Skocz do zawartości

Skitury


ania71wro

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie polecić jakieś bezpieczne (bez sprzętu lawinowego) wycieczki skiturowe w Tatrach? Doświadczenie skiturowe mam tylko w Karkonoszach, chętnie poznałabym inne góry. Trasy, gdzie skiturowiec nie przeszkadza turystom, a turyści jemu. A może w Tatrach lepiej jednak pieszo? Chętnie poznam Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ania71wrodoświadczenia skiturowego/aktualnego/ nie mam , także co do Tatr Ci nie podpowiem , ale piękne tereny i dość  często odwiedzane przez narciarzy to Małe Pieniny , głównie Polany Pod Wysoka , Dolina Białej Wody , zbocza Wierchliczki , Watriska można wędrować grzbietami w Pieniny i w drugą stronę w Beskid a i krzesełko jest pod ręką jakby co- ,,Jaworki Ski Arena,, . Narciarze nie przeszkadzają pieszym bo działają obok szlaków lub tam gdzie piesi nie docierają. .Poniżej masz zdjęcia z okolicy przełączy Rozdziela.

IMG_5046.thumb.jpg.0325b1dcf06692cb97b84f8d5891d1f8.jpgIMG_8803.thumb.jpg.ff48ce57443a2fd6d3891c8422f19629.jpg

 

na tych polanach działają narciarze

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, liczyłam szczerze mówiąc właśnie na jakieś sugestie także z innych gór. W Tatrach jakoś sobie nie wyobrażam, gdzie można pochodzić, kursanci chodzą z Kuźnic na Kalatówki i dalej, ale ja nie chcę kursu, tylko spokojnej wycieczki. Generalnie wybieram się na piesze wycieczki (zachęcona Waszymi raportami), ale zamierzam wrzucić na wszelki wypadek narty do bagażnika. A Małymi Pieninami się zainteresuję, nie znam ich jeszcze w zimie.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ania71wro napisał:

liczyłam szczerze mówiąc właśnie na jakieś sugestie także z innych gór.

może takie sugestie w Tatrach

https://www.kochamnarty.pl/topic/1132-zjazd-z-rysow/

https://www.kochamnarty.pl/topic/3111-tatrzanska-wloczega-z-wysokich-w-zachodnie-;/

albo gdzieś indziej

https://www.kochamnarty.pl/topic/5146-ski-sail-czyli-turowa-bajka-w-norwegii/?hl=lofoty#entry69401

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki J@n, z dużą przyjemnością i zazdrością poczytałam o trasie przez Gładką Przełęcz do Tomanowej. Chętnie bym się wybrała, ale tylko z kimś doświadczonym i jak już sama nabędę doświadczenia. Rysy absolutnie nie dla mnie, jeżdżę przyzwoicie, ale bez szaleństw. Skitury lubię, bo znudziła mi się jazda góra-dół w tłumie, wolę słyszeć śnieg i czuć zapach świerków, muzyka na stoku i zapach kiełbasek mnie zniechęcają. Albo się starzeję, albo dojrzewam.

Aktualnie szukam dla siebie tras bezpiecznych lawinowo, takich na początek, nie dla zjazdów pozatrasowych, ale dla widoków. W Karkonoszach chodziłam po bezpiecznych szlakach dla czeskich biegaczy. Zacznę chyba klasycznie od Kondratowej, ale mam przeczucie, że po Tatrach wolę chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ania71wro co jakiś czas w kwartalniku Tatry pojawiają się artykuły z propozycjami wycieczek skitourowych w Tatrach. 

 

W numerze 1/2022 Łukasz Kosut zaprasza na skiturę „Ku Liptowskiej Grani”: „Skiturowa wycieczka na Kończysty Wierch grzbietem dzielącym na pół Dolinę Chochołowską nie jest trudna technicznie, ale wymaga dużo szczęścia, jeśli chodzi o warunki narciarskie ‒ zarówno w dolinie, jak i na grani”.

Edytowane przez jaaga76
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...