Skocz do zawartości

Dostępność spania w Schroniskach


Mathieu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zadzwonisz i zapytasz o termin krótszy aniżeli pół roku to Ci odpowie gromki śmiech po drugiej stronie słuchawki.

Więc jedyne co możesz uczynić, to włamać na stronę TPN'u ogłosić 99 stopień zagrożenia lawinowego (tsunami gratis) i liczyć, że ktoś w ostatniej chwili odwoła swoją rezerwację poczynioną w czasach II RP

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, Marcin.bb said:

No cóż w Polskich tatrach w zasadzie nie ma już schronisk, są tylko hotele. Zostaje gleba, ale też już z tego co słyszałem coraz gorzej i z tym ? 

Na hotele bym się nie obraził - przynajmniej byłoby sporo jedynek i dwójek, swobodny dostęp do prądu, wi-fi... Bo tak ostatni raz wszedłem do schroniska jakoś w 2014 roku - z tualety skorzystać. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie obraził na jakieś hostele czy schronisko młodzieżowe/studenckie w Zakopcu, bo to jest masakra żeby nie było takiego miejsca gdzie mocno budżetowo można się kimnąć i rano ruszyć na szlaki. Bez udziwnień typu śniadania do łóżka i spa z karpiami :P  

40 minut temu, Q'bot napisał:

Na hotele bym się nie obraził

Jest po słowackiej stranie śląski dom - typowy hotel w górach ale ceny pokoi jak za apartament w centrum wawy, więc pewnie u nas by to podobnie wyglądało 

Edytowane przez Marcin.bb
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja nigdy nie rezerwowałem noclegów w schroniskach i czasem w sezonie w weekend dostałem nawet łózko :) Ogólnie żeby mieć pewne łóżko czy pokój to naprawdę odległa przyszłość. Tak z partyzanta w sezonie to może się coś w trafić wolnego na kondratowej, na hali ornak czy w morskim oku (tu trafiłem łóżko w lipcu w nowym schronisku w czwórce :D). Na początku grudnia z piątku na sobotę bez problemu miałem 2 łóżka w Roztoce bez rezerwacji. Zimą w niepogodę dostaniesz się (czyt. prycze) praktycznie wszędzie z wyjątkiem piątki i murowańca (tu nigdy nie spałem). Chociaż w piątce wolę materace na górze, wygodniejsze i klimatycznie. Zależy też kiedy planujesz przyjechać i jakie trasy przejść. Zimą poza weekendem moim zdaniem wszędzie coś znajdziesz poza hotelem na hali gąsienicowej. Nawet jak nie ma łóżka to na podłodze też idzie się dobrze wyspać. A najlepiej to podzwonić po schroniskach i popytać o interesujący Cię termin. Możesz gwarantować, że będziesz/będziecie na pewno, że to wasze marzenie spać w schronisku i że płacisz z góry to coś znajdą :P 

  • Lubię to ! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W styczniu rezerwowałam w Murowańcu na lipiec bez większych problemów i nawet miałam wybór ilu osobowy pokój ? W Piątce zawsze rezerwuję rok wcześniej, może z racji tego, że biorę pokój dwuosobowy, a ten jest oblegany. W Chochołowskiej raczej nie ma problemu z pokojami, tak samo w Morskim Oku, albo mam szczęście ? 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...