Jump to content
Luk_

Obecne warunki na szlakach

Recommended Posts

Dnia 15.06.2020 o 15:23, grindavik napisał:

Kochani, jakie warunki teraz na szlaku na Kościelec, ktoś szedł ostatnio? Wybieram się za tydzień. Stopniało już wystarczająco śniegu by w samych traperach iść?

Na Kościelcu byłem 21. maja. Zero problemów. Śniegu jak na lekarstwo, raków nawet nie wyciągałem.

Trzeba tylko uważać na deszcz - akurat tam, mokre kamienie to niemały problem. Ale to pewnie wiesz. Powodzenia!

• Like ! 3

Słuchajcie a czy ktos z was orientuje sie jakie są warunki na Krywaniu lub Sławkowym? Jest duzo sniegu? Czy bedą potrzebne raki, bo nie wiem jakie zabrac buty😁 .... help moze bede w week 

• Like ! 1
  • Wow 1

Dwa pytania - jak ta cała sytuacja "powodziowa" wygląda w Tatrach Zachodnich? Chodzi mi po głowie Starorobociański...

Jak wygląda aktualnie sytuacja ze śniegiem na szlaku na Świnicę? 

Sytuacja na Sławku jest taka - zero śniegu ani łyżeczki 😁 warunki czysto letnie 😍 

• Like ! 2

@Anuś a jak wygląda sytuacja na Słowacji ? Są jakieś utrudnienia albo zalecenia w związku z koronawirusem czy już w normie ?

• Like ! 1

Wiesz co byłam tam chyba za krótko żeby coś wiecej napisac, ale z obserwacji moich to tak:

Po przekroczeniu granicy - kontrola policyjna i tylko pytanie " koronka była?" - Nie 😂 wiec jeszcze tylko "dmuchanie" - 0,0 i dziękuje można jechać 💪 

W samej Słowacji niektórzy na ulicach w maseczkach a tak wszystko chyba po staremu, bary/restauracje otwarte. Ludzi chyba mniej wszedzie i na Słowacji i Podhalu. Za to wszędzie drożej 😲😄

• Like ! 1
  • Thanks 1

1 minutę temu, vatra napisał:

@Anuś byłaś na Sławkowskim?

Nie wiem 😂😭 jako ze złapała mnie/nas ( z mężem) burza pod samym szczytem zawrociłam mając do krzyza moze 10 minut. 😪 wiec chyba nie 😂

• Like ! 2

@Anuś po mojemu to byłaś a za wycof wielki szacun👍 Wrócisz jeszcze nie raz😉 Wychodziłaś z Hrebienioka? 

• Like ! 2

54 minuty temu, vatra napisał:

@Anuś po mojemu to byłaś a za wycof wielki szacun👍 Wrócisz jeszcze nie raz😉 Wychodziłaś z Hrebienioka? 

Nie niebieskim ze smokowca gora i dół

• Like ! 1

Posted (edited)

Miałem w planie 1 lipca wyjście na Starorobociański Wierch i akurat zamknęli szlaki na dwa dni. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć, jak wygląda teraz sytuacja na Świnicy ze śniegiem?

Edited by Gieferg

Dnia 8.06.2020 o 09:17, Mateusz Z napisał:

@Nu81 Szedłeś od Kopy po Ciemniak, czy odwrotnie? Na Małołączniaku byłem godzinę po Tobie 🙂 Być może spotkaliśmy się na szlaku. 

Cześć.

Dawno mnie tutaj nie było - delegacja 😞

Szedłem od Kopy na Ciemniak 😉

• Like ! 1

Posted (edited)

Podejście na Zawrat od Gąsienicowej dalej w śniegu?

Edited by Gieferg

Dnia 24.06.2020 o 10:12, reckeen napisał:

Podczepiam się pod temat... Jak Rysy? Jest sporo śniegu? Mam raki, ale powoli chciałbym przestać je zabierać. Są tam niezbędne?

I jeśli można, dodatkowe pytanie - ktoś wie jak sytuacja na przełęczy Krzyżne?

19.06 wybrałem się z Morskiego Oka, przez Dolinę 5. Stawów, na Zawrat. Pogoda była kiepska, ale ilość śniegu i lodu na samej przełęczy mnie przeraził... czy na Krzyżne jest lepiej? Zbyt późno było, by podejść i zbadać sytuację... 

z góry dziękuję!

Gdyby ktoś się jeszcze zastanawiał - Rysy oczywiście już bez śniegu. Mówię o polskiej stronie. Dosłownie w dwóch miejscach była jeszcze odrobina, ale to jako ciekawostka. Tam, gdzie zaczyna się zabawa, już dawno zniknął. Byłem w ostatni piątek (2020.07.10).

• Like ! 3

Halo halo 😀 Potrzebna pomoc! Jakie warunki na Rysach od strony słowackiej i na Małej Wysokiej? Nie pogardzę też info o Koprowym! 😀

9 godzin temu, Luk_ napisał:

Jakie warunki na Rysach od strony słowackiej i na Małej Wysokiej? Nie pogardzę też info o Koprowym! 😀

Cześć.

Śniegu brak, granit suchy. W ubiegłym tygodniu płat śniegu pod Polskim Grzebieniem od strony doliny Wielickiej przed łańcuchami, ale nie przechodzi przez szlak. 

• Like ! 3

2 godziny temu, Mateusz Z napisał:

Śniegu brak, granit suchy. 

I tak jest w całych słowackich Tatrach tak że jak trafisz pogodę to wszędzie wejdziesz bez problemów.

• Like ! 1

Hey... orientuje się ktos czy na odcinku Zawrat  - kozia przełęcz, jest duzo juz śniegu?? Ogolnie jak tam warunki...

Na Słowacje z wjazdem czy raczej wyjazdem ponoć w weekend ma byc problem, tak? 

Macie jakies info???

Z tego co wiem na razie zakaz opuszczania domów i przemieszczania się ma obowiązywać na terenie powiatów graniczących  z polską częścią Orawy, ( Twardoszyn, Namestowo i Dolny Kubin) tak, że w tej chwili nie da się pojechać w okolice Zuberca, czy na Chocza.  Tatry Wysokie są niby dostępne, ale możliwa jest kontrola na granicach ( portale słowackie nie podają na czym miała by polegać)

• Like ! 1

Czyli jak ktoś nie ma domu na Słowacji, to mu dadzą gratis? ^^ Ja chcę taki w Zdiarze, z widokiem na Bielskie

• Haha 3