Skocz do zawartości

Zgadnij co to za miejsce


Lavinka

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Q'bot napisał:

Wołoszyny są tylko w jednej grani, więc trafił ?

Ta dolina ma w ogóle jakąś nazwę? Może odpotokową? Tak z ciekawości pytam...

Dolina ma nazwę od przepływającego potoku, ale to nie Dolina Roztoki. ?

No faktycznie z tym masywem to przesadziłem i możliwe że niechcący wprowadziłem w błąd. Poprawnie zadane pytanie powinno brzmieć. Jakie dwa grzbiety od siebie oddziela których fragmenty widać na załączonym zdjęciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Luk_ napisał:

Prawie i 33%? ? Brzmi sprzecznie ? Ten masyw po prawej nie wiem jak konkretnie się nazywa, ale idąc jego granią dotrzemy do Miedzianego ? Jeśli tam w dolinie jest szlak to chyba prowadzi do D5SP i chyba ta dolinka jest nazywana Doliną Roztoki ? ale głowy sobie uciąć nie dam, bo nie mam mapy Tatr przy sobie.

EDIT: Jest jeszcze opcja, że po lewej Wołoszyn, a po lewej będzie ta grań, w której znajduje się Żółta Turnia. Pośrodku w takim razie Dolina (?) Waksmundzka. Ciężko mi to stwierdzić, bo na Przełęczy Krzyżne jeszcze nie byłem. Tak po dłuższym obejrzeniu zdjęcia skłaniam się ku tej drugiej opcji ?

Tak to jest Dolina Waksmundzka. ?

Po prawej widać fragment Wołoszyna natomiast po lewej Waksmundzki Wierch który leży w grzbiecie Koszystej.

2/3 więc zaliczone. ?

33% było za Wołoszyna 66% za Dolinę Waksmundzką plus Wołoszyn.

100% było by za Wołoszyna Koszystą i Dolinę Waksmundzką.

Tam nie ma szlaku tzn. kiedyś dawno temu był na Krzyżne ale skasowali go mniej więcej wtedy kiedy Orlą Perć skrócili jeszcze przed wojną.

Jak nie byłeś na Krzyżnem to i tak nie mogę się nadziwić, że w ogóle rozpoznałeś okolicę. Dolina Roztoki sąsiaduje po prawej między Wołoszynem i jak słusznie zauważyłeś granią Miedzianego. Na lewo między Koszystą a granią Skrajnego Granatu(Żółtej Turni) jest Dolina Pańszczycy. To jest zdjęcie z rówienki nad Krzyżnem gdzie łączą się grzbiety Koszystej i Wołoszyna.

Teraz twoja kolej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, MonteLaguna said:

Coś mi teraz nie wyświetla tego zdjęcia ale według powiadomienia z maila to widziałem chyba Niżnie Rysy, Przełęcz pod Rysami i Rysy ale teraz już nie widzę tego zdjęcia.

Trafiony, zatopiony ? Muszę trudniejsze wstawiać 

U mnie zdjęcia działa i go widać...

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Q'bot napisał:

Czuby zmarzły, po czym turnia zmarła?

Ciepło ale to nie ta część Orlej Perci.

Dodam tylko, że tak łatwa że w słoneczny ciepły dzień każdy powinien dać radę.

Chyba i tak za dużo powiedziałem. ?

Edytowane przez MonteLaguna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...