Jump to content

Mała Fatra


Recommended Posts

Z różnych powodów mogę sobie pozwolić jedynie na jednodniowe wypady w góry, dlatego dostępne są dla nas jedynie pasma położone niedaleko granicy w Chyżnem czy Jurgowie. Ponieważ powoli brakuje już tatrzańskich celów dostępnych znakowanymi ścieżkami to coraz częściej spoglądam w kierunku innych gór . Całkiem przypadkiem trafiłem w ubiegłym roku do Małej Fatry i....przepadłem. To niewielkie pasmo górskie jest niezwykle urokliwe i gwarantuje masę estetycznych doznań. Poniżej kilka fotek z naszej pierwszej wędrówki po tych górach. Początek trasy w osadzie Biely Potok koło hotelu Diery, potem Janosikove Diery , Mały Rozsutec i powrót tą samą trasą. Może jeszcze kogoś z tatromaniaków zauroczyły te góry i podzieli się wrażeniami, by zachęcić innych do wycieczek w te rejony ?

mf01.jpg

mf02.jpg

mf03.jpg

mf04.jpg

mf05.jpg

mf06.jpg

  • Like ! 5
Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś ma mniej czasu i wpadł tam tylko na chwilkę, to warto przejść się Zbójnickim Chodnikiem.  Ciekawiej jest zacząć wędrówkę z Terchovej zaraz za stacją benzynową i iść szlakiem w kierunku wąwozu Tiesnavy okrążając masyw Sokolie. W tym kierunku podąża mniej osób i jet szansa  z rana iść kawałek szlaku z samotności.

@Fibi byłaś ?

mf20.jpg

mf21.jpg

mf22.jpg

mf23.jpg

mf24.jpg

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

@Artur S byłam. Ja generalnie w góry jeżdżę zawsze na minimum tydzień(no chyba, że w Karkonosze to wtedy na weekend, bo ja na zachodzie mieszkam) Mała Fatra była zatem 2x po tygodniu. Jak chcesz się wykończyć kondycyjnie, to polecam szlak na Boboty, też całkiem ciekawy :)

Zejście z Bobotów(a miało trudności żadnych nie być ;)

A Zbójnicki Chodnik to kiedyś robiliśmy w pierwszy dzień, od razu po wyjściu z samochodu. o 17 wymarsz, przed 21 byliśmy na dole. Czerwiec był, dzień długi...

mf6.jpg

Edited by Fibi
  • Like ! 2
Link to post
Share on other sites

Zauważyłam że Słowacy tak mają......jak jest potrzebne jakieś ułatwienie to go nie ma i musisz chodzić z napędem na 4 kończyny !!! A jak nie ma konieczności montowania to założą tak że nie wiesz z której strony się za to  złapać ?

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Tatromen napisał:

Po co oni tam to założyli , żeby się ktoś przewrócił o to ??????

To tak na zdjęciu głupkowato wygląda. Szło się po tym raczej w pionie, jak po drabinie. Chociaż po skałach też by się dało. Widać taka słowacka moda, coś jak stupaczki w drodze na Rysy...

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

Przez Boboty jeszcze nie szedłem bo niestety w tym roku zdrowie nie pozwoliło na górskie wędrówki - mam zamiar to nadrobić w przyszłym roku . Żeby zachęcić innych forumowiczów do poznawania piękna Małej Fatry - parę zdjęć z głównej grani krywańskiej Fatry, bo koleżanka Fibi troszkę oszczędnie potraktowała temat . Najlepiej wystartować z Vratnej i wjechać kolejką, bo podejście jest mocno męczące i mało widokowe - lepiej zachować siły na przejście większego odcinka malowniczej grani?

mf30.jpg

mf31.jpg

mf32.jpg

mf33.jpg

mf34.jpg

  • Like ! 3
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...