Jump to content
Luk_

Obecne warunki na szlakach

Recommended Posts

@Nu81 Szedłeś od Kopy po Ciemniak, czy odwrotnie? Na Małołączniaku byłem godzinę po Tobie :) Być może spotkaliśmy się na szlaku. 

@Mnich Moderator @Magda87 Muszę Was trochę pocieszyć. Prognozy jak na razie słabo się sprawdzają. Wczoraj miał tu być istny armagedon- ulewa, burza, gradobicie. I co? I popadało około 16 chyba z 5 minut 😀 Dzisiaj miało lać od samego rana, jak na razie jest tylko pochmurno, ale nie pada. Wczoraj nigdzie nie poszliśmy, bo trzeba było odpocząć po sobotniej długaśnej wycieczce. A dzisiaj wstaliśmy za późno żeby iść gdzieś wyżej iść☹️ Przez te prognozy tylko niepotrzebnie marnujemy czas.

• Like ! 4
  • Thanks 1

2 godziny temu, Fibi napisał:

@Mnich Moderator @Magda87 Muszę Was trochę pocieszyć. Prognozy jak na razie słabo się sprawdzają. Wczoraj miał tu być istny armagedon- ulewa, burza, gradobicie. I co? I popadało około 16 chyba z 5 minut 😀 Dzisiaj miało lać od samego rana, jak na razie jest tylko pochmurno, ale nie pada. Wczoraj nigdzie nie poszliśmy, bo trzeba było odpocząć po sobotniej długaśnej wycieczce. A dzisiaj wstaliśmy za późno żeby iść gdzieś wyżej iść☹️ Przez te prognozy tylko niepotrzebnie marnujemy czas.

Mam nadzieję, że tak będzie i w ten weekend 😄

• Like ! 3

Rok temu też pojechałem w Tatry, bo obserwowałem wcześniejsze dni i też się nie sprawdzały. Na moje nieszczęście od dnia przyjazdu praktycznie dzień w dzień prognozy siadały z dokładnością do godziny 🙂

Ale faktycznie @Fibi ma rację. Pogoda w naszym regionie jest trudna do przewidzenia, zwłaszcza w lato. Też jadę w góry ale nawet sprawdzalność prognozy na dzień następny synoptycy określają jako "średnia" 😉 Także trzymajcie kciuki 😄

• Like ! 4

Wszystkim wyjeżdżającym w weekend w Tatry życzę słońca, abyście chodzili tyle co byście na drugi dzień to czuli w łydkach 😂 ( na tyle żeby mozna było dalej iść rzecz jasna). 

Jedyną smutną informacją jest chyba to że Słowacy nie otworzą dla nas granic jak narazie 😢

Miłego pobytu i słać foty 😘

Pozdrowionka 

20200610_103531.jpg

• Like ! 3
  • Thanks 2

No i udało się 😄 prognozy na dzisiaj się, sprawdziły. Dzisiejsze inwersja spowodowała piękne morze chmur 🙂 warto było wcześnie wstać 😁 na dole chmury, na górze lampa!

IMG_20200610_143632.thumb.jpg.6a6944fac0805103f9dfe10d8984631b.jpg

IMG_20200610_142950.jpg

IMG_20200610_143559.jpg

IMG_20200610_143509.jpg

• Like ! 9

Morze chmur to dla mnie jeden z najładniejszych widoków. Fajnie Luk trafiłeś :) To zdjęcie znad Kasprowego super. Niestety już pada. Jak widać warto się wybierać na szlak o brzasku. 

• Like ! 4

Posted (edited)

Dla mnie też 🙂 Nie mam tego na tel, musiałbym z GoPro zgrać, ale po wejściu na szczyt było morze chmur i w Dolinie Cichej i w Goryczkowej. Z wybieraniem się na szlak o brzasku też prawda. Ale wstawanie o 4, 5 czy nawet wcześniej np. na wschód słońca to istna mordęga 😁

Edited by Luk_
  • Like ! 3

A orientuje się ktoś z Was jak warunki na szlaku do D5SP? Wytopiło już ten śnieg czy dalej raki potrzebne?

Kto w środku nocy wstaje, temu Kopa widoki daje 😜 Pozdrowionka👋

IMG_20200611_073119459_HDR.jpg

• Like ! 11

Jednak mogłem jechać 😉 Z rannym wstawaniem w góry nie mam problemu, załapałbym się na morze chmur 

• Like ! 2
  • Haha 1

Kończący tydzień obfitował w absolutna, pogodową loterię. Bogu dzięki nie sprawdziły się żadne prognozy, które zwiastowały deszczową, burzową pogodę. Było jak w bollywoodzkim filmie - trochę słońce, trochę deszcz, przy czym słońca było dużo więcej. 

BF417BB4-4072-4C10-91AE-87EE40434C48.jpeg

• Like ! 6

Posted (edited)

Czy ja wiem czy aż taką losowa 😄 moje apki sprawdziły się niemalże idealnie, także na 5 dni zostało wykorzystane 5 dni 🙂 Tak czy siak pogoda do południa każdego dnia była super!

Edited by Luk_
  • Like ! 4

16 godzin temu, Luk_ napisał:

Czy ja wiem czy aż taką losowa 😄 moje apki sprawdziły się niemalże idealnie, także na 5 dni zostało wykorzystane 5 dni 🙂 Tak czy siak pogoda do południa każdego dnia była super!

Muszę chyba zainstalować tego winda, bo moje radary tym razem zawiodły 😂

Ale potwierdzam, pogoda jak marzenie, momentami grzało jak na piekiełku, a półgodzinny deszcz złapał nas na szlaku tylko dwa razy. Burzę mieliśmy jedną, jak słodko chrapaliśmy w Roztoce 🙂

• Like ! 1

Dziś w górach panuje ,, mleczna pandemia" Mam nadzieję że się do niedzieli wypogodzi 😁

Screenshot_20200615-134224.png

• Like ! 2

Kochani, jakie warunki teraz na szlaku na Kościelec, ktoś szedł ostatnio? Wybieram się za tydzień. Stopniało już wystarczająco śniegu by w samych traperach iść?

Nie byłem, ale czytałem relacje innych. Kościelec od Karbu i Karb od zielonej gąsienicowej podobno warunki letnie, natomiast są jakieś płaty śniegu od strony Czarnego Stawu. Na pewno ktoś tutaj Ci to jeszcze potwierdzi 😉

• Like ! 1
  • Thanks 1

Był moze ktos z was na Rysach albo chłopku? Jak wyglada szlak? Czy jest duzo sniegu?

Witam Was😃

Wczorajsze warunki na Trzydniowiańskim Wierchu😁 wchodziłam przez Kulawiec( mocny), schodziłam do Chochołowskiej(zdecydowanie łagodniejszy ).. W planie był Kończysty, ale warunki koneserskie mnie odstraszyły😉

DSC_0195.JPG

DSC_0196.JPG

• Like ! 6

@Kasia K @Zośka Moje z czwartku(Pogoda była, ale do 8.45, zdjęcie jest z 9-już z zejścia):

ppkk.jpg.3c35f4dcbaff71ee384cf1ca5a49c451.jpg

Statystycznie w czerwcu jest 26 dni pochmurnych więc chyba z pogodą wszystko w normie😈

• Like ! 7

Dnia 16.06.2020 o 08:02, Anuś napisał:

Był moze ktos z was na Rysach albo chłopku? Jak wyglada szlak? Czy jest duzo sniegu?

Podczepiam się pod temat... Jak Rysy? Jest sporo śniegu? Mam raki, ale powoli chciałbym przestać je zabierać. Są tam niezbędne?

I jeśli można, dodatkowe pytanie - ktoś wie jak sytuacja na przełęczy Krzyżne?

19.06 wybrałem się z Morskiego Oka, przez Dolinę 5. Stawów, na Zawrat. Pogoda była kiepska, ale ilość śniegu i lodu na samej przełęczy mnie przeraził... czy na Krzyżne jest lepiej? Zbyt późno było, by podejść i zbadać sytuację... 

z góry dziękuję!