Skocz do zawartości

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem


MonteLaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Szlak przebyty 8 sierpnia tego roku tuż po nocnej ulewie. Początkowo w chmurach potem się rozjaśniło. Mokry szlak to już nie lada wyzwanie, ale na szczęście zejście już w lepszych warunkach (słoneczko). Jeśli ktoś przebył Rysy i nie straszne mu ekspozycje, a nie lubi tłumów to śmiało można wyruszyć nawet o 8 z pod Czarnego Stawu pod Rysami. Widoki z przełęczy nieziemskie na obydwie strony. Pod spodem rzut oka na Morskie Oko. (sorki za jakość robione telefonem ?)

IMG_20190808_101910.thumb.jpg.5553362688136fbae89081737c1c1ebb.jpg

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przeczytaniu opisu szlaku byłem troszkę przerażony. Gdy jednak się na nim znalazłem okazał się bardzo przyjemny i dający satysfakcję. Najbardziej obawiałem się "Galeryjki" która okazała się stosunkowo szeroka. Na przełęczy trochę wiało, ale przy Tych widokach nie zwraca się na to uwagi. 

Bardzo polecam. Naprawdę piękny szlak ?

IMG_20190720_102125.jpg

Edytowane przez Bluesbeatdown
Dodanie wcześniej zapomnianego zdjęcia
  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kusi. W sumie w chwili obecnej to dla mnie trasa priorytetowa, ale mało chętnych by się tam wybrać. W sumie tylko jeden, jak się uda zgrać terminy w przyszłym sezonie, może coś z tego będzie. Przyznam, że mam pewne obawy względem tego szlaku.

Edytowane przez Gieferg
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Dnia 29.06.2020 o 11:31, Lodołamacz napisał:

Jest ktoś w stanie opisać jak wejść na MSC ? Wiem że trzeba obejść z prawej strony (SK) i wbić się w rynnę tylko nie mam pojęcia co zastane na miejscu pod względem orientacyjnym.

Podłączam się do pytania, też mnie to interesuje. Po przeczytaniu paru blogów wiem, że są kopczyki.... ale moze ktos z was był i moze coś więcej napisać ? wiecie chodzi o to zeby się nie ..... i wiecie co dalej ??

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Marzy mi się MSC od Przełęczy pod Chłopkiem, ale przyznam się, że to zdjęcie wcale nie sprawia, że uznałbym to za drogę 0+ - wydaje mi się bardzo trudny, zwłaszcza po pierwszym skręcie w rynnę po środku. Aż trudno uwierzyć w to co można znaleźć w poradnikach, że aby zrobić to na legalu wystarczy wpis do książki wyjść taternickich w MOku, kask i można śmigać na MSC bez jakichś lin i uprzęży. Schodzenie tą rynną wydaje mi się (patrząc na to zdjęcie) szalenie trudne. Pewnie na start ucieszę się z samej Przełęczy jak za miesiąc tam się znajdę. ?

Edytowane przez Thomson
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomson mi też się marzył MSC już od dawna a jak wreszcie w niedzielę się na niego wybrałam to na Przełęczy pod Chłopkiem był szron i taka mgła że odpuściłam. Widziałam dwóch chłopaków którzy tam szli ale dogonili mnie jak schodziłam  poniżej przełęczy i mówili że też odpuszczają. Było około 1-2 stopni i widoczność kilka metrów ?

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gieferg napisał:

A to?

Szczerze? Jestem coraz bardziej załamany. ? Znaczy pod jednym względem (zejścia), bo jednak widać, że od południa się on trochę kładzie, poprzednia fotka sugerowała większy pion. Wejść to jeszcze jeszcze pewnie by poszło, ale zejść? Kurczaki... 

Jaki jest orientacyjny czas wejścia na MSC według tego rysunku z Przełęczy?

Świnica, Rysy od polskiej strony to maks jak dotąd. Nic trudniejszego nie robiłem, a tak mnie ten MSC kusi... Wydaje się tak blisko.

Edytowane przez Thomson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...