Skocz do zawartości

Czym impregnować buty z nubuku ?


piasio

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent Lowa Renegade GTX.. a więc model dość popularny ?
Dostałem takie buty prawie nieużywane.. jednak ktoś je ładnie wyczyścił.. i w niektórych miejscach skóra trochę  sucha.. wiec wjechał temat impregnacji.
Sam impregnat temat jasny.. natomiast mam pytanie czy można nubuk potraktować wcześniej Lowa Creme Active...
Ktoś ma doświadczenia z tym preparatem ?

l1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Q'bot napisał:

Ja bym najpierw pryskał, potem smarował - bo zakładam, że ten 'krem' jest tłusty?

Ale z tego co wyczytałem, ten krem ma też właściwości impregnujące ? 

Ja tam niczym nie smaruję swoich butów, jak są brudne czyszczę je zwilżoną szmatką i od lat używam impregnatu w sprayu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Q'bot napisał:

Ja bym najpierw pryskał, potem smarował - bo zakładam, że ten 'krem' jest tłusty?

Gdzie 2 polaków tam trzy zdania.. ale wychodzi na to że masz rację. Napisałem do producenta.. serwis podesłał mi instrukcje, jest tez  film Lowa dotyczący pielęgnacji butów z nubuku na You Tube
Buty z nubuku są trochę bardziej problematyczne.. ale można je potraktować zarówno impregnatem jak i  tym kremem.. tyle że but trochę ciemnieje i robi się śliski jak but ze skóry licowej. Przy użyciu tego konkretnego impregnatu Lowa Water Stop  zalecają aby pryskać lekko zwilżoną skórę..  Krem można stosować także samodzielnie jak i dodatkowo  po wyschnięciu po impregnacji. Też byłem zaskoczony.. ale na to wychodzi.. 
Po impregnacie buty wyglądają całkiem nieźle więc krem póki co pewnie sobie odpuszczę. Teoretycznie nie powinien zapychać porów skóry.. jest to jakaś formula na bazie silikonu.. ale nie do końca jestem przekonany że nie ma on wpływu na oddychalność..
Natomiast producent nie zaleca stosowania olejów..

 

Edytowane przez piasio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...