Skocz do zawartości

Gęsia Szyja


Mateusz Z

Rekomendowane odpowiedzi

Szczyt w Tatrach wysokich o wysokości 1489 m.n.p.m. Bardzo łatwo dostępny, (schody od Rusinowej Polany) a zarazem wyjątkowy, skąd zobaczymy piękne panoramy Tatr i nie tylko (masyw Babiej Góry). Wycieczka dla każdego, niemęcząca. Poniżej kilka zdjęć ze szczytu z ostatniej wyprawy. 

gęsia 1.jpg

gęsia 2.jpg

gęsia 3.jpg

  • Lubię to ! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłam przez Gęsią Szyję idąc na Halę Gąsienicową zielonym szlakiem. Szczyt sam w sobie nie zrobił na mnie wrażenia, natomiast panorama z niego urzekłaby niemal każdego. Na próżno próbowałam wtedy rozpoznać, który szczyt jest którym (chodziłam wtedy bez mapy :<). Pogoda akurat udała mi się wyśmienita ? Natomiast szlak prowadzący do Hali wspominam źle, bo było strasznie mokro (była to późna jesień), no i widoki po drodze takie sobie ?

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Ja najbardziej lubię Gęsią Szyję wczesną wiosną o poranku. Staram się wychodzić tak wcześnie, żeby podczas drogi "na" i  na Rusinowej było jak najmniej ludków. Wtedy spokojnie mogę sobie zaglądać z daleka w głąb mojej ulubionej Białej Wody (wiem to już prawie zboczenie) i podziwiać panoramę ( w drodze powrotnej nie przeszkadzają mi nawet niedzielne tłumy - ja jestem już "po" ) ?

DSC_2333f.jpg

  • Lubię to ! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam, pomysł nawet rzuciłam ?? 

To prawda, że troche takich osób pewnie jest ( nie wiem czy widziałam? ... moze...) ale skoro ktos ma to musiał tutaj zajrzeć a zagadać nie zaszkodzi ? ( chyba ze ktoś będzie nie w sosie... chociaż nie sądzę zeby dało sie nie mieć w Tatrach humoru ☺)

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...