, zaraz sprawdzę szlaki ?

Poniżej foty z czerwca 

Dolina Pięciu Stawów przez Świstówkę-dzień pierwszy.

Czerwone Wierchy zejście szlakiem czerwonych do Doliny Kościeliskiej. Dzień drugi 

?

IMG_20220612_092434.jpg

IMG_20220611_163521.jpg

IMG_20220611_161036.jpg

IMG_20220611_174103.jpg

IMG_20220611_182756_1.jpg

IMG_20220611_184530_1.jpg

IMG_20220612_114017_1.jpg

IMG_20220612_120135.jpg

IMG_20220612_122531.jpg

IMG_20220612_124539.jpg

IMG_20220612_124614.jpg

IMG_20220612_124713.jpg

IMG_20220612_145227.jpg

IMG_20220612_160133.jpg

IMG_20220612_160404.jpg

IMG_20220612_162603.jpg

IMG_20220612_163240.jpg

IMG_20220612_165831_1.jpg

Edytowane przez KamilaS
  • Lubię to ! 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Q'bot napisał:

Wejście od Kasprowego będzie tłoczne i gwarne, lepiej ruszyć choćby od Walentkowego Wierchu.

A na Rysy też proponowałbym coś ciekawszego, aniżeli spacer schodami... Może piargiem z Doliny Ciężkiej?

Walentynkowy Wierch jest zamkniętym szlakiem turystycznym,  pięć stówek można zarobić ? 

od Gładkiej Przełęczy, tuż zanim zamienia się w wąską, skalistą i postrzępioną grań, która ciągnie się aż do samej Świnicy.... oglądając filmiki wygląda dość hard. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...