Skocz do zawartości

Koniec n.p.m.


Artur S

Rekomendowane odpowiedzi

W kioskach ukazał się ostatni numer magazynu n.p.m. . Kupowałem od lat każdy numer i zaczynałem lekturę od artykułów na tematy tatrzańskie ......żal, że koło 20 go każdego m miesiąca nie będzie już oczekiwania na kolejny numer. Jak dla mnie to koniec pewnego ważnego projektu. Smutne to, ale tradycyjna prasa powoli chyba traci rację bytu.....

  • Lubię to ! 1
  • Przykro mi 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupowałam (może nie każdy numer ale większość) i przykro że to koniec!!! Ja zawsze wolałam tradycyjną prasę, ten zapach farby i szelest kartek..... no i wolę oglądać zdjęcia na papierze niż w internecie!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Agnieszka GP napisał:

...

..Ja zawsze wolałam tradycyjną prasę, ten zapach farby i szelest kartek..... no i wolę oglądać zdjęcia na papierze niż w internecie!!! ....

To też, szczególnie jesienią miło sobie posiedzieć na kanapie,w ciepełku z gazetą w ręku. Internet może pozwala w krótkim czasie zdobyć potrzebne informacje, ale przez to umyka nam czasem coś ważnego - skoncentrowani na jakimś wątku omijamy  informację na inne tematy, albo nawet nie wiemy czego szukać.  A "enpeem" oprócz miejsc popularnych prezentował też relacje z wycieczek w często pomijane góry i pagóry naszego kraju i egzotyczne miejsca na całym  świecie,  o których nie miałem pojęcia. Dzięki tym artykułom dowiedziałem się np. o miejscach w Beskidach o których nie miałem  pojęcia, a na pewno świadomie nie szukał bym ich w necie. 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artur S napisał:

To też, szczególnie jesienią miło sobie posiedzieć na kanapie,w ciepełku z gazetą w ręku. 

Ja też wiele wycieczek i wypraw tak właśnie zaplanowałam. Koc...kubek kakao...za oknem deszcz albo śnieg a w ręku magazyn n.p.m. i plany na lato. Pamiętam jak redaktorem naczelnym był Piotr Pustelnik i wtedy było dużo artykułów o himalaizmie i rozmów z ludźmi gór. Cóż......dzisiaj wszystko można znaleźć w internecie ale nie wspaniały klimat papierowej prasy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Smutne to, ale tradycyjna prasa powoli chyba traci rację bytu.....

Szczerze mówiąc to prawdopodobnie od 12 lat nie kupiłem żadnego czasopisma ?

Książki, owszem, filmy, komiksy, jak najbardziej. Ale sensu kupowania czasopism już nie widzę.

Edytowane przez Gieferg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kasia K napisał:

Nie wiem czy wiecie, ale pod koniec stycznia ukazał się pierwszy numer miesięcznika,, Na szczycie", współtwórzy go zespół z ,, n. p. m"???? jutro go kupuję. Napewno będzie dobry tak jak poprzednik❤️ 

Więcej reklam i jakiś taki inny zapach farby drukarskiej,  ale w treści to taki sam dawny npm  ?

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Trochę podgrzewam wątek... czytałam n.p.m od początku i było mi przykro, że pismo z historią kończy działalność. Sięgnęłam po następcę "na szczycie" i wiecie co ...? To już nie to ... jakoś nie mam serca do tej gazety... czasami kupię, ale jakoś bez przekonania... nie wiem czemu...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Artur S napisał:

Mam dokładnie tak samo. Kupiłem chyba trzy numery i ostatni z nich do dzisiaj leży nieczytany, a stary "oryginalny" npm połykałem w całości najdalej w tydzień po kupnie.

Udało mi się zgromadzić spore archiwum n.p.m i często wracam do numerów szukając jakiś inspiracji... n.p.m miało to coś...? szkoda, wielka szkoda... 

 

Podobny los spotkał brata n.p.m., czyli Rowertour... niestety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaaga76 napisał:

Trochę podgrzewam wątek... czytałam n.p.m od początku i było mi przykro, że pismo z historią kończy działalność. Sięgnęłam po następcę "na szczycie" i wiecie co ...? To już nie to ... jakoś nie mam serca do tej gazety... czasami kupię, ale jakoś bez przekonania... nie wiem czemu...???

Widzę Aga że mamy podobne odczucia. n.p.m zaraz jak się pojawiło w sprzedaży miałem i czytałem z dużą przyjemnością. Z " Na szczycie" już jest inaczej.?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda pisma, mam kilkanaście numerów. Pamiętam, że na początku był problem z nim w kioskach i salonikach. Niektóre artykuły były bardzo dobre. Co jakiś czas kupuję Tatry Tpn i Góry.

W pierwszej chwili czytając temat pomyślałem, że zrezygnowali z używania nazwy n.p.m. przy podawaniu wysokości...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...