Skocz do zawartości

2 pytania o czasy przejścia do pozaszlakowców


ppiioottrr

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki!

Sorry na moje usprawiedliwienie : mieszkam na stałe zagranicą a tylko przejazdem parę dni i krótka akcja. Nie mam przy sobie wszystkich materiałów ? myślałem że dostanę szybkie info. No i w sumie dostałem ?

 

Potwierdzam czasy na tej pięknej grani. Do Szpiglasu 1h10 z lekkim pobłądzeniem ?

Do Gładkiej 2h15 (też z lekkimi manewrami). 

Przepiękna okolica!

Dzis Tatry od 5.30 do 10.00 były puste!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

WHP Tatry Wysokie tom 4 podaje nastepujaco:
"(...) droga łatwa z jednym miejscem nieco trudnym(...)" ;-)

Wspomniany przewodnik droga nr 382. Miejsce nieco trudne to kominek w okolicach Czarnej Lawki - podobno latwy w strone Gladkiej Przeleczy (pokonywany 'w gore') ale dosyc trudny w przeciwnym kierunku - koledzy wyzej pewnie potwierdza, ja pisze tylko z teorii.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam wszystko oprócz "łatwy". łatwy jest dla kogoś wspinającego się. to może zmylić kogoś. jednak jest dużo ekspozycja za plecami i zapewniam cię, że bez liny, jednak ostrożnie się raczej poruszasz... ja byłem ostatnio przy mokrej skale i to było na granicy mojego komfortu. potwierdzam, że na pewno nie chciałbym tamtędy schodzić bez asekuracji.

oprócz tego jest parę bardziej czujnych miejsc. 

te obie ścieżki graniowe są przepiękne. ale też nie do potraktowania ulgowo. każdy sam musi oceniać swoje możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...