Skocz do zawartości

Wibrujące kijki


marcel089

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem swoje pierwsze kijki trekkingowe. Wybór padł na BD Trail Ergo Cork https://www.blackdiamondequipment.com/en_US/product/trail-ergo-cork-trek-poles/

Zdecydowało to "ergonomiczne" wygięcie chwytu, które zresztą okazało się dla mnie bardzo wygodne. W sobotę miałem okazję je wypróbować i ogólnie jestem bardzo zadowolony, nie wyobrażam sobie już wyjścia na szlak bez kijków. Zauważyłem jednak mały problem. Otóż przy  szybkim marszu, zwłaszcza na płaskich odcinkach, i energicznym wbijaniu kijków, mają one tendencję do wpadania w rezonans i mocnego wibrowania. Drgania przenoszą się na nadgarstki i z czasem staje się to dość uciążliwe. Czy ktoś miał taki problem. Jak obserwowałem innych na szlaku, to nie zauważałem tego, nawet w najprostszych marketowych kijach. Czy może to kwestia techniki chodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....trochę z kijami już chodzę ale ze zjawiskiem rezonansu się nie spotkałem.Może dlatego ,że na utwardzonych płaskich odcinkach nie kijków nie używam. Rzadko stosuję narciarską pracę kijów.Dla mnie to raczej coś w rodzaju napędu 4x4 na trudniejszych miejscach , nowocześniejszy kij alpejski,  odciążenie przy zejściach,coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2021 o 15:36, marcel089 napisał:

Problem był faktycznie tylko przy "narciarskiej" pracy, jak w nordic walking. Widocznie takie kije tak mają.

@marcel089 to kwestia techniki "nordikowej", a raczej problemów z nią. Wibrowanie kijków pojawia sie często, gdy zbyt późno łapie sie kij i on nie bardzo się osadza w podłożu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...