Skocz do zawartości

Kask


Lavinka

Rekomendowane odpowiedzi

Kask dotychczas używałem tylko na:

- Rysach od polskiej strony

- Mięguszowieckiej Przełęczy pod Chłopkiem

- Orlej Perci i dojściowych na Kozią Przełęcz oraz Żlebem Kulczyńskiego

Co do parametrów to się nie wypowiem bo się nie znam, ale jak poleci kamień wielkości pięści ze 100 metrów to nic nie pomoże.

Co ciekawe kamienie najbardziej fruwały na Wrotach Chałubińskiego i kilka drobnych poleciało przy zejściu ze Skrajnego Granatu na Granacką Przełęcz a nie np na słynnych Rysach. Dużo zależy od tego kto idzie przed tobą i czy jest tłok bo wtedy niecierpliwi wyprzedzają poza szlakiem i strącają.

Edytowane przez MonteLaguna
  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tylko poza szlakiem w Tatrach Wysokich na Słowacji.

Dla mnie dwa czynniki były najważniejsze w wyborze kasku: waga (jak najlżejszy) i kolor (jak najmniej widoczny z oddali).

Kask głównie chroni przed spadającymi kamieniami tam, gdzie te kamienie mogą spadać. Przy upadkach to różnie, zależy co to za upadek, w jakim terenie i z jakiej wysokości.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, Q'bot napisał:

Najlepiej w kolorze skały i matowy, by przypadkiem nie odbijał światła słonecznego.

Ale ja i tak nie używam z przyczyn braku komfortu ?

skąd wiesz jak nie używasz ?

1 godzinę temu, Agnieszka GP napisał:

I tu masz całkowitą rację ?

jakie polecasz kolory kurtki, spodni i plecaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Wcześniej chodziłem bez kasku, ale ostatnio na wakacjach miałem do czynienia ze spadającymi kamieniami i kupiłem kask przed wyjściem na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem. Ciemnoszary Salewa Pura za 179 zeta. Zdążyłem go porysować zanim go w ogóle założyłem ? 

Nosiło się go dobrze, ale brakowało mi kapelusza.

Edytowane przez Gieferg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...