Jump to content
Luk_

Obecne warunki na szlakach

Recommended Posts

Cześć, czy był ktoś z Was wczoraj (22.09) bądź będzie dzisiaj na wymienionych szlakach i podzieliłby się obecnymi warunkami jakie panują, najlepiej ze zdjęciami :)?

Chodzi mi szczególnie o następujące szlaki: Rysy (od strony PL i SK), Orla Perć i podejście na Zawrat i przełęcz Krzyżne, Krywań, Jagnięcy Szczyt, Sławkowski Szczyt, Mała Wysoka, Grań Otargańców i szlak z Siwego Wierchu przez Brestovą na Salatin.

W poniedziałek z rana jestem w Tatrach i próbuje się rozeznać czy dużo fragmentów szlaków jest oblodzonych i która trasę wybrać ?

Z góry dzięki za wszystkie informacje!

Siemka tatromaniaki?‍♂️ orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja pogodowa w Tatrach? Planuję jutro przejść się na czerwone wierchy i nie wiem czy brać kalesony czy też nie ?‍♂️? miłej soboty ?

• Like ! 1

Dziś i wczoraj było bardzo przyjemnie, kolo południa zaczęło się psuć i wtedy wiał trochę zimny wiatr  brrrr ...ja bym kalesonów nie brała ale to może niech się panowie wypowiedzą ??

9 hours ago, Paczonx said:

Siemka tatromaniaki?‍♂️ orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja pogodowa w Tatrach? Planuję jutro przejść się na czerwone wierchy i nie wiem czy brać kalesony czy też nie ?‍♂️? miłej soboty ?

Raczej bym obstawiał parę normalnych, cienkich softshelli i shorty na podejście/zbiegnięcie ?

Edited by Q'bot

2 godziny temu, Q'bot napisał:

Raczej bym obstawiał parę normalnych, cienkich softshelli i shorty na podejście/zbiegnięcie ?

Nie zapominając o okularach! ? 

Witajcie ?‍♂️ wie ktoś może jak wygląda sytuacja w dolinie kościeliska? Chodzi mi o drogę od parkingu do schroniska lub smreczyńskiego stawu? Do ego piątku, piątka ?

Jeśli ktoś ma słabe serce to lepiej niech nie patrzy dziś w kamerki TOPRu. Pogoda żyletka.😲😭😷🤧

-a tam nie ma nas...

Mam pytanie czy ktoś był może ostatnio w Tatrach i wie jak wyglądają warunki na szlaku na Szpiglasową ?

@Zośka Musisz sprawdzać aktualne warunki np na stronie TPNu, bo w Tatrach ciągle pada świeży śnieg i jest bardzo zimno. Na Szpiglasie i w Piątce na pewno jest sporo śniegu i warunki zimowe. Ostatnio ktoś tam utknął w śniegu w stromym terenie i potrzebna była interwencja.

• Thanks 1

Dzięki. Tak właśnie robię ale info z pierwszej ręki jest najlepsze. 

• Like ! 1

Był może ktoś z Was w ten weekend na Starorobociańskim bądź Kończystym Wierchu od strony Trzydniowiańskiego? Jakie warunki?

Aktualne warunki na Kasprowym:

https://tatromaniak.pl/aktualnosci/zima-w-pelni-oto-aktualne-warunki-na-kasprowym-wierchu-film/?fbclid=IwAR1--W2omN43Jw3ry0lZpWyPaNhhaToylwHTKT50ljbzzASl1tyiuTseMKg

Kurczę, mamy już prawie czerwiec, a wysoko w górach wciąż zima. Przyznam szczerze, że takiej, zimnej końcówki maja to dawno w Tatrach nie było.

• Like ! 2

Mam nadzieję, że szybko śnieg stopnieje, nie chce mi się raków już nosić :) Odkąd pamiętam to chyba takich białych szczytów w czerwcu w Tatrach nie było jeszcze.. Do tego jeszcze staw w piątce zamarznięty. Ktoś z Was ma może wiedzę jaka będzie pogoda w najbliższy weekend? Co prognoza to różnie. Mountain forecast na sobotę pokazuję całkiem słonecznie i ciepło (po mocno deszczowym piątku), prognozy długoterminowe też wskazują całkiem niezły weekend, ale czy można im ufać na tak długi okres.?

• Like ! 1

@Mateusz Z nie wiem czy Ci dużo pomogę ale jak na dzisiaj to muszę przyznać, że masz rację 😏 piątek ma być burzowy i mocno deszczowy. Też śledzę codziennie te prognozy i chyba najbardziej sprawdza się to co podają na stronie TPN. 

• Like ! 1

Hej, czy ktoś był ostatnio na Czerwonych Wierchach? Jakie warunki na szlakach? Można iść bezpiecznie w butach trekkingowych, czy leży śnieg i może być ślisko?

1 godzinę temu, Magdalena 11 napisał:

Hej, czy ktoś był ostatnio na Czerwonych Wierchach

Cześć. Dziś byłem na wierchach. Śmiało możesz iść w butach trekingowych. Kilka płatów śniegu jest, szczegolenie między Krzesanicą a Ciemniakiem, ale na luzie w samych butach do przejścia. Powodzenia! 

• Like ! 2

34 minuty temu, Nu81 napisał:

Byłem 06-06-2020

Na szlakach spoko

A gdzie konkretnie byłeś? My jedziemy na długi weekend w Tatry i szukam nieoblodzonych szlaków 

2 godziny temu, Magda87 napisał:

szukam nieoblodzonych szlaków 

Wczoraj byłam na szlaku Grześ-Rakoń-Wołowiec-Jarząbczy-Kończysty-Trzydniowiański. Na całej trasie może że 2-3 płaty mokrego śniegu, warunki praktycznie letnie i byłam na siebie trochę zła, że niepotrzebnie targami raki w plecaku😉 Zejście zielonym z Rakonia mocno ośnieżone, ale to tylko widziałam z góry. Prognozy na cały tydzień są niestety beznadziejne 😭 nie wiem, czy do piątku uda się gdzieś jeszcze pójść.

• Sad 1

8 godzin temu, Fibi napisał:

Wczoraj byłam na szlaku Grześ-Rakoń-Wołowiec-Jarząbczy-Kończysty-Trzydniowiański. Na całej trasie może że 2-3 płaty mokrego śniegu, warunki praktycznie letnie i byłam na siebie trochę zła, że niepotrzebnie targami raki w plecaku😉 Zejście zielonym z Rakonia mocno ośnieżone, ale to tylko widziałam z góry. Prognozy na cały tydzień są niestety beznadziejne 😭 nie wiem, czy do piątku uda się gdzieś jeszcze pójść.

Ja w środę jadę w Tatry. I modlę się o słońce, bo rzeczywiście, fatalnie to na razie wygląda 😞

9 godzin temu, Mnich Moderator napisał:

Ja w środę jadę w Tatry. I modlę się o słońce, bo rzeczywiście, fatalnie to na razie wygląda 😞

Jestem dokładnie w tej samej sytuacji 😒 ale pocieszacie mnie że szlaki są już dostępne dla mniej doświadczonych turystów 🙂 liczę teraz tylko na to że prognozy się nie sprawdza 

W sobotę całkiem niespodziewanie znalazłam się na Kasprowym 😁💪😎 leży tam miejscami dość sporo śniegu i tak idąc w strone Świnicy to snieg miejscami lezy na szlaku jest dość mokry, zbity i śliski. Trzeba było w niektórych momentach po nim przejść. Mysle ze w tatrach wysokich na szlakach w długi weekend będzie tego sniegu miejscami jeszcze sporo ( chyba ze popłynie z deszczem, ale jak ktos z was ma "wysokie plany" to chyba warto raczki wrzucić do plecaka. Kijki tez na pewno pomogą 💪powodzenia i słońca dla tych co się wybierają na weekend 😍

20200608_080035.jpg

20200608_075943.jpg

20200608_075922.jpg

• Like ! 4
  • Thanks 2