Jump to content
Olek

Raczki czy raki

Recommended Posts

Witajcie,

Przeszukałem chyba cały Internet i nie mogę nigdzie niczego sensownego znaleźć, więc liczę na Waszą pomoc.

Poszukuję raków bądź raczków (pytanie czy raczki się sprawdzają) na rozmiar buta 35. Zwykłe raki są od rozmiaru 36 i niestety te trochę brakuje.

Dzięki za pomoc.

Dla syna, z nim dalej niż Beskidy czy Gęsia Szyja się nie wybieram, ma 8 lat, jednak jak będzie wydeptane i ślisko to coś dla niego bym potrzebował.

Podeszwę ma miękką. Wychodzi na to, że tylko raczki, pytanie jakie mają sens, możesz coś polecić?

Próbuję podciągnąć wątek. Szukam raczków. Podzielcie się swoim doświadczeniami i opiniami. 

Ja mam VI.6+ pro traxion lite. Ogólnie są w porządku, jednak wg mnie mają zawyżona rozmiarówkę i rozmiar L zsuwał mi się z buta, co mega irytowało. Zmieniłem na M i też się zsuwa, zwłaszcza jak jest taki lekko mokry śnieg i lód. Mega irytująca sprawa, bo strasznie nie lubię jak mi coś się majta i hałasuje przy nodze. Co do samej trwałości czy przyczepności nie mam zastrzeżeń.

Właśnie, bo bym zapomniał. Jak jest mokry śnieg to klei się do nich jak szalony. Ale to niezależnie od marki, bo moi kumple mają ten sam problem. A żadnych anti-snowów do raczków chyba nie widziałem 😛

• Like ! 1

@Luk_ trochę mnie zniechęciłeś tym niedopoasowaniem. Myślę o ewentualnym niszczeniu butów 😕.  Ale dzięki za info ( te raczki ominę).

Edited by jaaga76

Wydaje mi się, że to nie kwestia modelu, tylko po prostu raczki "tak mają". I to niezależnie czy mają też ten rzep czy są bez niego.

Druga kwestia jest taka, że jak z nich korzystałem to temperatura oscylowała około 0 stopni. Może, gdyby śnieg i lód były bardziej zmrożone, to by się tak do nich nie lepiły i nie ściągały raczków z butów. A co do samego niszczenia - chyba zależy od rodzaju obuwia. Mam też takie odczucie, że na twardym podłożu (takim, że raczki nie mogą się "zagłębić" w powierzchnię) to czuć te łańcuszki na stopach🙂

Edited by Luk_
  • Like ! 1