Skocz do zawartości

Mała Fatra


Artur S

Rekomendowane odpowiedzi

Z różnych powodów mogę sobie pozwolić jedynie na jednodniowe wypady w góry, dlatego dostępne są dla nas jedynie pasma położone niedaleko granicy w Chyżnem czy Jurgowie. Ponieważ powoli brakuje już tatrzańskich celów dostępnych znakowanymi ścieżkami to coraz częściej spoglądam w kierunku innych gór . Całkiem przypadkiem trafiłem w ubiegłym roku do Małej Fatry i....przepadłem. To niewielkie pasmo górskie jest niezwykle urokliwe i gwarantuje masę estetycznych doznań. Poniżej kilka fotek z naszej pierwszej wędrówki po tych górach. Początek trasy w osadzie Biely Potok koło hotelu Diery, potem Janosikove Diery , Mały Rozsutec i powrót tą samą trasą. Może jeszcze kogoś z tatromaniaków zauroczyły te góry i podzieli się wrażeniami, by zachęcić innych do wycieczek w te rejony ?

mf01.jpg

mf02.jpg

mf03.jpg

mf04.jpg

mf05.jpg

mf06.jpg

  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma mniej czasu i wpadł tam tylko na chwilkę, to warto przejść się Zbójnickim Chodnikiem.  Ciekawiej jest zacząć wędrówkę z Terchovej zaraz za stacją benzynową i iść szlakiem w kierunku wąwozu Tiesnavy okrążając masyw Sokolie. W tym kierunku podąża mniej osób i jet szansa  z rana iść kawałek szlaku z samotności.

@Fibi byłaś ?

mf20.jpg

mf21.jpg

mf22.jpg

mf23.jpg

mf24.jpg

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur S byłam. Ja generalnie w góry jeżdżę zawsze na minimum tydzień(no chyba, że w Karkonosze to wtedy na weekend, bo ja na zachodzie mieszkam) Mała Fatra była zatem 2x po tygodniu. Jak chcesz się wykończyć kondycyjnie, to polecam szlak na Boboty, też całkiem ciekawy :)

Zejście z Bobotów(a miało trudności żadnych nie być ;)

A Zbójnicki Chodnik to kiedyś robiliśmy w pierwszy dzień, od razu po wyjściu z samochodu. o 17 wymarsz, przed 21 byliśmy na dole. Czerwiec był, dzień długi...

mf6.jpg

Edytowane przez Fibi
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłam że Słowacy tak mają......jak jest potrzebne jakieś ułatwienie to go nie ma i musisz chodzić z napędem na 4 kończyny !!! A jak nie ma konieczności montowania to założą tak że nie wiesz z której strony się za to  złapać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tatromen napisał:

Po co oni tam to założyli , żeby się ktoś przewrócił o to ??????

To tak na zdjęciu głupkowato wygląda. Szło się po tym raczej w pionie, jak po drabinie. Chociaż po skałach też by się dało. Widać taka słowacka moda, coś jak stupaczki w drodze na Rysy...

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Boboty jeszcze nie szedłem bo niestety w tym roku zdrowie nie pozwoliło na górskie wędrówki - mam zamiar to nadrobić w przyszłym roku . Żeby zachęcić innych forumowiczów do poznawania piękna Małej Fatry - parę zdjęć z głównej grani krywańskiej Fatry, bo koleżanka Fibi troszkę oszczędnie potraktowała temat . Najlepiej wystartować z Vratnej i wjechać kolejką, bo podejście jest mocno męczące i mało widokowe - lepiej zachować siły na przejście większego odcinka malowniczej grani?

mf30.jpg

mf31.jpg

mf32.jpg

mf33.jpg

mf34.jpg

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...