Skocz do zawartości

Książki- czyli jak umilić sobie podróż w Tatry


Bieszczadzki_tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Zośka napisał:

@jaaga76 ja też nie wiem o co chodzi z tą "nieoczywistością". A książka to bardziej taki przewodnik bo podane są trasy, czasy przejść, przewyzszenia, odległość do schronisk, parkingi itp. 

Myślałam, że coś nowego w tej ksiażce będzie jeśli chodzi o trasy, a tu taki " standard". Ale w sumie marketingowo sprytne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zośka napisał:

@jaaga76 ja też nie wiem o co chodzi z tą "nieoczywistością". A książka to bardziej taki przewodnik bo podane są trasy, czasy przejść, przewyzszenia, odległość do schronisk, parkingi itp. 

Myślałam, że coś nowego w tej ksiażce będzie jeśli chodzi o trasy, a tu taki " standard". Ale w sumie marketingowo sprytne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli już mówimy o "nieoczywistościach" to chciałabym polecić powieść "Schronisko które przestało istnieć". To co prawda kryminał ale autor zawarł w nim dużą dawkę wiedzy o powojennej historii zasiedlania ziem zachodnich i o karkonoskich schroniskach. Ja po przeczytaniu wybieram się wiosną na dłuższy weekend w Karkonosze żeby lepiej poznać te tereny.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zośka napisał:

A jeśli już mówimy o "nieoczywistościach" to chciałabym polecić powieść "Schronisko które przestało istnieć". To co prawda kryminał ale autor zawarł w nim dużą dawkę wiedzy o powojennej historii zasiedlania ziem zachodnich i o karkonoskich schroniskach. Ja po przeczytaniu wybieram się wiosną na dłuższy weekend w Karkonosze żeby lepiej poznać te tereny.

Daj znać. Może się zgramy ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2022 o 00:16, jaaga76 napisał:

Jedna z ciekawszych ksiązek, jakie ostatnio czytałam w szereoko rozumianym wątku "górskim". Bałam się,  że znowu zjadę schemat, a tu zaskakująca wieloaspektowość ujęcia.  Mamy tu  trochę historii, wiele o naturze (rozdział o badaniach niedźwiedzi to cymes) oraz kulturze Tatr i Podtatrza. Fantastyczny jest rozdział o biomimetyźmie. Nie brakuje wątków dotyczących ludzi, ich pasji i misji. To swoiste kompendium systemowego myślenia o ochronie przyrody i zarządzaniu firmą, jaką jest TPN. A wszystko świetnie napisane, uzupełnione fotami. 

20221113_190411.jpg

Zgadzam się z tym, że to jedna z ciekawszych publikacji w ostatnim czasie. Polecam

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
8 godzin temu, szydlowska napisał:

Może założyć nowy wątek? 

chyba nie trzeba.

Osobiście jestem fanem fantastyki więc z tej działki Adam Przechrzta , Cykl Materia Prima , Materia Duo . Oczywiście inne tegoż autora też są godne polecenia.

Marcin Cholewa cykl ,,Algorytmy wojny,,

No na koniec Andrzej Pilipiuk , w zasadzie wszystko chociaż najsłabsze to ,,Operacja Wskrzeszenie,,i ,,Przetaina,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jędrek napisał:

nie jest stricte o ratownictwie górskim. 

No właśnie jest , o pilotach lodowców , o francuzach i ich bezwładzie organizacyjnym , niechęci do ratowania ,,nie swoich,, . Wychodzi na to że nasze ratownictwo najpierw TOPR a potem GOPR to jest mistrzostwo świata.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2023 o 08:52, szydlowska napisał:

A może coś nie-górskiego? Chętnie bym poznała wasze polecenia z innych dziedzin/gatunków/tematów
Może założyć nowy wątek? 

Nowy wątek niepotrzebny. Książki to książki, można o nich pisać tutaj zbiorczo. 

A co ciebie interesuje, jakie dziedziny/gatunki/tematy? 

Edytowane przez Jędrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2023 o 08:52, szydlowska napisał:

A może coś nie-górskiego? Chętnie bym poznała wasze polecenia z innych dziedzin/gatunków/tematów
 

Proza skandynawska  " Blizna"

Literatura faktu "Światu nie mamy czego zazdrościć " 

Aktualne "Prywatne armie świata"

Poezja - Leśmian, Poświatowska,  Wierzyński, Whitman....takie klimaty sadów rozstajnych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barbie609 nie jestem fanką literatury fantastycznej ale czasem coś przeczytam, przeważnie kiedy ktoś znajomy poleca. O tym cyklu słyszałam dużo dobrych opinii i równie dużo złych i jakoś nie mogę się zabrać żeby samej się przekonać. Może podpowiesz od której powieści zacząć żeby się przekonać czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...