Skocz do zawartości

Jaki plecak do podróży dookoła świata


matrixpolska123

Rekomendowane odpowiedzi

Z bratem chcemy podróżować po świecie i potrzebujemy jak najlepszych plecaków,kompletnie nie wiem jaki model wybrać,czy patrzeć na opcje systemy nośne itp czy materiał,plecak musi mieć pokrowiec przeciwdeszczowy i możliwość przymocowania maty,śpiwóra,wody.Limit cenowy to 500zł na sztukę,zależy nam na dużej pojemności minimum 65L lub więcej,wygodzie i na dużej wytrzymałości,będziemy codziennie pakować,rozpakowywać je,nosić przez wiele kilometrów podróży,po prostu będą to duże obciążenia,pierwsze dwa które wydają mi się na pierwszy rzut oka ciekawe ale ja się nie znam
https://www.electronic-star.pl/Outdoor-i-wolny-czas/Kemping-Trekking/Plecaki/Plecaki-turystyczne/Heyerdahl-plecak-trekkingowy-70L-system-X-Transition-ladowany-od-gory-czerwony-Czerwony.html?gclid=EAIaIQobChMI9dCUkqTQ9gIVCCIYCh3P7whzEAQYASABEgLrwPD_BwE&fbclid=IwAR2pFY5n0IAHdvTAU1Y8fqpaSuvb7GrQRwUeZFPHcnfpnEAPRzVFRZjpV14
https://sklepmartes.pl/plecak-turystyczny-traverse-65l-75335-black-hi-tec??utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=ceneo&utm_source=ceneo&ceneo_cid=ff2767cd-a535-d0b3-1bc9-f97fa96f4e63
https://allegro.pl/oferta/plecak-turystyczny-campus-hawk-65l-13l-wyprzedaz-8396175619?reco_id=c2a654bd-a777-11ec-b6bc-2efea4c744d6&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
11 godzin temu, wjesna napisał:

Wiecie może jak się nazywa taki plecak, co ma tak wyprofilowany tył, że nie dotykać pleców?  Nie wiem jak tego szukać,  pod jaka nazwą  bo wszędzie są z siatką  wentylacyjną a tamtrm byl tak fajnie wygięty.  Widziałam na kimś i to przez chwilę   nie zauważyłam marki. 

W Deuterach to był aircomfort. 

Mega rozwiązanie. 

Edytowane przez jaaga76
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2022 o 11:58, wjesna napisał:

Wiecie może jak się nazywa taki plecak, co ma tak wyprofilowany tył, że nie dotykać pleców?  Nie wiem jak tego szukać,  pod jaka nazwą  bo wszędzie są z siatką  wentylacyjną a tamtrm byl tak fajnie wygięty.  Widziałam na kimś i to przez chwilę   nie zauważyłam marki. 

Najbardziej znane z tym patentem to Deuter jak napisała Jaga i Osprey (AirSpeed) ale też wiele innych https://8a.pl/plecaki-z-siatka-dystansowa?p=2 z tych mniej znanych a godnych rozważenia jeszcze Fjallraven (Friluft Ventilation System).

Kiedyś sie przymierzałem do właśnie takiego patentu - to miał być plecak z założenia od jesieni do wiosny,  przymierzałem plecaki Gregory, Flallraven i Osprey - ze wszystkich najbardziej mi Osprey pasował.. ...

Ale - trzeba sie liczyć z tym ze przestrzeń pomiędzy siatką a plecami powoduje  odsuniecie środka ciężkości od pleców i mnie całkiem to nie odpowiada i mocno przeszkadza wręcz wiec nie poszedłem w tą stronę - kupiłem następnego Ortovoxa, który co prawda nie tyle wentyluje co pochlania wilgoć poprzez "plecy" wykonane z tłoczonej wełny ...no i jest mega wygodny - zwyczajnie pasuje do moich pleców i ramion ...odczucie subiektywne jak przy butach- trzeba mierzyć... może akurat Tobie "spasuje" siatka ?

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2022 o 11:58, wjesna napisał:

byl tak fajnie wygięty

Naście lat temu kupiłem w Intersporcie takiego wygiętego McKinleya. 40 l, bardzo wygodny i solidny. Wygięcie można regulować. Jeszcze go czasem używam, choć przerzuciłem się generalnie na mniejszy i lżejszy model, tej samej firmy zresztą. Ale ten mniejszy ma siatkę. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dziękuję za Wasze rady. Trochę mi rozjaśniło, na tyle, że jednak przez internet  nie kupię.. Chciałam dla męża   bo on ma ciągle  problemy z mokrymi plecami i myślam, że taki lepiej sie u niego  sprawdzi. Ale jeśli on się w ogóle inaczej układa na plecach to jednak lepiej, żeby sobie przymierzył w sklepie  czy to mu w ogóle pasuje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2022 o 16:38, Lexi napisał:

 

Ale - trzeba sie liczyć z tym ze przestrzeń pomiędzy siatką a plecami powoduje  odsuniecie środka ciężkości od pleców i mnie całkiem to nie odpowiada i mocno przeszkadza ?

Ciekawe, nie zwróciłam na to uwagi, ale ja mam mały plecak. Z perspektywy takich subiektywnych odczuć to warto wspomnieć, że czasami mi zawiało po plecach. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...