Skocz do zawartości

Czerwona Ławka


Lukas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

czy ktoś mógłby podzielić się wrażeniami z Czerwonej Ławki ?

Dokładnie chodzi mi o wejście na tą przełęcz od strony chaty Teryego a następnie zejście również w stronę chaty Teryego.

Jak tam sprawdza się ruch "dwukierunkowy" ? 

Pojawiają się opinie, że wspinający się od str. chaty Teryego często blokują oba kierunki, przez co schodzący mają problem i dochodzi tam do dziwnych akcji/przepychanek. 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, to te zestawy łańcuchów się kilka razy przecinają, więc nawet jeżeli ruch będzie chaotyczny, to zawsze jest jakaś opcja, która może ułatwić mijanie (bo możemy wtedy zobaczyć, którym wariantem wchodzi większość i wybrać ten drugi). Chyba, że coś się zmieniło w ostatnim czasie.

Natomiast przy małym ruchu faktycznie sporo osób wchodzi opcją łatwiejszą (czyli jak rozumiem docelowo zejściową), co pewnie wynika z faktu, że wydaje się bardziej naturalna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Zośka napisał:

Zrobili jednak tę ferratę ? Bo w końcu lipca niczego tam jeszcze nie było.

Zrobili. Po 20 sierpnia lub we wrześniu miało być oficjalne otwarcie. Widziałem z daleka trasę. W każdym razie się nie załapałem w tym roku, planuję w następnym.

https://portaltatrzanski.pl/aktualnosci/tak-wyglada-pierwsza-w-tatrach-via-ferrata,4123

Szkoda, że tak dużo klamer i poziom najłatwiejszy. Liczyłem na więcej wspinania w skale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...