Skocz do zawartości

Raczki czy raki


Olek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Przeszukałem chyba cały Internet i nie mogę nigdzie niczego sensownego znaleźć, więc liczę na Waszą pomoc.

Poszukuję raków bądź raczków (pytanie czy raczki się sprawdzają) na rozmiar buta 35. Zwykłe raki są od rozmiaru 36 i niestety te trochę brakuje.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla syna, z nim dalej niż Beskidy czy Gęsia Szyja się nie wybieram, ma 8 lat, jednak jak będzie wydeptane i ślisko to coś dla niego bym potrzebował.

Podeszwę ma miękką. Wychodzi na to, że tylko raczki, pytanie jakie mają sens, możesz coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Dobry wieczór

Albo dzień dobry

Ja tak tylko spytam dla formalności, a gdzie Wy te raczki zakładacie i po co? bo nie do końca kumam... nie obraźcie się... albo ide w butach albo wiem że zakładam raki... nie chodzi mi o dzieci... dla ich bezpieczeństwa założyłbym jeszcze drugą parę na ręce i piąty egzemplarz na twarZ byleby im się nic nie stało... jak ja się czuje mało pewnie w butach to zakładam raki i mam jeden ząb czy będę w nich śmiesznie wyglądał i czy się będą ze mnie śmiać... mam bezpiecznie dojść i zejść

nie umiem pływać ale raczki to tak jak bym się pytał jakie rękawki zalożyć jak idę do basenu... albo do niego wchodzę bo wiem co chcę w nim robić albo popatrzę na niego z brzegu

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, wwwojo said:

gdzie Wy te raczki zakładacie i po co?

Zwykle mają zastosowanie na płaskim - nie ważne czy w górach, czy na nieodśnieżonym, zlodowaciałym chodniku. Owszem, można chodzić po chodniku w rakach, ale trzebaby się w mieście ubierać w dostosowane doń buty i liczyć z częstym ostrzeniem. A raczki? założysz na wszystko, nie wywalisz się stojąc w kolejce do monopolowego, no i nie żal stępić, bo tanie ?

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q'bot jak zwykle w punkt ? 

@wwwojo raczej w Karkonoszach trochę śmiesznie bym wyglądała, idąc  np. na Słonecznik w rakach ?. A raczki w sam raz.

Ale dalej nie wiem, czy ktoś ma coś do powiedzenia w sprawie tych wybranych przez mnie ?

Edytowane przez jaaga76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jaaga76 napisał:

Pociągami wątek, bo aura sprzyja, a ja wciąż w trakcie szukania. Trafiłam na coś takiego:

https://shop.gat-int.com/pl/p/Raczki-Mount-Track/3244?gclid=CjwKCAiAxeX_BRASEiwAc1QdkWxvFU1ozyzGodNE0yL0AWqX_B-zyUZXtDM40c38I_BZMKD1FJgwCBoCcd0QAvD_BwE

Coś ktoś podpowie?

W tej cenie znajdziesz Campa albo Grivela. Ja mam pierwsze, Kasia drugie - oboje jesteśmy zadowoleni. Tych z linku nie znam, więc trudno się mi wypowiedzieć. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jaaga76 napisał:

@Q'bot jak zwykle w punkt ? 

@wwwojo raczej w Karkonoszach trochę śmiesznie bym wyglądała, idąc  np. na Słonecznik ?. A raczki w sam raz.

Ale dalej nie wiem, czy ktoś ma coś do powiedzenia w sprawie tych wybranych przez mnie ?

ni epodpowiem Tobie w temacie tego sprzętu bo nigdy tego nie posiadałem, wiem tylko że w górach nie wygląda się śmiesznie jak sie dba o swój tyłek

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wwwojo napisał:

ni epodpowiem Tobie w temacie tego sprzętu bo nigdy tego nie posiadałem, wiem tylko że w górach nie wygląda się śmiesznie jak sie dba o swój tyłek

Zgadzam się w 100%, ale zabezpieczenie powinno być dopasowane do okoliczności... , również po to, by sobie i innym krzywdy nie zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na Śnieżce w VI.6+ pro traxion lite (pierwszy raz w raczkach). Kupiłem rozmiar L(42-44) i po założeniu na but 43 idealnie pasują, nic mi się nie przesuwało, spadało, hałasowało itp. Co prawda nie było lodu ale przydały się na zejściu, na stromych fragmentach z mocno ubitym śniegiem. Co do wytrzymałości to się okaże, ale poza tym szczerze je polecam ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 1/21/2021 at 12:31 AM, jaaga76 said:

No, ale jak ma być inaczej, skoro co drugi "człek" w Karkonoszach ostatnio był w raczkach ? 

To raczej antyrekomendacja...

Chcesz być jak 'co drugi człek'? Bo ja nie chciałbym być xeroboy'em.

Muszisz się zgłosić do kowala z tymi raczkami ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2021 o 00:31, jaaga76 napisał:

A ja, jak się już zabrałam na poważnie za zakupy, to się okazało że raczki to towar deficytowy.... ? albo zostały małe rozmiary, albo drogie modele... ? no i z zakupów nici...

No, ale jak ma być inaczej, skoro co drugi "człek" w Karkonoszach ostatnio był w raczkach ? 

Na allegro możesz kupić dobre modele w okolicach stówki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...