Jump to content
Luk_

Dojazd do miejscowości "Huty"

Recommended Posts

Cześć,

wraz ze znajomymi planujemy we wrześniu dokończyć rozpoczętą w czerwcu grań słowackich Tatr Zachodnich. Chcemy wystartować z Białej Skały (Bela Skala) i przez Siwy Wierch, Salatin, Banikov i Rohacze zejść do Doliny Chochołowskiej. Na papierze to super wygląda, tylko że jest problem z dojazdem do początku trasy. Szukałem połączeń z Zakopanego, google i za pomocą e-podróżnika, ale nic sensownego nie znalazłem. Nie chcemy też jechać tam autem, bo będzie trzeba po nie wrócić :) Startowaliście może z Białej Skały i macie pomysł jak tam się dostać?

Pozdrawiam :)

Niestety, ale chyba zostaje tylko transport prywatny lub łapanie stopa. Był pomysł połączeń transgranicznych na zachód do Suchej Hory i dalej Oravice, Zuberec, aż do Zverovki, ale chyba to upadło i została jedynie linia na wschód do Popradu, obsługiwana przez STRAMĘ.

https://glos24.pl/glos24/region-podhalanski/wiadomosci/item/13586-linii-transgranicznej-zakopane---sucha-hora-na-razie-nie-bedzie-kiedy-kolejny-przetarg

• Like ! 2

Najlepiej jak dostaniecie sie jakims sposobem na strone slowacka do Sucha Hora (2km z Chocholowa), tam zlapac autobus do Trstena a z Trstena na Huty, tu slowacki odpowiednik e-podroznika: https://cp.hnonline.sk/bus/spojenie/

• Thanks 1

Ja dostałem się tam taksówką z Zakopanego, kosztowało nas to 200 zł na 3 osoby, więc do przeżycia. Trochę uśmiechu, targowania z kierowcą i jedziesz w komfortowych warunkach, za wydaje mi się przystępne pieniądze jak na taksówkę. ?

• Like ! 2

O przejeździe taksówką też słyszałem ? z Twojego filmu trekkingowego po Tatrach ? dzięki za podanie konkretnego kosztu  - myślałem, że taksówka na takim dystansie wyjdzie dużo więcej, ale 60zl faktycznie do przeżycia ?

Zawsze możecie zrobić pętlę, startując i  kończąc na parkingu pod Spaloną (odpada problem z powrotem po samochód).

https://mapa-turystyczna.pl/route?q=49.2386660,19.7132380;49.2227620,19.6822210;49.1995240,19.7057340;49.2001160,19.7229910;49.2002030,19.7574430;49.2075160,19.7631220;49.2137010,19.7474310;49.2386660,19.7132380

W jeden dzień ciężko to zrobić (pokazuje prawie 14h), ale można zrobić nocleg w Schronisku Żarskim (Ziarska Chata) i jest fajna trasa na dwa dni.

Z planowanej przez Was trasy stracicie tylko Siwy Wierch, ale umówmy się - nie dla niego tam idziecie ?

• Like ! 1

Chodzimy z reguły od świtu do zmierzchu, więc 14h trasa przy dobrych warunkach raczej problemu nie stanowi ?

Może nie idziemy dla Siwego Wierchu, ale nadal pozostaje on w grani Tatr Zachodnich, a chcemy ją ukończyć w 100% ?

Mamy też pomysł, by podzielić się na dwie grupy, gdzie jedna wystartuje z Siwej Polany do Hut, druga z Hut do Siwej i gdzieś w środku nastąpi przekazanie kluczy, ale tą opcję bierzemy pod uwagę, gdy pomysł tradycyjnymi środkami transportu nie wypali ?

Planujemy 2. połowa września, ale konkretnego terminu nie mamy - wszystko zależy od pogody ? Ile osób to też zależy - na pewno pojadą minimum trzy osoby, ale może być nas nawet szóstka ?

https://portaltatrzanski.pl/aktualnosci/nowe-polaczenie-autobusowe-w-slowackie-tatry-znamy-rozklad,809

Ogolnie to znalazlem jeszcze cos takiego. Nie mam pojecia czy ten rozklad jest aktualny. Sam wybieram sie w tatry zachodnie slowackie 22.09/23.09 i jade do Zakopca, pozniej do Chocholowa i musze sie dostac w rejon Zuberca/Hut zeby zaczac od Sivego Wiechu przez Banikov Hruba Kope itd. i skonczyc na Chocholowskiej z noclegiem w Ziarskiej. Jezeli opcja autobus odpadnie, bierzemy taksowke (2 osoby) z Chocholowa. Przejazd za takse za 2 osoby wstepnie 180 zl. ale przy wiekszej grupie mozna wziac busa i koszta sie rozloza. A z zakopca bus do Chocholowa 10 zl jakos.

Możemy o czymś takim pomyśleć ? W razie czego będę odzywał się bliżej wyjazdu (jeśli terminy nam się pokryją), bo cały trip jest uzależniony od pogody jaka będzie w tym czasie ?

34 minuty temu, nicee52 napisał:

https://portaltatrzanski.pl/aktualnosci/nowe-polaczenie-autobusowe-w-slowackie-tatry-znamy-rozklad,809

Ogolnie to znalazlem jeszcze cos takiego. Nie mam pojecia czy ten rozklad jest aktualny.

Gdzieś czytałem, że ten kurs jest tylko do końca wakacji, ale nie mogę teraz tego znaleźć.

Masz połączenie 24 września 07.16 - 08.36 z Sucha Hora do Huty. Koszt 2,60 €.

Ja będę w tym rejonie 21-24 września. Z tym, że ja z Murowańca muszę przetransportować do Zverovki. Chyba dojadę do Siwej Polany, a potem pójdę przez Grzesia i Osobita albo busami przez Trstene.

• Like ! 1

Guest

Te kursy są aktualne. Jechałam tam w lipcu samochodem ale widziałam autobusy kursowe w Suchej Horze i w Zverowce.