Skocz do zawartości

Ciężki plecak


barbie609 moder

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 19.02.2024 o 14:25, barbie609 moder napisał:

W/w plecak

Testuj, testuj, czekam na twoje kolejne opinie, bo muszę właśnie coś podobnego sobie sprawić. Mam dwa prawie nowe bardzo lekkie 26l, ale na dłuższe wycieczki przy gorszej pogodzie muszę je nieźle upychać, a mój nieco większy i solidniejszy stary plecak już dogorywa. I ten Alpinus jest jedną z rozpatrywanych opcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jędrek napisał:

na twoje kolejne opinie

hmm nosi się wygodnie , mieści wszystko to noszę i jeszcze ma miejsce , sporo punktów troczenia .  Czego brakuje to coś do mocowania kurtki na zewnątrz , gumki są  wg mnie niepewne.  Dopiąłem do uszu na czekan taśmę z karabinkiem i to mi kurtkę zabezpiecza.W moim ulubionym sklepie fajna cena co do trwałości to tak wiążąco powiem coś z a 2-3 lata. Na razie szycia wyglądają dobrze , zamki się nie przycinają na razie ok.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego konkretnego plecaka szukałem na stronie producenta, ale ofertę militariów też kojarzę... 

W sumie już ze dwa lata temu pytałem na forum, czy ktoś się nie spotkał z jakimś porządnym plecakiem na miasto, ale niestety bieda w temacie... ;<

Teraz mam taki (już nieprodukowany).

Ma system nośny z drutów, który trzyma go w ryzach i usztywnienie uszu (większość czasu piechotą noszę go na jednym ramieniu), dzięki czemu nie zsuwa się sam z pleców, nawet podczas pochylania... no i ma mnóstwo kieszenie w środku, a nie jedna wielka czarna dziura, jak to teraz projektują plecaki trekkingowe w wielkich firmach.

image.png.000a7c256d79b7d98db70ec4df84f46f.png

Edytowane przez Q'bot
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 7.03.2024 o 17:14, jaaga76 napisał:

Dajcie znać po jakiejś wycieczce. 

Myślę ,że o małym Nils-ie już można coś napisać . Nosi się dobrze , plecy są suche , układ kieszonek zewnętrznych ma praktyczny. Jest tylko wrażenie ,że pojemność ma nieco mniejszą od poprzedniej keczuy chociaż tamta też ma podawane 20l. Ale może to tylko wrażenie.

Co do mojego Alpinusa , dobrze wygodnie się nosi w plecy chłodniej,on nie ma siatki tylko takie kanały wentylacyjne. Ma to czego brakowało Haglofsowi czyli kieszenie zewnętrzne na butelkę ,  matę. Małe kieszonki są praktyczne i pojemnie. Mimo identycznej nominalnej pojemności ma więcej przestrzeni w środku , co więcej można go ,,głęboko,, rozpiąć i nie trzeba grzebać,,na ślepo,  przez wąski komin. Oczywiście powyższe wynika z innych założeń i w przypadku Haglofsa trudno uważać to za wadę. W Alpinusie brak klapy powoduje pewien problem z troczeniem np kurtki na zewnątrz/w Nilsie też bo to ta sama koncepcja/ . Rozwiązałem u siebie problem przy pomocy taśmy z karabinkiem co polepsza zabezpieczenie kurtki.W Nilsie trzeba będzie coś podobnego wymyślić ale jak na razie właścicielka nie zgłasza zapotrzebowania.😉

Oczywiście co do trwałości to się okaże później . Czy można te plecaki polecić,myślę że tak zwłaszcza za te pieniądze za które nam udało się je kupić. Nils -150 zeta a Alpinus 299. Mój ulubiony sklep miał jakieś tam ,, promocje,,

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...