Skocz do zawartości

Wymiana vibramu, szewcy, specjaliści od obuwia trekkingowego ?


zula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich górołazów !

Szukałam na forum i widzę, że chyba jeszcze tego tematu nikt tu nie poruszył.

Czy ktoś z Was wymieniał w swoich butach trekkingowych podeszwę? Albo i konkretniej - Vibram? Jakie macie doświadczenia w tym temacie? Jeśli macie jakieś godne polecenia miejsca, serwisy, szewców - oczywiście poproszę o namiary ! ??

Mamy do naprawy/wymiany podeszwy 2 pary butów Asolo. Póki co dowiedziałam się w jednym sklepie górskim, chyba krakowskim? mniejsza o to,  który to sklep jest chyba jakimś oficjalnym dystrybutorem Asolo. I oni świadczą taką usługę, że wysyłają do Włoch Asolki do wymiany podeszwy. No i taka przyjemność kosztuje około 400zł/para i dość dłuuuugi czas oczekiwania (kilka tygodni, ponad miesiąc). Wydaje się dość dużo - i czasu, i pieniędzy. Znaczy jasne- dużo i nie dużo. Rozumiem, że to usługa a za usługę się płaci- okej, serwis u producenta, a że to Włochy, a tam się myśli w Euro, a my tu w Polsce ? Wszystko rozumiem, tylko tak po ludzku: 400 zł w przypadku 8 czy 9 letnich butów wydaje się trochę przerostem formy nad treścią. Chcę jednocześnie dbać o planetę i postanowiłam  przedłużyć swoim butom życie, bo poza zdartą podeszwą nic im się nie dzieje no ale nie ponad wszystko! Za niewiele ponad 400zł mogę mieć kolejne, nowe buty, ze "świeżą" dobrze działającą membraną, podeszwą, nie poprzecierane  itd..... 400 zł wydaje się być w takiej sytuacji trochę przesadzone...

A co Wy o tym myślicie?

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Iza z Wrocławia? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 18.02.2022 o 14:52, zula napisał:

Czy ktoś z Was wymieniał w swoich butach trekkingowych podeszwę? Albo i konkretniej - Vibram? Jakie macie doświadczenia w tym temacie? Jeśli macie jakieś godne polecenia miejsca, serwisy, szewców - oczywiście poproszę o namiary ! ??

https://i-szewc.pl/  (w okolicach Kalwarii Zebrzydowskiej)

2 lata temu koszt chyba jakieś 220~240 zl.

DSC00625.jpg.fc932f4afebedb49921237c4b8ae0d99.jpg.66a7b9caad760685d78f0c0a685fe553.jpg

 

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...