Skocz do zawartości

Zgadnij co to za miejsce


Lavinka

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż.  Ścieżka  z 5S jest widoczna jak na dłoni z doliny, a trzeba by jeszcze jakoś wrócic do cywilizacji.  Ja mam podobnie jak Kolega Q'bot - unikam miejsc zaludnionych, więc dla mnie jedyną słuszną opcją jest Dolina Koprowa ( zazwyczaj rowerem do wodospadu) i potem z buta do Ciemnych Smreczyn i pięknie dziką Kobylą Dolinką na Zawory ( kolejne kultowe miejsce z historią), potem już tylko Gładka Przełęcz i żeby nie było tak poprawnie to skok w bok na Ģładki Wierch na którym obowiązkowe wylegiwanie się przerywana podziwianiem widoków  ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MonteLaguna napisał:

A swoją drogą ktoś wie czemu zamknęli szlak z D5SP na przełęcz? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji.

Z tego co kiedyś czytałem zamknięto szlak by zlikwidować dogodne przejście na teren Czechosłowacji, potem komuna się skończyła to wymyślono niby ostoję kozic na Gładkim Wierchu i tak zostało. Teraz dociera tam mało ludzi bo z Podbańskiego  czy Trzech Studniczek daleko, z Kasprowego przez Cichą też szmat drogi .... i dobrze, bo to jedno z ostatnich spokojnych i nie zadeptanych miejsc w Tatrach.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Artur S napisał:

Z tego co kiedyś czytałem zamknięto szlak by zlikwidować dogodne przejście na teren Czechosłowacji, potem komuna się skończyła to wymyślono niby ostoję kozic na Gładkim Wierchu i tak zostało. Teraz dociera tam mało ludzi bo z Podbańskiego  czy Trzech Studniczek daleko, z Kasprowego przez Cichą też szmat drogi .... i dobrze, bo to jedno z ostatnich spokojnych i nie zadeptanych miejsc w Tatrach.

W takim razie ja w przyszłym roku na przekór wybiorę się z Kuźnic przez Kasprowy Wierch Liptowski Koszar i Zawory na Gładką Przełęcz. ?

Edytowane przez MonteLaguna
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Artur S said:

Miejsce nie takie trudne do znalezienia, za to woda w Jaworowym Potoku zimna i wartka:-D

No gorzej gdy przejdę w jakimś losowym miejscu i trafię w krzoki i kosodrzewinę po stronie przeciwnej (na mapach satelistarnych widać ścieżynę tylko w końcowej fazie, przy stawie)

Znów zdjęcie ode mnie - Gdzie padłem trupem?

MG-8492.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...