Skocz do zawartości

Szlaki z aktywnym 6-latkiem


Czarnydb

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko pewnie zależy czy gdzieś już byłeś z młodym - jeśli to jakieś początki to może na Gęsią Szyję, fajny wariant aby w finalnym momencie cieszyć się widokiem na Tatry Wysokie. Kolejnym rozwiązaniem może być wycieczka do Doliny Strążyskiej, masz tutaj do wyboru pociągnąć sobie to dalej do Wodospadu Siklawica bądź skręcić i wybrać się na Sarnią Skałkę, co może być frajdą dla małego brzdąca ? Oczywiście jeżeli jednak już coś udało wam się wspólnie zdobyć to można pomyśleć o czymś bardziej ambitniejszym - ja bym tutaj celował albo w Halę Gąsienicową stamtąd na Kasprowy a na dół kolejką - bądź sam Kasprowy, dosyć wymagające może partie ale oczywiście wszystko rekompensuje widoczek. Pozdrawiam ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje to raczej szlaki spacerowe, no może poza Grzesiem, więc nadają się do wypraw nawet ze znacznie z młodszym dzieckiem. 

1, Dolina Małej Łąki - Wielka Polana Małołącka - Przysłop Miętusi - Dolina Kościeliska (niedługie, nietrudne, a przyjemnie i, co najważniejsze, niezatłoczone - moja ulubiona trasa "na rozchodzenie").

2. Dolina ku Dziurze - to w zasadzie spacerek, ale dla dzieci atrakcją może być pobuszowanie po jaskini - jest malutka, więc bezpieczna, żeby puścić malucha z latarką i dać się pobawić w grotołaza ?

3. Wierch Poroniec - Rusinowa Polana (opcjonalnie dalej na Gęsią Szyję lub Wiktorówki) - Palenica Białczańska (jak końcówkę średnio lubię, tak sam szlak jest śliczny)

4. Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od siebie dodam (w zależności od kondycji Młodego):

1. Strążyską do górnej partii dol. Białego i dalej do Kuźnic,

2. Z Kuźnic nad Czarny Gąsienicowy (niebieskim) piknik na głazie i powrót (odsłoniętym żółtym) niech zobaczy kawałek góry z bliska a wracając ma niezłe panoramy ? oczywiście to juz przy troche lepszej kondycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolina Jarząbcza jeszcze jest spoko - nie doszłam dalej niż szlak papieski, bo straszliwe błoto było i wymiękliśmy, więc nie wiem, co tam jest wyżej (ciągle przede mną...), ale nawet ten fragment tylko do pamiątkowej tablicy i ławeczek to też sympatyczna wyprawa.

Edit:

O, wiem, jeszcze po słowackie stronie jest śliczna Dolina Białej Wody! Szlak rusza tuż spod przejścia granicznego (Łysa Polana), początek po asfalcie jest mało atrakcyjny, ale potem robi się naprawdę pięknie, polecam!

Edytowane przez Katie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu i może ktoś przy okazji mi doradzi:) mam zdobytą w tym roku połowę KGP z 3letnią córką (trasy chodzi na zmianę w nosidle turystycznym i na nogach, sama zdobyła Łysicę i Szczeliniec) czy wejście na Rysy od słowackiej strony jest rozsądne? Czy może poczekać jeszcze z rok, 2 a może i 3? Z góry dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maly Klz napisał:

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu i może ktoś przy okazji mi doradzi:) mam zdobytą w tym roku połowę KGP z 3letnią córką (trasy chodzi na zmianę w nosidle turystycznym i na nogach, sama zdobyła Łysicę i Szczeliniec) czy wejście na Rysy od słowackiej strony jest rozsądne? Czy może poczekać jeszcze z rok, 2 a może i 3? Z góry dzięki za podpowiedź.

Jak dla mnie nie jest rozsądne. A nawet powiedziałbym - nieodpowiedzialne. Na Szczeliniec z tego co pamiętam idzie się po kładkach i schodkach. Na Rysy nawet od słowackiej strony trzeba się na szczyt wspiąć. A wejście na szczyt nie jest miłe i komfortowe, i drugi raz bez kasku bym się tam nie wybrał, bo kamienie często lecą spod butów. Macie jeszcze kupę innych szczytów z KGP do zrobienia, a Rysy to myślę, że dopiero z dobrze przygotowanym kondycyjnie, zapoznanym z wyższymi partiami gór ośmiolatkiem. Koniecznie z kaskiem. Góry są wspaniałe i super że chodzicie, ale trzeba dostosowywać trasy do umiejętności tych najsłabszych. Życzę wielu pięknych tras, ale jeszcze cierpliwości ? 

Edytowane przez a chodźże na pole
  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maly Klz napisał:

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu i może ktoś przy okazji mi doradzi:) mam zdobytą w tym roku połowę KGP z 3letnią córką (trasy chodzi na zmianę w nosidle turystycznym i na nogach, sama zdobyła Łysicę i Szczeliniec) czy wejście na Rysy od słowackiej strony jest rozsądne? Czy może poczekać jeszcze z rok, 2 a może i 3? Z góry dzięki za podpowiedź.

Radzę poczekać z wejściem na same Rysy ze względu na trochę urozmaiceń między Żabim Potokiem a Schroniskiem pod Wagą. Mam na myśli stopnie i drabinki (widoczne na zdjęciu) przy których mimo pozorów trochę się trzeba podciągać i pilnować.

20180818_162127.thumb.jpg.fe5282377afb14a3055f202bb84ea3a1.jpg

 Jednak zaproponuję kompromis na zrobienie części tej trasy. Będzie bezpieczniej i jak to mówią, trzeba jeść małą łyżeczką a na główne danie będzie pora.

Mianowicie trasa z Popradské Pleso (https://goo.gl/maps/p6bsfjx56rT3LvoK6 kawałek na wschód od Štrbské Pleso) do Nad Žabím potokom (https://goo.gl/maps/KnGMBQAWoKpUwT5n6). Łącznie liczbowo całość będzie wyglądać tak: 11,4 km drogi, czas przejścia około 4h, no może trochę dłużej ze względu na córeczkę. Na szlaku bedzie Schronisko przy Popradzkim Stawie. Szlak niebieski w całości, dość łatwy. Myślę, że młoda dama będzie zadowolona z siebie oraz swojego taty.

Štrbské Pleso też jest ciekawym miejscem i można sobie zaplanować w ten sposób cały dzień w połączeniu z trekkingiem.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Na trasy z dzieckiem na początek polecam na początek Pilsko, Babia Góra z Krowiarek, lub ciut ciężej przez przełęcz Brona, Skrzyczne, Barania, 3 korony, Wysoka w Pieninach. W Tatrach Hala Gąsienicowa, Kopa Kondracka przy pewnej pogodzie, Sarnia, Kopieniec, Grześ, przełęcz Liliowe + Kasprowy od gąsienicowej, Na upartego Ornaki od Iwaniackiej- przepiękne jesienią!.  

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo aktywnego 6 latka który w wieku 4lata 3 miesiące  i 5 lat 3 miesiące no i oczywiście Teraz w tym roku 6 lat przeszedł piechota i pokonał sam całe trasy od Kuznic przez Boczan do Doliny Gąsienicowej, tam dłuższy postój i odpoczynek po czym wejscie na Kasprowy Wierch. Oczywiście zjazd kolejka ale dumą rozpierala szczególnie w wieku 4 lat. Kolejne trasy to wejście na Gęsia Szyję od Wiktorowek i zejście na Psią Trawkę i do Brzezin-dluga trasa ale ladna. W wieku 5 lat weszliśmy przez Doline Białego na Sarnia Skalę i zejście do Strazyskiej, w samej strazyskiej byliśmy ok 5 razy w tym raz w zimie, trasa która nie sprawia żadnego problemu. No i wiadomo piękne ale tłoczone doliny Chochołówska, Kościeliska, Morskie Oko. Nosal w tym roku równiez zaliczony. No i polecam jeszcze wejście na Hale Konradowa od Kuznic przez Kalatowki, piękne widoki można odpocząć posiedzieć. I dolina Małej Łąki. To takie podstawy dla 6 latka aktywnego super. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2013 byliśmy z 6 letnim synem w takich miejscach:

(Może fotorelacja Tobie pomoże w podjęciu decyzji)

-Schronisko Zamkowskiego https://goo.gl/photos/uaKoXpeaq12AhniP7

- Kasprowy- Kiry https://goo.gl/photos/4TAe9kX8RNpDz8ty7

- Kopieniec Wielki https://goo.gl/photos/91FsbDN1Z5DXKUjU8

- Sarnia skała  https://goo.gl/photos/i37xAhs66R5YDbm8A

Ogólnie stopniujemy trudności. Jako 4 latek- Nosal. 5l- Gęsia Szyja. 7l- Kościelec itd. Teraz mając 12 lat,  śmiga ze mną po wszystkich szlakach.

Pamiętaj nic na siłę, dzieciak musi to lubić i czerpać radość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...