Skocz do zawartości

Krzyżne


Lavinka

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej iść na przełaj, jak to zwykle przez przełęcz? W którą stronę to chyba nie ma większego znaczenia. Od HG w stronę D5SP idziesz długo w ponurym otoczeniu, a tu nagle po wyjściu na przełęcz miażdży Cię widok nieziemski. Idąc odwrotnie widoki zostawia się za plecami, więc chyba gorsza opcja. Aha, idąc od HG jest jedno miejsce, gdzie trzeba przytrzymać się rękami, ale łatwe i bez ekspozycji. Zejście do 5 Stawów jest ciut wredne, strome, po dużych kamieniach, miejscami kruche. No i kiedy chcesz iść, bo chyba szlak Doliną Roztoki jest zamknięty.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno ten od Gąsienicowej jest dłuższy a od Piątki bardziej stromy. Ja przeważnie schodzę po przejściu Orlą albo jej częścią i wolę na Piątkę bo lubię wracać Roztoką ale jak szłam tylko na Krzyżne to wchodziłam przez Pańszczycę bo jest przepiękna sama w sobie a zejście to już jak kto woli. Poszukam zdjęć jak wrócę do domu to Ci coś wrzucę ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem co prawda raz, w lipcu tego roku, ale na pewno nie ostatni, miejsce rewelacja. Podczas wycieczki przeszedłem z Kuźnic przez Jaworzynkę, Gąsienicową i Pańszczycę a potem w dół do Piątki i Roztoki. I taki kierunek będę raczej obierał, bardzo lubię zaczynać wycieczki od Jaworzynki i Gąsienicowej, dalej też jest przyjemnie, blisko samej przełęczy co prawa stromo, ale przynajmniej ciekawie ? tylko zejście Krzyżne-Piątka takie sobie, za sypkie, ale do przeżycia ? Dolinę Roztoki bardzo lubię!

Dnia 27.10.2019 o 14:25, Natalia D napisał:

Aga, Ty masz chyba jakiegoś farta do mgły!!!???

Ale tutaj ta mgła bardzo przyjemna ? 

 

DSC05068.JPG

DSC05099.JPG

DSC05104.JPG

DSC05133.JPG

DSC05180.JPG

DSC05208.JPG

DSC05212.JPG

DSC05280.JPG

DSC05296.JPG

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...