Jump to content

Jak miłośnik Tatr świętuje swoje urodziny


Recommended Posts

Piszecie: "Nie ma tu tematów przeterminowanych bo Tatry się nie starzeją". Wobec tego wrzucam temat jesienny, w zimie mi za daleko w Tatry, jeżdżę w Karkonosze (na razie).

 

Jak miłośnik Tatr świętuje swoje urodziny

Poza skokiem spadochronowym (zrealizowane, było genialnie) zażyczyłam sobie na swoje baaardzo okrągłe urodziny kilku dni w Tatrach, bo cóż może być piękniejszego? Dodam, że osiemnastkę też tu spędziłam, choć trasa była mniej ambitna, pracowałam wtedy sezonowo w schronisku.

Wyobraźcie sobie, że udało mi się zarezerwować we wrześniu noclegi w Gazdówce, z ledwie tygodniowym wyprzedzeniem (sic!). Ktoś zrezygnował. Rezerwacja pogody też przebiegła pomyślnie.

Dzień wcześniej wybrałam się na Turbacz, aby przy zachodzie i wschodzie słońca wprawić się w odpowiedni nastrój. (No, może nie do końca, po prostu chciałam wyjechać o dzień wcześniej, niż miałam rezerwację).

Na Szpiglasowym pomyślałam swoje życzenia. Jeśli się spełnią, to czekają mnie jeszcze świetne tatrzańskie, a może i alpejskie wyprawy. Wracając z Wrót Chałubińskiego widziałam rodzinę kozic i sfilmowałam świstaka. Przyjęłam to z radością jako prezenty.

Najpiękniej było kolejnego dnia w drodze na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem. Wyszłam wcześnie korzystając z okazji, jaką daje nocleg w schronisku, i po 9-tej byłam na Przełęczy. Pusta piękna droga, wspaniałe widoki, posiedziałam na górze i dopiero w drodze powrotnej mijałam sporo ludzi, szlak robi się niestety popularny.

A zatem jeśli macie urodziny w dogodnej porze roku – zróbcie sobie niezapomniany prezent!

20210911_054839.jpg

20210913_082314.jpg

20210913_095849.jpg

20210913_114038.jpg

20210914_065002.jpg

20210914_081427.jpg

20210914_090526.jpg

20210914_113045.jpg

Edited by ania71wro
zmiana tytułu, maniak Tatr i Tatromaniak to jednak nie to samo, przepraszam
 • Like ! 12
 • Thanks 1
 • Wow 2
 • Haha 1
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, ania71wro napisał:

Piszecie: "Nie ma tu tematów przeterminowanych bo Tatry się nie starzeją".

Dodam jeszcze że nigdy nie starzeją się ludzie (niezależnie od tego które urodziny świętują) którzy Tatry kochają i je przemierzają. Najlepszym przykładem są Twoje trasy i foty które wrzuciłaś?? Brawo??

 • Like ! 6
 • Thanks 1
Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, jaaga76 napisał:

@ania71wro po kolorach wnoszę, że możemy mieć bliksko urodziny! Ja na urodziny notorycznie życzę sobie coś "w góry"albo  "o górach"... niestety zwykle nie udaje mi się być na szlaku w dniu urodzin....

Jeśli to mniej więcej połowa września, to świętujmy w tym roku razem. Ja wybieram się jak co roku w czerwcu i późnej we wrześniu. Pewnie napiszę wcześniej, że się wybieram.

 • Like ! 4
Link to post
Share on other sites
 • ania71wro changed the title to Jak miłośnik Tatr świętuje swoje urodziny
23 godziny temu, ania71wro napisał:

Jeśli to mniej więcej połowa września, to świętujmy w tym roku razem. Ja wybieram się jak co roku w czerwcu i późnej we wrześniu. Pewnie napiszę wcześniej, że się wybieram.

Super! Może uda się zgrać. ?

 • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

Cudowne ujęcia @ania71wro! Mi wielkimi krokami też zbliżają się okrągłe urodziny i dobry ten pomysł świętować je w górach. Zawsze byłam fanką morza, dopóki nie wyszłam w góry i zakochałam się w nich bez pamięci. Teraz tylko nad formą muszę popracować do urodzin, by faktycznie zrealizować te „okrągłe” świętowanie :))

 • Like ! 5
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...