Skocz do zawartości

Rozmowa z naczelnikiem TOPR


Mnich Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy, jutro będę miał przyjemność przeprowadzić telefoniczny z wywiad z Janem Krzysztofem, naczelnikiem TOPR. Jeśli macie jakieś sugestie pytań, to napiszcie o tym w komentarzach. Tematem przewodnim rozmowy będzie bezpieczeństwo zimą w Tatrach, więc chciałbym, żeby Wasze ewentualne propozycje dotyczyły właśnie tego zagadnienia. 

Wywiad ukaże się na łamach Tatromaniaka.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie ?

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wywiad ukaże się jakoś pod koniec tygodnia. Dowiecie się z niego m.in.: 

- dlaczego Jan Krzysztof nie lubi określenia TOPR-owcy 

- który z ratowników mieszka najdalej od Tatr

- czy TOPR planuje zakup drugiego śmigła

- czy wyziębnieci turyści, do których docierają podczas akcji ratownicy częściej wybierają herbatę, czy koniak 

- czy ludzie uciekają w góry od różnych problemów 

- no i odwieczne pytanie: jakie buty ? 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, peter1 napisał:

Mnie interesuje kwestia czy nasi się przyjaźnią ze Słowakami z Horskiej Służby(np. na piwko wyskoczą razem?). Czy jest jakaś rywalizacja? Bo że się znają to wiadomo.

 

O, to jest fajne pytanie. Nie wykluczam, że w wywiadzie się znajdzie. Ale też niczego nie obiecuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2022 o 18:02, peter1 napisał:

Mnie interesuje kwestia czy nasi się przyjaźnią ze Słowakami z Horskiej Służby(np. na piwko wyskoczą razem?). Czy jest jakaś rywalizacja? Bo że się znają to wiadomo.

 

Pytanie zadałem. I mogę uchylić rąbka tajemnicy, tak, chodzą czasem na piwko ? 

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysiek Zd napisał:

Bardzo fajny wywiad ? Ważne zagadnienia potraktowane w sposób dosyć lekki (czasami nawet lekko humorystyczny) ??. I nawet kilku ważnych rzeczy się dowiedziałem ?
@Mnich ModeratorNaprawdę super się czytało - dobra robota, brawo!  ??

 

Przed chwilą, Kasia K napisał:

@Mnich ModeratorWywiad świetny ?. Mam ogromny szacunek dla tej organizacji (co roku mój 1% leci dla nich). 

Bardzo dobre pytania i odpowiedzi, których nie znajdziemy np. w książkach Zielińskiej,, TOPR"

SUPER ROBOTA ?

 

Bardzo Wam dziękuję. Aż się zarumieniłem jak grillowany oscypek ? 

  • Lubię to ! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytało się dobrze, choć za krótko ?

 

Określenie TOPR-owcy podoba mi się i będę go używał dalej ?

 

Z Janem Krzysztofem miałem dawno temu przyjemność zamienić kilka zdań. Świetny gość. 

Udało mi się też kiedyś spotkać na szlaku jednego z byłych Naczelników, Michała Jagiełłę. Przesympatyczny był to człowiek. 

Generalnie TOPR-owców uwielbiam, nieba bym im przychylił, świetnie że mamy w Tatrach takich fachowców. Póki co (odpukać) nie musiałem korzystać z ich pomocy, poza jedną drobną sytuacją parę lat temu w Murowańcu. Ale miło jest wiedzieć że w razie W oni ruszą "na każde wezwanie Naczelnika". Wspieram ich drobnymi, acz regularnymi wpłatami, 1% z PIT też tam trafia, odkąd tylko jest taka możliwość. Wiem że oni nie zmarnują ani grosika.

Zdarzało mi się pomagać ludziom w Tatrach, w różnych sytuacjach - i jest to po prostu ogromna przyjemność, szczególnie gdy już "akcja" się skończy pomyślnie, człowiek czuje jakby dostał skrzydeł. Tzn. nie wiem jak inni, ale ja tak mam  ?

Np, w zeszłym roku miałem okazję pomóc pewnej trójce młodych ludzi w czasie burzy w Starorobociańskiej, potem zaś przejechać się "na pace" pojazdem terenowym TOPR, innego zaś dnia dwa razy Sokół lądował mi prawie na głowie. 

Działo się  ?

 

 

  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 1% również od lat jest przekazywany na rzecz TOPR. 

Wywiad świetny, dobrze się czytało, choć czuję lekki niedosyt.. ?Ale może to dobrze, będzie okazja żeby przeprowadzić kolejne wywiady z ciekawymi postaciami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zakochana w górach napisał:

Mój 1% również od lat jest przekazywany na rzecz TOPR. 

Wywiad świetny, dobrze się czytało, choć czuję lekki niedosyt.. ?Ale może to dobrze, będzie okazja żeby przeprowadzić kolejne wywiady z ciekawymi postaciami ?

To chyba dobrze, że zostawiłem Was z uczuciem pewnego niedosytu. Nie bez kozery powiadają, że apetyt rośnie w miarę jedzenia ? 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kasia K napisał:

Np. Dyrektor TPN lub leśniczy z rejonu MOK - a Grzegorz Bryniarski (wywiad z tym Panem mógłby być bardzo ciekawy) itp..... 

Ale mam pomysły co???? ??

Super! Pan Grzegorz fajnie opowiada w tych filmikach, które są na fb wrzucane. Z tym Panem sama chętnie bym porozmawiała ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...