Skocz do zawartości

barbie609 moder

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.05.2022 o 15:32, barbie609 napisał:

niestety już było na podejściu dużo ludzi a na Rusince to już w ogóle.

Zawsze mnie śmieszy to narzekanie na tłok, który sami przecież współtworzymy ?

W domyśle "jak oni wszyscy śmią iść tam gdzie Ja/My? I w ogóle po co tu przyszli? Tylko przeszkadzają Prawdziwym Turystom"  ? 

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jędrek napisał:

Zawsze mnie śmieszy to narzekanie na tłok, który sami przecież współtworzymy ?

Czy ja wiem czy śmieszy..są ludzie którzy idą w góry żeby pobyć sam na sam z przyroda (ja do nich należe) i są tacy którym odpowiada klimat Biedronki w piątkowe popołudnie - ci idą w góry jak do kina..żeby sie dobrze bawić, najlepiej w towarzystwie. Ja nie oceniam tylko obserwuje.

Generalnie nie obchodzi mnie co ludzie śmieją a czego nie śmieją - wybór jest mój..nie musze chodzić w tłoku i staram sie tego nie robić. Nie chodze tam gdzie tłok (lub wtedy kiedy jest tłok), nauczyłem sie go unikać i wiem jak go omijać.

A że narzekają/narzekamy........Polska stoi narzekaniem przecież!!!! ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jędrek napisał:

jak oni wszyscy śmią iść tam gdzie Ja/My? I w ogóle po co tu przyszli? Tylko przeszkadzają Prawdziwym Turystom" 

 

10 godzin temu, Jędrek napisał:

Zawsze mnie śmieszy to narzekanie na tłok,

akurat ja się tego spodziewałem i nie mam nic przeciwko ludziom na szlaku , turyści z którymi podchodziłem to raczej tacy urlopowi , ale byli fajni , zainteresowani miejscem i fajnie się gadało. Czy mi przeszkadzają? , na pewno denerwuje mnie śmiecenie , głośne zachowanie , chlanie piwska na ławeczkach , dzieci hodowane a nie wychowywane ,  panie zostawiające wszędzie chusteczki  itd . Jeśli Tobie to nie przeszkadza to ok a mnie przeszkadza i opisując wycieczkę tego typu informacje będę podawał.

Edytowane przez barbie609
  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jędrek napisał:

Zawsze mnie śmieszy to narzekanie na tłok

 

Je też tłoku w górach nienawidzę ale nie chodzi o ilość ludzi tylko o poziom (a raczej jego brak) zachowania. Większość z nich zachowuje się po prostu nieodpowiednio (eufemizm) do miejsca. Krzyczą, śmiecą, palą papierosy, piją alkohol i przeklinają jakby byli w knajpie a nie na szlaku. Chodzę po górach już wiele lat i zauważam coraz więcej przejawów zwykłego chamstwa, szczególnie w Tatrach. 

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, ja to wszystko rozumiem. Ale co poradzę że śmieszy mnie narzekanie na tłok w sytuacji gdy ten tłok współtworzą sami narzekający. 

Nie pisałem nic o zachowaniu takim czy innym, które mnie przecież również drażni, czyli śmieceniu, hałasowaniu itp - bo to jest raczej oczywiste.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzisiaj miała być samotna,no może w towarzystwie Kudłatej herbatka na Raptawickiej , odwiedziny Smoczej Jamy , no takie szwendanie się po Kościeliskiej.Ale rano jak odsłoniłem okna i zobaczyłem te Tatry na horyzoncie stwierdziłem,że trzeba iść w miejsce gdzie są lepsze widoczki niże z Raptawickiej. Wybór padł oczywiście na Gęsią , dzisiaj na pewno nie będzie mglista. Odwiozłem moją lepszą połowę do pracy tzn zostawiłem ją na końcu korka na Nowotarskiej stąd ma już niedaleko i przez Olczę ruszyłem na Wierch Poroniec. Pogoda super ruch na drodze niewielki i w miarę szybko dotarłem do parkingu , który mimo ,ze już było po 09.00 był prawie pusty. Po drodze na Rusinową wyprzedziłem wycieczkę młodzieży , chyba Węgrów i  znowu napotkałem wycieczkę przedszkolaków , jakieś fatum czy cuś?

widoki już ze szlaku super

IMG_2428.thumb.jpg.c3b65a5606a9b94152a668766772ae5f.jpg

Na Rusinowej prawie pusto

IMG_2430.thumb.jpg.3ac04dc7497168b87453b29d98dc3294.jpg

chwilę po mnie dotarła ta wycieczka młodzieży ale na górę poszło tylko kilku chłopaków z opiekunem. Dziwne że nie mieli przewodnika.

podejście ,zwłaszcza ten odcinek w lesie mokry,błotnisty i mocno śliski , przy schodzeniu zaliczyłem glebę. Za to na szczycie było super widoczność od Pilska do Beskid Niski , wydawało mi się ,że widzę charakterystyczny kształt Lackowej. Niestety na zdjęciu nie wyszło.

za to Gorce wyszły super

IMG_2434.thumb.jpg.ccb1117ef577b7418eee830b1995863c.jpg

Obowiązkowe Trzy Korony

IMG_2470.thumb.jpg.15977bbf5915167923f8439ba90f8f74.jpg

no i Taterki dookoła

IMG_2438.thumb.jpg.51ea20f6edb7a594754ddcd1b4c84649.jpg

IMG_2439.thumb.jpg.2781bd72b8f295d3874085d3730b698b.jpg

IMG_2441.thumb.jpg.162631b22fa3378cbeb0aeeeb7aa00e9.jpg

patrzyłem w stronę Koperszadów i Jagnięcego i zastanawiałem się gdzie wcięło tego zaginionego......IMG_2452.thumb.jpg.aa4567c85edea5dbd36503f2f8c7a106.jpg

pewnie znowu @wjesnabędzie marudzić że słabo pozuję?,ale nic to dzisiaj będzie tak:

Żyjcie długo i szczęśliwie  i oczywiście niech Was szlak szczęśliwie prowadzi

 

IMG_2449.thumb.jpg.870ec769cc0051f6554c6c79dd361c4b.jpg

w zejściu Rusinowa pokazała jeszcze chmury na szczytem

IMG_2473.thumb.jpg.83a55da73ee4f6d855f84d97415d65fd.jpg

Na zielonym do Wierchu Porońca znacznie więcej ludzi i parking  mocno już zapełniony . W sobotę trzeba będzie pojawić się znacznie wcześniej.

 

 

  • Lubię to ! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, barbie609 napisał:

. Po drodze na Rusinową wyprzedziłem wycieczkę młodzieży , chyba Węgrów i  znowu napotkałem wycieczkę przedszkolaków , jakieś fatum czy cuś?

Nie fatum, tylko młodzi tatromaniacy, którzy w przyszłości  schodzą wszystkie szlaki w Tatrach  ?

20 godzin temu, barbie609 napisał:

pewnie znowu @wjesnabędzie marudzić że słabo pozuję?,ale nic to dzisiaj będzie tak:

O,widzę progres. Jest rączka  w górze.  ?

Rzeczywiście  wydarzyła Ci się pogoda,  ładne, dalekie widoki udało Ci się upolować. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, barbie609 napisał:

 

nie będę pozował jako dziewczę przetowłose czy  inny wygibas, więc tak sobie nawiązałem do pewnego serialu.......

 

Zobaczę później na laptopie  to może się ukaże jakiś zorro, kapitan ameryka czy swojski  komisarz Alex. No  chyba że.. James Bond? 

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...