Skocz do zawartości

Morskie oko


Kasis

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Mili Wi napisał:

Chyba robimy offtop ? Ja rok temu, na początku stycznia, fakt tylko z opowiadań jednej pary, słyszałam, że dwie kobity (też z Ukrainy), w spódniczkach wchodziły na Gęsią Szyję ?

? dobrze, że nie szły np na Kozi ...

Zdjęcia miały bankowo przednie z wyprawy.... ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Mili Wi said:

dwie kobity (też z Ukrainy), w spódniczkach wchodziły na Gęsią Szyję ?

W tym akurat nie widzę czegokolwiek zdrożnego - co prawda nie testowałem, lecz obstawiam, że w takiej kiecy jest nawet wygodniej kroki stawiać, gdyż nic nie ogranicza ruchów. No i gdyby takie ubrania byłyby bez sensu nie trafiłyby do sprzedaży, jak np. to:

226678_03_d.jpg

Edytowane przez Q'bot
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mogliby po prostu zrezygnować z jakiegokolwiek dojazdu i po prostu trzeba się przejść. Udaje się to ogromnej ilości turystów, więc dlaczego wszyscy nie mogą tego iść na pieszo. Oczywiście pomijam pojazdy, gdzie napędem są nasze mięśnie jak rower. Rozumiem, że mogą na tym najbardziej ucierpieć osoby, które zarabiają na przewożeniu i nie są to małe pieniądze, bo by tak o to nie walczyli, ale wciąż myślę, żeby znaleźli inne trasy turystyczne, na których konie by tak nie cierpiały (bardziej płaskie) i zarobiliby podobnie.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To temat którego wszyscy unikają bo lepiej przymknąć oczy i udawać że nie widzę. Ale to jak reagujemy na wykorzystywanie koni do pracy ponad ich siły świadczy nie tylko o naszej świadomości i wrażliwości ale również daje przykład innym. Nie oceniam tych którzy korzystają z fasiągów ale gdybym ja nie potrafiła przejść kilku kilometrów po asfalcie to nie pchałabym się w góry tylko do lekarza bo to może być oznaką chorób układu krążenia albo narządów ruchu. Wiem że większość mówi o niepełnosprawnych i starszych ale przez wiele lat chodzenia tą trasą widziałam kto jeździ tymi fasiągami i w 99 % nie są  to osoby chore i starsze. Na Słowacji nie ma tego typu praktyk i nigdy nie słyszałam głosów niezadowolenia z tego powodu. 

Mamy XXI wiek ze wszystkimi zdobyczami techniki nie potrafimy ogarnąć transportu bez udziału zwierząt ?

Edytowane przez Zośka
  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, J@n napisał:

Najlepsze będą kolejki linowe do wszystkich tatrzańskich atrakcji ?

Ciche i ekologiczne.

 

Może nie zauważyłeś ale dyskusja dotyczy tylko transportu konnego do Moka i tylko o tym pisałam. Uważam że zamiast wykorzystywać pracujące ponad siły zwierzęta mogłyby jeździć meleksy bo wiadomo że TPN nie zrezygnuje z takiej kasy. Wiem że łatwiej jest napisać coś złośliwego niż merytorycznego ale zachęcam?

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zośka napisał:

Wiem że łatwiej jest napisać coś złośliwego niż merytorycznego ale zachęcam?

Hej Zosiu, praktycznie wszystko już zostało napisane, melexy to jeszcze jeden dodatkowy syf, są też jeszcze elektryczne autobusy, elektryczne rowery i hulajnogi - wszystko to jeszcze zwiększy ilość turystów. Przez tyle lat miłośnicy koni  dyskutują o problemie ale oprócz pisania nie robią nic. 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak @J@n to też nie jest rozwiązanie tylko mniejsze zło ale innych rozwiązań nikt oprócz różnych  organizacji praw zwierząt nie proponuje. Ja jestem zdania że jak masz zdrowe nogi to ich używaj.

Ale nie masz racji że nikt nic nie robi tylko że do rozmów i szukania rozwiązań są potrzebne chęć i dobra wola dwóch stron.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DawidBike napisał:

Przykujcie się do bryczek w ramach protestu jak wam to przeszkadza. ? 

Ale to nie rozwiązuje problemu ? i to nie jest kwestia "przeszkadzania". Chodzi o znalezienie sensownego rozwiązania. Niestety te z kategorii "złotego środka" są zwykle najtrudniejsze do ogarnięcia. 

Edytowane przez jaaga76
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parki Narodowe są tworzone, żeby zapobiec niszczeniu natury w ich obrębie, aby chronić ekosystem, zachować przyrodę w stanie nienaruszonym w większym stopniu, aby za X lat kolejne pokolenia mogły zobaczyć jak to wszystko wygląda. Na terenie parku żyją zwierzęta i one też są chronione. Władze i pracownicy parku to zapewne miłośnicy przyrody. Pytanie brzmi: Co zrobiły im konie, że ich tak nienawidzą i wykorzystują? ?

  • Lubię to ! 1
  • Przykro mi 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GórskiPluto napisał:

Władze i pracownicy parku to zapewne miłośnicy przyrody. Pytanie brzmi: Co zrobiły im konie, że ich tak nienawidzą i wykorzystują? ?

to bardzo poważny i bezpodstawny zarzut, na miejscu władz i pracowników TPN złożył bym zawiadomienie do prokuratury.

Zgodnie z definicją art. 212 § 1 Kodeksu karnego zniesławienie polega na pomawianiu o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...