Skocz do zawartości

Zimowy początek


Michal1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ?

Chciałbym poradzić się o łatwe szlaki na przełomie lutego/marca.

Dopiero zaczynamy z żoną swoją przygodę z zimowymi spacerami po Tatrzańskich szlakach i teraz moje pytanie co polecacie na początek? Jak do tej pory chodziliśmy po Karkonoszach.

Wielokrotnie już ten temat był poruszany ale zależy nam na ładnych widokach ? Trasa tak około 5-6 h jest do zaakceptowania.

Pozdrawiamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
4 minuty temu, bbrnd napisał:

Hej, czy aktualnie na niebieski szlak od Kuźnic do Doliny Gąsienicowej wystarczą raczki i kijki, czy raki koszykowe? (Nigdy nie szedłem tą trasą, także nie wiem jak ona wygląda - szczególnie w rejonie Wysokie do Wielka Królowa Kopa)

Komunikat turystyczny24 stycznia 2022

Drukuj

Warunki na szlakach

Warunki do uprawiania turystyki w wyższych partiach Tatr są bardzo trudne i odradzamy aktywności powyżej górnej granicy lasu. Szlaki przysypane są grubą warstwą świeżego śniegu i w większości są nieprzetarte. W wielu miejscach wiatr utworzył głębokie zaspy śniegu. Poruszanie się w warunkach zimowych, w wyższych partiach Tatr, wymaga bardzo dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej oraz znajomości oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i posiadania odpowiedniego sprzętu - raki (nie raczki!), czekan, kask, lawinowe ABC, wraz z umiejętnością posługiwania się nim.

Na niżej położonych szlakach i drogach dojściowych do schronisk również zalega świeża warstwa śniegu, która przykryła starszy, twardy śnieg. Miejscami występują oblodzenia.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...