Skocz do zawartości

Ostatnia góra


Pacek

Rekomendowane odpowiedzi

Byłam, widziałam i mogę z czystym sumieniem polecić !!! Dariusz Załuski po raz kolejny i mam nadzieję nie ostatni udowadnia że nikt nie może mu dorównać w dokumentowaniu wypraw w najwyższe góry. Wie doskonale co i jak pokazać bo przecież sam jest zdobywcą pięciu ośmiotysięczników( w ty K2) i autorem kilku pierwszych wejść na sześciotysięczniki. Jego filmy zachwycają od lat i chyba widzieli je wszyscy którzy interesują się polskim (i nie tylko) himalaizmem. Ocenę działań i motywacji naszych chłopaków pod K2 pozostawiam każdemu kto obejrzy bo oceniać z poziomu kanapy jest łatwo ale po obejrzeniu filmu mamy możliwość zweryfikowania naszej oceny. Dla tych którzy nie oceniają......obejrzyjcie choćby dla pięknych i niepowtarzalnych zdjęć z Karakorum. POLECAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dominisiaa_k napisał:

a dla mnie średni, 7/10  ? liczyłam na większe rozbudowanie wątku akcji na Nanga Parbat ? 

No tak ale to był film o próbie zdobycia K2 a na akcję ratunkową nie zabrali na szczęście kamer bo byłoby tylko dużo taniej sensacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie, własnie też podobało mi się to że nie zrobiono z tego filmu o temacie akcji na Nandze, jest to tylko jeden z aktów filmów/wyprawy a jakkolwiek źle to brzmi, miało to też wpływ na samą akcję na K2 . Wg. mnie super zrealizowany film czasem piękny, czasem straszny, czasem śmieszny, czasem wzruszający ale po prostu przede wszystkim prawdziwy. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Filmu nie oglądałem jeszcze ale to chyba dobry temat aby pogadać o K2 i kolejnych zimowych zmaganiach.

Czytałem właśnie, że 2 ekipom działającym w tej chwili pod K2 huragan zdmuchnął obóz 2. A więc znowu wszystko się przeciągnie i wydłuży. Oczywiście wolałbym żeby to nasi next year zdobyli zimą ale staram się obserwować sytuację i lekko kibicować innym też. ?

Wcześniej czytałem też, że Simone Moro dałby się jednak namówić gdyby Polacy mu zaproponowali. I finalnie może być tak, że Moro i Urubko wchodzą hehe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale news od Nepalczyków! Są właśnie w obozie 4 na 7800m(nowy rekord wysokości na K2). Jutro atak szczytowy! ?

Polka ze swoim zespołem jest niżej na 6400m ale idzie w górę. ?

4 Nepalczyków jest w namiocie obozu 4, reszta ma dojść w nocy. Mają atakować szczyt w 10 osób. Coś mi się wydaje, że jutro mamy historyczny dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...